JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

90-ročná slovenská babička je konečným majiteľom (užívateľom výhod) firmy sídliacej v lese na samote v okrese Poltár, ktorej účtovný majetok je vyčíslený na neuveriteľných 96 miliárd eur! Toľko, ako celé HDP Slovenskej republiky!

SLOVENSKO: Účtovný majetok firmy Baracuda Amiz Club, ktorá sídli na samote v okrese Poltár, je vyčíslený na 96 miliárd eur. Konečnou užívateľkou výhod je takmer 90. ročná Božena Slezáková.

Tu sídli spoločnsť Baracuda Amiz Club

Podľa zistení je účtovný majetok spoločnosti Baracuda porovnateľný s celým slovenským HDP. Majetkom v takomto rozsahu nedisponujú ani všetky veľké banky a energetické podniky pôsobiace na Slovensku dohromady.

Meno konateľa firmy, sídliacej v lesoch pri obci Hrnčiarska Ves, Miroslava Slezáka, už v minulosti rezonovalo v súvislosti s jednou daňovou kauzou. Slezák a Slezáková vlastnili spoločnosť Albo-Gold, ktorá v rokoch 2017 a 2018 dlhovala finančnej správe takmer 100 miliónov eur.

V prípade firmy Baracuda Amiz Club ja možné načrtnúť viacero možností, prostredníctvom ktorých sa mohla dopracovať k takto vysokým účtovným číslam. Môže ísť buď o chybu v účtovníctve, čo je však málo pravdepodobné, alebo o odliate peniaze z Ruska či Ukrajiny.

Pravdepodobnosť druhej možnosti zvýrazňuje fakt, že sídlo materskej spoločnosti Baracudy sa nachádza na rovnakej seychelskej adrese, na ktorej mal pôsobiť napríklad gang ruských kybernetických zločincov. Ten sa mal údajne podieľať na infikovaní až 4 miliónov počítačov po celom svete.

Z obáv o prezradenie bankového tajomstva však finančná správa neposkytla o firme bližšie informácie. „Nemôžeme preto poskytovať konkrétne informácie k jednotlivým daňovým subjektom. Môžeme však ubezpečiť, že všetky informácie, podnety či hlásenia preverujeme,“ podotkla hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

Slezákovci mali počas posledných mesiacoch kúpiť niekoľko ďalších firiem v Česku a na Slovensku. Obaja pritom už v minulosti figurovali v desiatkach firiem, ktoré mali mať sídla vo viacerých menších obciach po celom Slovensku.

Odeslat komentář