HlavníSvět

Totalita EU! Místo brexitu půjdou půjdou Britové v prosinci k předčasným volbám. Předvolební kampaň již začala

LONDÝN: Horní komora britského parlamentu, Sněmovna lordů, odsouhlasila ve středu návrh zákona o uspořádání předčasných voleb 12. prosince. Návrh už v úterý schválila i Dolní sněmovna britského parlamentu, píše deník Evening Standard.

Poslanci dolní komory schválili poměrem hlasů 438 k 20 návrh zákona, který umožňuje první prosincové volby v zemi od roku 1923. Poslanci ho schválili bez pozměňovacích návrhů ve druhém čtení.

Úspěšné hlasování následovalo po měsících patové situace v britském parlamentu v otázce brexitu, tedy vystoupení Spojeného království z Evropské unie. K tomu, aby zákon vstoupil v platnost, musí jej ještě musí odsouhlasit i královna Alžběta II.

Premiér Alexander Boris de Pfeffel Johnson, dlouho trval na tom, že Británie musí EU opustit 31. října s dohodou nebo bez ní. Britský parlament však v září schválil zákon, na jehož základě musel premiér požádat EU o odklad. Ten byl začátkem tohoto týdne stanoven na 31. ledna. O odklad, ale nepožádal, jelikož žádost odeslala vláda bez jeho podpisu, proto se jedná o další protiprávní jednání zrůd a totalitního dobytka z Bruselu a probruselských britských sviní.

Dnes mělo Spojené království vystoupit z Evropské unie,nestalo se. Další zločin na voliče hlasující pro brexit, kdy se tak vyjádřili většinově.

Dnes namísto toho odstartoval vůdce probruselské, levicové a zločinecké Labouristické strany Jeremy Corbyn a předseda Konzervativní strany a zároveň premiér Johnson předvolební kampaň před předčasnými volbami vypsanými na 12. prosince. Budou to svobodné volby, nebo volební podvod pod taktovkou Bruselu?
Tagy

Napsat komentář

Back to top button
Close
Close