JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE NEWS: Česká vláda na popud ministra zahraničí Tomáše Petříčka schválila intervenční fond na podporu propagandy v Bělorusku ve výši 10 milionů korun, většina peněz půjde do rukou opozičních médií a serverů v Bělorusku, které přebírají západní zpravodajství a píší proti Lukašenkově vládě a proti Rusku! Tomáš Petříček si přitom stěžuje v dnešním rozhovoru pro Babišův server, že Rusko se prý snaží ovlivňovat veřejné mínění, a to nejen v ČR! Peníze z fondu prý bude rozdělovat česká ambasáda v Minsku, jenže to může ohrozit české diplomaty, české občany a jejich rodiny v Bělorusku!

ČESKO/BĚLORUSKO: Česká vláda nadále pokračuje v politice vměšování se do vnitřních záležitostí Běloruské republiky. Právě dnes v pondělí česká vláda schválila [1] na popud ministra zahraničí Tomáše Petříčka návrh na zřízení státního intervenčního fondu ve výši 10 milionů korun, který bude sloužit k podpoře běloruské opozice a především k podpoře běloruských novinářů a opozičních médií a serverů, aby mohli pokračovat v práci a v přinášení informací ze západu a jejich předkládání Bělorusům v jejich rodném jazyce.

Jedná se o klasický intervenční fond zaměřený na financování placené propagandy v Bělorusku, která má útočit proti prezidentu Lukašenkovi a také proti Rusku. Je to další krok české vlády, který potvrzuje agresivní vměšování Strakovy akademie do vnitřních záležitostí Minsku a je to otevřená finanční podpora běloruským opozičním novinám a serverům, které prostě nemají podporu běloruského lidu, který by dobrovolně tato média platil, takže potřebují finanční dotace a podporu ze zahraničí, ze zemí Evropské unie a z USA.

Alexander Lukašenko s AK-47 v ruce na kontrolním stanovišti pořádkových jednotek

Jenže, pokud chcete vědět, jak vypadá ono pověstné macaté chucpe, tedy nehorázná drzost, tak přesně jedno takové chucpe dnes vyrobil právě zmíněný český ministr zahraničí. Tomáš Petříček totiž dnes v pondělí současně s usnesením vlády o zřízení intervenčního fondu pro Bělorusko poskytl Babišovu serveru iDnes.cz exkluzivní rozhovor [2], kde si stěžuje na to, že Rusko ovlivňuje v ČR a obecně v EU veřejné mínění. No, to je gól!

Takže dopoledne česká vláda na Petříčkův podnět schválí intervenční fond, který bude posílat peníze běloruským internetovým serverům, které píšou proti Alexanderu Lukašenkovi a proti Rusku, a odpoledne vyjde Petříčkovi na iDnesu rozhovor, kde ovšem tutéž činnost ostře kritizuje na Rusku, které prý ovlivňuje veřejné mínění v ČR a v zemích EU. A to přitom ještě ani není pravda, protože Rusko nikomu nic neposílá. Kdyby ten rozhovor alespoň vyšel jiný den, aby to nebylo tak okaté a nemlátilo to do očí, ale tohle prostě je neuvěřitelné chucpe. Oni už si ani před voliči v ČR nedávají na tyto detaily pozor, protože mají občany za tupé stádo, kterému vůbec nic nedojde.

Česká vláda si zahrává s ohněm, vystavila české občany a diplomaty v Bělorusku hrozbě

Rusko přitom v ČR nikoho neovlivňuje, názory a mínění v ČR je utvářeno veřejností, která si sdílí informace mezi sebou a nepotřebuje k tomu ani českou vládu, ani veřejnoprávní média, ani Evropskou unii, ani neziskový sektor. Lidé si utváří názor za pomoci národní a vlastenecké alternativy, která má těsnou vazbu s vlastními občany a potažmo čtenáři, posluchači a diváky. Proto skutečné vlastenecké projekty nepotřebují žádné intervenční fondy z ciziny, protože se mohou spolehnout na podporu vlastních občanů. Jenže v Bělorusku to zjevně možné není, protože tamní opoziční média mají podporu u běloruských obyvatel prakticky nulovou. Žádný skutečně běloruský vlastenecký server by nikdy nepřebíral informace a zpravodajství ze Západu od sionistických agentur na výrobu fiktivní reality v Evropě a ve světe.

Běloruský prezident rozmlouvá s příslušníky pořádkových sil

Podle Petříčka dojde k rozdělení peněz z intervenčního fondu za pomoci české ambasády v Minsku, která peníze přerozdělí ve spolupráci s organizacemi občanské společnosti v Bělorusku. Dovoluji si tvrdit, že k tomuto ovšem rozhodně nedojde, protože běloruské úřady nedovolí, aby česká ambasáda v Minsku financovala v Bělorusku organizace podílející se na pokusu o státní převrat. Naopak, výsledkem může být uzavření české ambasády v Minsku a vyhoštění diplomatů. A to ještě v tom lepším případě.

