JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Neuveriteľné! Protislovenský špinavec Korčok sa po dovoze Sputnika V chystá telefonovať s ministrom zahraničia USA! Chce, aby Slováci zaočkovaní bezpečnou ruskou vakcínou nemali také slobody, ako ľudia očkovaní vražednými západnými MRNA vakcínami! Okamžitá demisia a doživotná basa za vlastizradu!

SLOVENSKO: Podľa ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS) je zabezpečenie v EÚ neregistrovanej vakcíny Sputnik-V „lapsusom“ alebo „šmykom“, pričom dúfa, že sa to ešte podarí napraviť. Uviedol to na utorkovom tlačovom brifingu.

Korčok v utorok prezentoval svoje očakávané odmietavé stanovisko ku dovozu ruskej vakcíny a pridal sa ku politikom, označujúcim túto očkovaciu látku za prostriedok hybridnej vojny Moskvy, ktorý údajne pomáha podkopávať jednotnosť Európskej únie.

Šéf rezortu diplomacie v závere brifingu uviedol zaujímavú a nečakanú informáciu, že koncom tohto týždňa bude rokovať so svojom americkým náprotivkom Antonym Blinkenom. Korčok jedným dychom vysvetlil, že vraj nejde o reakciu na udalosti z pondelka.

„Chcem vám oznámiť ešte jednu vec. Aj vzhľadom na muža s plexisklovou maskou na tvári aj vzhľadom na Andreja Danka aj vzhľadom na celú dezinformačnú scénu, ktorej tvárou sú títo ľudia, lebo sa tak rozhodli, že v piatok budem mať rokovanie s americkým ministrom zahraničných vecí. Ale viete prečo to oznamujem? Lebo presne viem, čo táto scéna bude komunikovať od dnešného dňa. Že to je niečo, čo nám idú Spojené štáty vyčítať.“

Korčok uviedol, že o tom „nič nevie“. „Pretože som o rozhovor s Antonym Blinkenom požiadal pred dvoma týždňami. Mám dávno dohodnutý termín telefonického rozhovoru s Blinkenom.“ Korčok dodal, že sa chce postaviť čelom ku tomu, ak sa nás partneri budú pýtať aj na tému ruskej očkovacej látky.

Korčok: Sputnik-V je nástrojom v hybridnej vojne

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Korčok požiada ešte v utorok o prijatie u troch najvyšších ústavných činiteľov SR. Urobí tak v súvislosti s okolnosťami, za ktorých bola na Slovensko dovezená ruská vakcína Sputnik-V, a možným spochybnením zahraničnopolitického smerovania krajiny. Za ruskou vakcínou vidí nástroj hybridnej vojny.

Šéf slovenskej diplomacie priznal, že spôsob, akým bola dodávka vakcíny realizovaná, i to, ako bola privítaná predsedom vlády, vyvolávajú otázky. „Je potrebné si ich zodpovedať, musím mať jasno v tom, či stále zotrvávame na deklarovanom zahraničnopolitickom smerovaní,“ povedal. O prípadnej demisii zatiaľ nehovorí.

Chce poznať, aká je cena za dodávku vakcíny. „Nie je to dar, je to tovar, ktorý má svoju cenu,“ uviedol Korčok. Netají, že ruskú vakcínu vníma ako nástroj hybridnej vojny zo strany Ruska. „Rozdeľuje nás tu doma, rozdeľuje nás v zahraničí, spochybňuje procesy v Európskej únii,“ poukázal minister. Ak by Sputnik nebol politickým nástrojom, nevidí dôvod, prečo ruská strana nevyvíja aktivitu smerom k registrácii vakcíny v EÚ.

Veľmi znepokojujúco však znie, že podľa Korčoka ľudia zaočkovaní vakcínou Sputnik V zrejme nebudú môcť voľne cestovať po Európe ako ľudia zaočkovaní západnou vakcínou. V tejto súvislosti sa preto chce čo najskôr stretnúť s troma najvyššími ústavnými činiteľmi.

Korčok dodal, že na pondelkové (1. 3.) udalosti ešte nezaznamenal priamy ohlas z diplomatických kruhov, dal však situáciu podrobne monitorovať.

 

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/

Odeslat komentář