JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Řecko zveřejňuje seznam zemí „bezpečného původu“ pro žadatele o azyl

ŘECKO: Řecká vláda zveřejnila v pátek společné ministerské rozhodnutí, které nastiňuje 12 zemí, které jsou považovány za bezpečné pro návrat neúspěšných žadatelů o azyl, informovala státní agentura ANA-MPA.

JMD, podepsaný ministrem zahraničí Nikosem Dendiasem a ministrem ochrany občanů Mihalisem Chrysohoidisem, uvádí země jako Ghana, Senegal, Togo, Gambie, Maroko, Alžírsko, Tunisko, Albánie, Gruzie, Ukrajina, Indie a Arménie píše portál Ekathimerini.

Na základě článku 87 nového zákona z roku 2019 o žádosti o azyl lze zemi považovat za bezpečnou pro žadatele o azyl, pokud z přezkoumání jeho žádosti vyplývá, že neuvedli „závažné důvody, proč tato země není bezpečnou zemí původ žadatele. “

Nový zákon stanoví  zrychlení posuzování žádostí o azyl jednotlivci z bezpečných zemí původu a umožňuje kratší dobu zpracování.

Konzervativní řecká vláda přijala přísnější zákon o migraci, jehož cílem bylo omezit příjezdy, zvýšit vyhoštění neúspěšných žadatelů o azyl a zřídit restriktivnější zadržovací střediska.

Příjezdy migrantů a uprchlíků ze sousedního Turecka v posledních měsících vzrostly, přičemž desítky tisíc lidí se nacpaly v identifikačních střediscích na ostrovech, které již dávno překročily svou kapacitu.

Odeslat komentář