Alexander Lukašenko v neděli na běloruské televizi mluvil právě o tomto, že nedovolí, aby ambasády západních zemí v Minsku podněcovaly protistátní činnost, a že se nebude zdráhat uzavírat velvyslanectví těch západních zemí, u kterých běloruská tajná služba zjistí, že přerozdělují peníze účastníkům nepokojů. Proto je mi záhadou, že se česká vláda rozhodla, že peníze z intervenčního fondu bude rozdělovat ambasáda ČR v Minsku. Je to záminka Petříčkova resortu, jak ukončit diplomatické styky s Běloruskem a nechat si Lukašenkem uzavřít českou ambasádu v Minsku právě touto mediálně zjevnou provokací?

Peníze z intervenčního fondu bude prý v Minsku rozdělovat česká ambasáda, jenže Lukašenko v televizi prohlásil, že to nikdy nepřipustí a lid se proti vměšování ambasád do dění v zemi musí bránit

Jediný způsob, jak by to fungovalo s těmi penězi, by asi byl model tzv. igelitek, kdy si zástupce opozice přijde v Minsku na českou ambasádu s taškou, ve které si potom odnese americké dolary, které v Bělorusku fungují jako paralelní měna, i když nelegálně  a neoficiálně. Směnu za běloruský rubl potom provádí různí spekulanti napojení na státní banky v zemi, které tento zdroj valut tiše vítají a profitují z toho. Vzhledem k tomu, že většinu západních ambasád v Minsku dnes hlídá běloruská tajná služba a může zadržet kohokoliv, kdo opustí dveře české ambasády, nepřipadá tato varianta asi v úvahu. Pravděpodobnější bude, že se někdo z českých diplomatů s penězi vypráví do terénu a někde v restauraci v Minsku, v kavárně, předá kontaktovi z občanské organizace peníze.

Alexander Lukašenko pozdravil elitní jednotky pořádkových sil

Tohle ovšem bude platit jen za předpokladu, že zaměstnanci české ambasády v Minsku nejsou sledování běloruskou tajnou službou, což je vysoce pravděpodobné, zejména po dnešním dnu, kdy česká vláda vytroubila takto veřejně do světa, že založila intervenční fond na podporu západní propagandy v Bělorusku. Dovedu si představit, že tímto krokem vláda ohrozila bezpečnost českých diplomatů v Minsku a pokud se jim něco stane, česká vláda je bude mít na svědomí.

Docela by mně zajímalo, jak se Tomáš Petříček srovná s tím, že kvůli své agendě ohrožuje český diplomatický sbor v Minsku, který by měl v době nepokojů v hostitelské zemi zůstat maximálně neutrální a maximálně v poloze nezúčastněné země. Dovedete si jistě představit, jakou svodku dnes dostane na stůl Alexander Lukašenko z českého tisku, že česká vláda schválila intervenční fond pro běloruské povstalce a demonstranty a peníze jim budou rozdávat čeští diplomaté z ambasády v Minsku.

Lukašenko chodí po Minsku s Kalašnikovem a v neprůstřelné taktické vestě, ale český Petříček chce po českých diplomatech v Minsku, aby v zemi rozdávali peníze tamní opozici!

Uvědomuje si vůbec český ministr zahraničí, že v Bělorusku, kde prezident Alexander Lukašenko chodí v neprůstřelné vestě s Kalašnikovem v ruce, může prostě někomu rupnout v hlavě a může zaútočit na někoho z českého velvyslanectví za to, že česká vláda financuje opozici a její média, která se snaží o svržení vlády této hostitelské země? Předání peněz opozici bude v Bělorusku posuzováno jako financování nepřátelského uskupení a nepřátelský akt cizí země. Kdo ochrání české diplomaty, zaměstnance ambasády a jejich rodiny v Minsku? Znovu tady vidíte v přímém přenosu, co se stane, když u moci jsou v ČR marionety, které nejedou politiku pro občany, ale pouze noty a instrukce od Mikea Pompea.

Alexander Lukašenko na kontrolním bodu pořádkových sil

A oni potom mají ještě tu drzost stěžovat si v médiích, že Rusko má prý tu drzost ovlivňovat v cizích zemích veřejné mínění, když oni sami ve Strakově akademii dělají rok co rok to samé, rok co rok sypou na státních dotacích jako je Člověk v tísni a další stovky milionů korun, které potom konči právě v těchto různých občanských společnostech všude po světě tam, kde je zrovna potřeba destabilizovat vládu a provést barevnou revoluci. A jako by to nestačilo, tak ještě mimo toho teď schválí intervenční fond pro běloruské opoziční servery. Já bych české vládě dal jednu dobrou radu: Když někde hoří, neposílejte tam další kanystry s olejem, daleko s nimi totiž nedojdete! Riskujete nejen diplomatický oheň na střeše české ambasády v Minsku, ale i bezpečnost a zdraví českých občanů v celém Bělorusku, kteří tam žijí a  pracují.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář