JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Krachující USA pod hrozbou občanské války a postupně ztrácející vojenskou hegemonii a vliv ve světě, přišli najednou s úžasným nápadem: Vojenské základny a „komplexní nadvládu“ USA na Měsíci!

USA: NASA podepsala s Pentagonem memorandum o porozumění, jehož deklarovaným cílem je průzkum Měsíce a prý „mírové využívání vesmíru“, které má však v praxi odrazit Rusko, Čínu a Indii.

Jak uvedl CounterPunch americké vesmírné síly již snaží proniknout do všech úrovní amerických ozbrojených sil, aby uskutečnily sny americké elity o „komplexní nadvládě“.
V červenci šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin vysvětlil odmítnutí Ruska připojit se k americké iniciativě na budování lunárních základen „odchylkou od principů spolupráce a vzájemné podpory“ ze strany Washingtonu. Rogozin s největší pravděpodobností myslel odmítnutí USA rozšířit Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu, jakož i záměr Ameriky odstoupit od Smlouvy o otevřeném nebi, napsal CounterPunch.Rusko reagovalo prohlášením Venuše za „ruskou planetu“. Spojené státy se mezitím staví proti snahám Pekingu a Moskvy o posílení Smlouvy o vesmíru z roku 1967, která brání přeměně tohoto prostoru na nové bojiště, protože zasahuje do plánů Washingtonu zavést „komplexní dominanci“.

Zároveň 22. září podepsala NASA společné memorandum s americkým ministerstvem obrany. Podpis tohoto dokumentu je třeba vnímat v širším kontextu programu NASA – Artemis. Zejména v prosinci 2017 Donald Trump schválil prezidentské memorandum o revitalizaci amerického programu pro osvojení vesmíru člověkem. Předpokládá, že USA budou „usilovat o inovativní a udržitelný výzkumný program ve spolupráci s obchodními a mezinárodními partnery s cílem usnadnit expanzi lidstva ve sluneční soustavě a přinést Zemi nové znalosti a příležitosti.“

V rámci programu Artemis se Spojené státy chystají prozkoumat Měsíc a zejména zřídit podpůrný tábor na jižním pólu satelitu, který bude přípravnou fází pro vybudování základny na Marsu.

 

Mezinárodními partnery USA v tomto úsilí jsou Kanada, Japonsko a EU, přestože rozmístění zbraní a konkurence ve vesmíru zůstávají vážnou hrozbou jak pro světový mír, tak pro lidstvo jako celek. Součástí programu je vývoj modulu elektromotoru (PPE) a vytvoření modulu logistiky a pobytu (HALO), který by měl být připraven do roku 2023. Pokud jde o partnery ve Washingtonu, jsou zodpovědní za odesílání vědeckého nákladu a za doplňování paliva do okolní orbitální platformy.

Smlouvy na lidské přistávací systémy (HLS) převzaly společností Blue OriginDynetics a SpaceX. Na zavádění těchto systémů se navíc podílejí firmy jako DraperLockheed Martin a Northrop Grumman(vojensko-průmyslové komplexy – pozn. red.).

Memorandum o porozumění mezi NASA a Pentagonem obsahuje také klauzule o měsíční základně. Uvádí se v něm, že NASA a americké vesmírné síly „potvrzují a udržují svoji dlouhodobou spolupráci při vypouštění do vesmíru, kosmických operacích a průzkumu vesmíru, které přispívají k vybraným civilním a obranným projektům stran“ – z nichž poslední jsou zařazeny do složky „tajné“. V tomto případě fungují Vesmírné síly jako záruka pro NASA.

Mezitím vojenský resort uvedl, že „zajistí mírové využití vesmíru, který bude k dispozici všem, kteří se snaží rozšířit své chápání vesmíru“. Toho dosáhne „organizováním, výcvikem a vybavením sil na ochranu zájmů Spojených států a jejich spojenců ve vesmíru“. „Mír“ znamená nadvládu USA, které nebude bránit komerční konkurence jako Čína, Indie a Rusko,“ poukázal varovně CounterPunch.

Přesto stojí za zmínku, že mnoho praktických poznatků NASA během programu Apollo je dobře známo. Mluvíme primárně o akumulátorových vrtačkách, solárních panelech, zmrazeném dehydratovaném jídle atd. Vědci z NASA navíc založili společnost Intel, která později vyvinula osobní počítače s Microsoftem.

Zatímco však odborníci před volbami analyzují americkou politiku, konkrétně „debatu“ mezi Donaldem a „Darebným Joem“, americké Vesmírné velení podle Sky News nasadilo svůj první zámořský kontingent do Kataru. „Jejich úkol,“ jak tvrdil kanál, „spočívá v boji proti novým hrozbám v regionu íránským raketovým programem, jakož i proti pokusům o potlačení, hacknutí a oslepit satelity.“
 

 „Boj proti hrozbám znamená udržení dominance,“ zdůraznil časopis.

Vesmírné síly zároveň převádějí svůj letový personál do Expedičních sil námořní pěchoty – což naznačuje, že se toto oddělení bude integrovat na všech úrovních ozbrojených sil USA, čímž realizuje „sny americké elity o „komplexní nadvládě“, dodal CounterPunch.

Autor: T.J. COLES
Překlad: prvnizpravy.cz
Zdroj: https://www.counterpunch.org

Odeslat komentář