JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

A dosť! Čím ďalej tým viac slovenských rodičov podáva trestné oznámenia na školy a vládu

SLOVENSKO: Na sociálnych sieťach pribúdajú komentáre rodičov, ktorí zdieľajú svoje reálne skúsenosti zo škôl. Viacerí už očividne začínajú mať tejto žalostnej situácie plné zuby! Školy nerešpektujú práva a prirodzené potreby ich detí a vyhovárajú sa na protipandemické opatrenia.

Svoj problém aktívne rieši aj mamička školopovinnej dcéry navštevujúcej druhý ročník Základnej školy. Erika Benčeková nedávno v skupine s názvom Do školy bez podmienok zverejnila, že je pripravená podať trestné oznámenie na ministra školstva, na Mesto Púchov ako aj na riaditeľku školy, ktorá sa podľa Eriky dopustila tiež protizákonného konania voči jej dcére Vaneske.

„Pri nástupe do školy som si vyžiadala stretnutie s riaditeľkou ZŠ a dala som jej na výber. Buď bude moja dcéra v škole bez rúška a ja odchádzam, pretože je všetko v poriadku, alebo mi podpíše Zápisnicu o tom, že trvá na rúškach počas vyučovania,“ hovorí Benčeková.

No podľa mamičky sa začala riaditeľka odvolávať na „protiústavné“ vyhlášky ÚVZ a pokyny z MŠ SR, ale súhlasila s podpisom  Zápisnice. „Pre mňa je táto Zápisnica dôkaz o spáchaní trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa, ktorý bude priložený k Trestnému oznámeniu na riaditeľku ZŠ, na mesto Púchov a na ministra školstva SR – Branislava Gröhlinga.“

Zdravotné problémy dieťaťa

Zdravotné problémy druháčky sa začali objavovať po prvom týždni nosenia rúška v škole. Rúško jej bránilo v dostatočnom okysličovaní organizmu – podľa matky sa v podstate dusila a prestávali jej fungovať mozgové bunky.

„Vždy pri obede sa jej chcelo zvracať, po obede pred školou strácala rovnováhu až do odpadnutia, odrazu mala v diktátoch samé chyby, odrazu dostávala zlé známky, po príchode domov len ležala a nebola schopná nič robiť a najhoršie bolo to, že na hodine si nevedela zapamätať, aké dve vety pred chvíľou prečítala. Skončilo to plačom a vyhlásením mojej dcéry, že ona už viac nechce chodiť do školy,“ vymenúva problémy svojej dcérky Benčeková.

Tieto zdravotné ťažkosti z nosenia rúška konzultovala aj s detskou lekárkou a tá jej oznámila, že nie sú sami, kto má takéto problémy u detí pri nosení rúšok. Ale vzhľadom k tomu, že tieto zdravotné ťažkosti sa nenachádzajú vo výnimkách Vyhlášky ÚVZ, môže dať iba všeobecné potvrdenie o tom, že nosenie rúška spôsobuje dieťaťu zdravotné problémy.

Školská psychologička poradila mamičke nasledovné: „Poradila jej, aby sa v prípade, že sa sa jej počas pobytu v triede s nasadeným rúškom ťažko dýcha, išla zakaždým rozdýchať na chodbu“

 

Zdroj: https://www.hlavnydennik.sk

Odeslat komentář