JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE NEWS: Čína odpálila dvě protilodní balistické rakety do Jihočínského moře v odvetě za průlet amerického špionážního stroje U-2 nad oblastí, kde probíhají námořní manévry čínské armády! Situace eskaluje a v této době letí na Taiwan delegace českého Senátu a zástupců 40 českých firem, bez souhlasu české vlády, bez souhlasu českého ministerstva zahraničí, i bez souhlasu prezidenta republiky! Letí do válečné zóny, protože Čína po americké provokaci s letounem U-2 může okolo celého Taiwanu vyhlásit bezletovou zónu! Japonský generál predikuje, že Čína obsadí Taiwan v roce 2025 a dojde k opakování vývoje z Hong Kongu!

Čína zahájila mohutné námořní manévry v Jihočínském moři a vyhlásila bezletovou zónu prakticky nad celou oblastí. Američané však zónu narušili a vyslali nad oblast manévrů špionážní stroj U-2, který fotografoval a natáčel z výšky celé námořní cvičení. Peking to považuje za provokaci a v odvetě čínská armáda odpálila ze svého území dvě protilodní balistické rakety, které dopadly do moře nedaleko Paracelských ostrovů.

Jednalo se o dvě hypersonické rakety s rychlostí převyšující pětinásobek rychlosti zvuku a čínská armáda tím demonstrovala v odvetě svoji připravenost potápět americká plavidla v Jihočínském moři [1]. Spojené státy uvalily v poslední době sankce na 24 čínských firem, které se podílejí na militarizaci Jihočínského moře. Jedná se především o loďařské a stavební firmy, které se podílejí na výstavbě umělých sypaných ostrovů v Jihočínském moři, okolo kterých potom podle mezinárodního práva vyhlašují výsostné vody a teritoriální vody, takže z mezinárodních vod se rázem stanou čínské výsostně vody. Američané touto technologií nedisponují.

Čínský uměle vybudovaný ostrov s vojenskou radarovou stanicí čínské armády. Jihočínské moře.

Výstavba nových ostrovů pokračuje závratným a doslova čínským tempem, čínské společnosti se naučily stavět umělé ostrovy velice rychle a precizně. V principu to funguje tak, že z mořského dna se pomocí mohutných vysavačů odsává písek a vrší se na jedno místo, až se objeví ostrov, který se potom dosypává a dále rozšiřuje. Nejde ale jenom o samotný písek, protože ten by mořské proudy rozmělnily.

Do sypané pokládky je přimíchávaný tzv. vodní beton a polymer, který mění písek na hmotu podobnou betonáži při výrobě armatur. Po několika minutách tato směs ztvrdne jako kámen. Přesná technologie je neznámá, Číňané ji tají, ale Američany děsí, že Čína staví ostrovy už nejen v mělkých částech Jihočínského moře, kde je hloubka 15 nebo 20 metrů, ale dokonce už i v částech s hloubkou přes 200 metrů, kdy čínské vysavače luxují písek z mořského dna po obrovské ploše a staví potom ostrova se základy ve značné hloubce. Čínu prostě nic nezastaví.

Delegace českých senátorů odletí na Taiwan škodit českým investicím v Číně, to bude hodně drahý!

A právě v této situaci, kdy v Jihočínském moři probíhají námořní manévry Číny a nad oblastí je bezletová zóna, tak v této situaci jede delegace českých Senátorů a podnikatelů ze 40 českých firem provokovat čínského draka.  Předseda senátu Miloš Vystrčil spolu s dalšími senátory a podnikateli poletí tento víkend na Taiwan na státní návštěvu [2]. Peking už pohrozil mohutnými sankcemi proti ČR a proti Praze, pokud se návštěva uskuteční, ale skupina senátorů má jasný a zadaný úkol, a to je škodit českým zájmům.

Návštěva skončí přesně tak, jak už dopředu je jasné. Peking zastaví podnikatelské příležitosti pro české firmy v Číně, dojde k omezení investic v ČR a Čína přestane chránit české investice v Číně. Nejvíce na to teď doplácí americké firmy, které začaly z Číny odcházet kvůli obchodní válce mezi Čínou a USA. Peking začal americkým firmám házet klacky pod nohy, firmy ze dne na den dostaly výpovědi od pracovních agentur, Číňané nepřišli do práce, logistické firmy ukončily kontrakty, nikdo neměl jak odvézt zboží, prostě konec podnikání v Číně, ztráta investic jako blázen.

Miloš Vystrčil, předseda Senátu ČR

Tento proces samozřejmě vyhovuje americké vládě, protože odcházející firmy většinou míří do jiných asijských zemí, do Vietnamu, do Indie, ale také právě na Taiwan. Čeští senátoři tak jedou na Taiwan rozbíjet české investice v kontinentální Číně. Je to přesné opakování procesu, který zahájil Washington a Trumpova administrativa před 2 lety. Nepřátelské kroky vůči Číně vedou k tomu, že Čína vrací odvetu americkým firmám v Číně, a ty jsou tak nuceny se odstěhovat do jiné země, se kterou USA mají lepší vztahy, momentálně tedy hlavně Vietnam a Taiwan.

Čeští senátoři ničeho na Taiwanu nedosáhnou, pouze způsobí miliardové škody těm českým společnostem, které už v Číně podnikají delší dobu. Všichni tito senátoři by potom škodu měli zaplatit a uhradit těmto českým firmám, měl by k tomu být přijat v ČR i příslušný zákon, resp. novela o exekucích veřejných činitelů a politicky aktivních osob. Zákon by přenášel majetkovou a hmotnou zodpovědnost přímo na politika jako fyzickou osobu, pokud by způsobil škodu svým jednáním nebo rozhodováním. Předseda českého senátu nemá problém letět na Taiwan a škodit tak českým investicím v Číně, protože nikdo po něm nebude moci požadovat náhradu škody českým investorům v kontinentální Číně.

Pokud nechcete přijít o investice, na Taiwanu neinvestujte, ostrov v roce 2025 obsadí čínská armáda, varuje japonský generál o zprávách, které kolují v tajných službách v regionu

Rozhodně bych varoval před investicemi na Taiwanu. Pokud někdo jede na Taiwan udělat jednorázový obchod, který se realizuje do pár měsíců, tak určitě nebude problém. Ale rozhodně bych neriskoval středně a už vůbec ne dlouhodobé investice. Taiwan totiž zažívá poslední měsíce nezávislosti a ostrov bude obsazen čínskou armádou v blízké době, to je prakticky už jisté. A po obsazení dojde ke znárodnění podniků, závodů a veškerých investic.

Toto neříkám já, ale je to tvrzení vysloužilého japonského generála protivzdušné obrany Kunio Orita, který vloni pro taiwanský list Taiwan News uvedl [3] v rozhovoru šokující zprávu, že japonské a americké tajné služby už disponují informacemi, jak a kdy dojde k obsazení Taiwanu čínskou armádou. Podle těchto informací dojde k obsazení Taiwanu v roce 2025 (po skončení druhého mandátu Donalda Trumpa) a k obsazení dojde tak, že několik měsíců předtím dojde k vyhlášení bezletové zóny okolo ostrova kolem dokola, čímž dojde je vzdušné blokádě Taiwanu. A na moři dojde k tomu samému, tedy k námořní blokádě.

Umělý čínský ostrov v Jihočínském moři s vybudovanou infrastrukturou a majákem. Američané jsou z těchto staveb doslova v šoku.

Podle japonského generála bude Peking tlačit na kapitulaci ostrova a poté instaluje na Taiwanu pro-čínskou vládu. Pouze v případě, že by ke kapitulaci nedošlo, tak by čínská armáda provedla invazi na ostrov a obsadilo ho. Čína totiž začne utahovat šrouby a nebude tolerovat americké a západní procesy řízení ve svých regionech, které považuje za součást Číny. A přesně k tomu opravdu dochází. K rozhovoru s japonským generálem došlo již vloni v únoru, ale od té doby došlo k potlačení protestů v Hong Kongu a Peking začal do řídících struktur v této bývalé britské kolonii instalovat pro-čínské politiky.

Poražená opozice v Hong Kongu rezignovala a začala odcházet ze země, hlavní představitelé protestů z loňského roku emigrovali do USA, do Velké Británie, do Irska a do dalších zemí. Nepomohla ani americká přímá intervence a podpora protestů v Hong Kongu, Peking nepřipustil neoliberalizaci Hong Kongu. Došlo k výměně premiérky Hong Kongu, která byla moc slabá, příliš liberální a Peking začal proces integrace Hong Kongu do systému kontinentální Číny.

Senátoři by udělali dobře, kdyby na Taiwan letěli se zastávkou přes Katalánsko, vyzvěte je k tomu!

Toto samé čeká Taiwan, proces bude podobný. Peking bude považovat podobné návštěvy zahraničních delegací na Taiwanu za pokus vzbouřenecké ostrovní provincie získat samostatnost a legitimní suverenitu u vlád jednotlivých států světa. Taiwan zatím není světově uznán jako samostatná země, protože dosud v Taipei nedošlo k vyhlášené deklarace nezávislosti a zřejmě k tomu ani nedojde. Peking pohrozil, že pokud by k tomu došlo, provede okamžitou invazi na ostrov. Taiwan je de facto nepotopitelnou letadlovou lodí, která se nikdy nesmí dostat do rukou nepřátelům Číny.

Pokud by ostrov vyhlásil nezávislost, okamžitě by hrozilo, že USA by na ostrově rozmístily raketové základny. Došlo by k opakování Karibské krize, ale v jiném regionu a v obráceném gardu, byly by to USA, které by na ostrově těsně vedle Číny rozmisťovaly rakety proti Číně. Nutné je poznamenat i fakt, že ani USA dodnes neuznávají nezávislost Taiwanu. V současnosti Taiwan jako suverénní zemi uznává 18 států světa [4], především jde o země Latinské Ameriky a některé ostrovní státy.

Umělý ostrov s budovaným letištěm a zázemím pro čínské letectvo

Docela by mně zajímalo, proč čeští senátoři nenavštíví kromě Taiwanu i Katalánsko? To je také provincie, která usiluje o samostatnost a o uznání suverenity. Pokud jde senátorům o podporu jakýchsi svobod a práv národů na sebeurčení, potom bych jim doporučoval, aby na Taiwan letěli přes Barcelonu a podpořili v Barceloně úsilí katalánského lidu o nezávislost. Nestyďte se, pane senátore Vystrčile. Jen do toho, ukažte, že to myslíte vážně, a že nejde jen o plnění amerických notiček proti Číně.

Katalánsko si v roce 2017 udělalo referendum, které bylo demokratické, proběhlo podle pravidel, nikdo hlasy nefalšoval a 1. října 2017 si tam odhlasovali nezávislost, kterou Madrid neuznal a brutálně ji potlačil policií a armádou. Kde jste byli, páni senátoři? Copak je to za chucpe? Co to na nás zkoušíte? Ano, zkoušíte škodit českým investicím v Číně návštěvou ve vzbouřenecké čínské provincii, to ano, to jde českým senátorům na jedničku. Ale podpořit vzbouřeneckou provincii uvnitř jednoho z členských států EU, ve Španělsku, do toho se už páni senátoři nehrnou. Dostali prostě noty od amerických bratří a už jedou!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář