JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Advokáti ředitelky Huawei našli stopy intrik prokazujících spiknutí mezi FBI a Kanadou, aby podvedly jejich klientku!

USA: Advokáti finanční ředitelky Huawei Meng Wanžou požadovali zveřejnění kanadských zpravodajských dokumentů prokazujících spiknutí mezi FBI a Kanadou, aby podvedly jejich klientku.

Jak informoval The Guardian, obhájci tvrdí, že dokumenty byly upraveny před a po zatčení Meng a požadují zveřejnění původní verze. Podle novin kanadské úřady odmítly vyhovět této žádosti a odkazovaly se možnost hrozby rostoucího napětí mezi Ottawou a Pekingem, což ale zní velmi podivně.
Jak publikace připomíná, Meng byla zatčena v roce 2018 při přestupu ve Vancouveru na základě rozkazu vydaného americkými úřady. Je obviněna z porušení amerických sankcí vůči Íránu.

Během videokonferenčního slyšení u federálního soudu v Ottawě požadovali právníci Mengové úplné zveřejnění několika dokumentů, které byly upraveny před a po zatčení. Uvádí se, že upravená verze dokumentů již byla zveřejněna. Dokumenty mohou sloužit jako důkaz spiknutí mezi americkými a kanadskými úřady, uvedla obhajoba.

Jeden z právníků ředitelky Scott Fenton v pondělí řekl, že kanadští celníci vyslýchali její klientku na letišti ve Vancouveru tři hodiny, aniž by jí vysvětlili, v čem spočívá obvinění, což bylo porušením jejích práv a mohlo by odůvodnit proces vydání. „Nikdy jí nebylo řečeno, proč byla zadržena,“ řekl Fenton. „Byla zmatená, ve skutečnosti byla podvedena.“

Advokát kanadského generálního prokurátora, Robert Frater, byl proti zveřejnění dokumentů bez komentáře a odmítl tajnou dohodu s FBI.

Ve svém prohlášení k vancouverskému soudu v červenci mluvčí kanadského ministerstva zahraničí uvedl, že úplné zveřejnění by mohlo „obnovit napětí“ mezi oběma zeměmi a ohrozit Kanaďany.

Jak noviny připomínají, několik dní po zatčení Wanžou ve Vancouveru Čína zadržela bývalého kanadského diplomata Michaela Kovriga a jeho krajana Michaela Spavora, kteří byli později obviněni ze špionáže. Na Západě je jejich zadržení považováno za pomstu za zatčení ředitelky Huawei.
Překlad: prvnizpravy.cz

Odeslat komentář