HlavníKomentářeSlovenskoSvět

Blaha se s Američany nemazal a poslal tvrdý vzkaz: To, co pácháte teď, naposledy dokázal jen Adolf Hitler. Video

Slovenský poslanec Ľuboš Blaha (Směr-SD) si tentokrát vzal na paškál Američany. Ve videu, které zveřejnil na svém facebookovém profilu, jim poslal vzkaz.

Na začátku videa hovoří Blaha o tom, že pozval na Evropský výbor kubánskou velvyslankyni Yamilu Montes. Označil ji za skvělou ženu, která informovala o americké blokádě.

Tvrdý odkaz zo Slovenska pre Američanov!

Tvrdý odkaz zo Slovenska pre Američanov! Dajte preč svoje krvavé pracky od Kuby!

Posted by Ľuboš Blaha on Wednesday, October 23, 2019

„Informovala nás o tom, co páchají Spojené státy americké na kubánské ekonomice. Takovou blokádu, jakou dokázali Američané, za více než 60 let spustit proti Kubě, něco takové svět nezná. Trpí lidé, neuvěřitelným způsobem. To, že dnes Kuba žije v chudobných poměrech, za to mohou USA,“ pokračoval ve svém proslovu.Blaha označil ekonomickou blokádu za neutronovou bombu. Podle jeho slov neničí budovy, neničí vojenské sklady, neničí materiální věci, ale likviduje a devastuje lidi.

„Chce kubánský národ vyhladovět a protestuje proti tomu celý svět. Už bylo přijato 27 rezolucí OSN, za které hlasoval celý celičký svět s výjimkou USA a Izraele. A celý svět vyzývá Ameriku, aby přestala s tímto embargem a aby přestala s blokádou,“ vyjádřil svůj názor poslanec.

Útok na Slovensko

Podle jeho slov není americká blokáda pouze útok na Kubu, ale také na Slovenskou republiku.

„Ještě jednou, Američané blokádou útočí i na naše národní zájmy. Omezují naše obchodníky a naše podnikatele. A měli bychom se velmi tvrdě ohradit vůči tomu, že se porušuje mezinárodní právo, porušuje se princip exteritoriality a porušuje se princip národní suverenity,“ tvrdil ve videu Blaha.

Sám poslanec označil vztahy mezi Kubou a Slovenskem za přátelské. „A to, co páchají Spojené státy americké na Kubě, tak takováto svinstva naposledy páchal Adolf Hitler,“ prohlásil poslanec za Směr-SD a dodal, že Kuba má právo na svou vlastní cestu.

 

„Žádný Velký bratr z Ameriky jim nemá právo přikazovat, jaký režim mají mít na vlastním území. Slovensko musí vyjádřit solidaritu s Kubou a musíme odsoudit tento projev amerického fašismu,“ nechal se slyšet Ľuboš Blaha.

Žádná mafie

Jak sám tvrdí, Kubánci pomáhají po celém světě, posílají své lékaře do zubožených krajin. Prohlásil, že když přijde zemětřesení nebo nějaká přírodní pohroma, vždy přichází jako první pomáhat. Podle jeho slov jsou lidé na Kubě daleko spokojenější nežli například v Hondurasu, Guatemale či na Haiti. Poslanec dodal, že tam není ani mafie, gangsteři či narkokartely.

„Toto si Kubánci zaslouží. A Slovensko jim musí pomoci, abychom uchránili jejich národní suverenitu. Spojené státy americké, americká vládo, dejte pryč svoje krvavé pracky od Kuby. To vám vzkazujeme ze Slovenska,“ uzavřel svůj projev poslanec Ľuboš Blaha.

Tagy

Napsat komentář

Back to top button
Close
Close