JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Somálský migrant útočník nezvládl přisilnou oběť, tak rychle přivolal policii

NĚMECKO: Somálský migrant v Německu zavolal policii poté, co na Silvestra přepadl muže, avšak jeho oběť se bránila přehnaně aktivně.

Začalo to napadením na nádraží Gerandstetten ve městě Remshalden 11 mil od Stuttgartu, kde si 25letý Somálec kolem 14 h jen tak vybral k napadení nějakého chlápka, hlásí noviny Stuttgarte Nachrichten.

Podle vyšetřovatelů se oběť nejenže bránila, nýbrž proti Somálci přešla do zběsilého protiútoku skleněnou lahví, po němž bylo nutno migrantovi sešít tvář řadou stehů, měl vyražený zub a potrhaný jazyk.

Migrant po této potyčce zavolal policii a byl odvezen do místní nemocnice, aby mu ošetřili zranění. Ač policie říká, že zahájila vyšetřování tohoto Somálce za prvotní útok, tak tvrdí, že zahájila také vyšetřování oběti za její činy, aby určila, jak tento muž překročil zákony o přípustné sebeobraně.

Vyšetřovatelé říkají, že momentálně hledají svědky a dodali, že získali i videozáznam tohoto incidentu, který policisté zkoumají.

Od vrcholu migrační krize v roce 2015 po celé Evropě dramaticky narostly prodeje sebeobranných prostředků.

V Německu bylo za prvních deset měsíců roku 2018 vydáno 599 940 základních zbrojních pasů, které držitelům umožňují nosit plynové pistole, vzduchovky a pepřový sprej, v porovnání s jen 261 332 za celý rok 2014.

Jiné země, jako Itálie, dokonce provádí pokusy o liberalizaci zákonů o sebeobraně a o usnadnění přístupu občanů ke střelným zbraním.

Populistický vůdce Matteo Salvini po nástupu do vlády jako ministr vnitra loni protlačovat zákony o sebeobraně, které by italským domácnostem dovolovaly bránit proti vloupání sebe a svůj majetek, pokud by to bylo zapotřebí, střelnými zbraněmi.

Také Švédsko, které v roce 2015 nabralo velký podíl migrantů, zažilo loni nárůsty prodejů pepřových sprejů, kdy maloobchodní řetězec Kjell & Company tvrdí, že během léta 2019 mu prodeje vzrostly o 90 procent.

Odeslat komentář