JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE NEWS: Ministr vnitra po uveřejnění článku na Aeronetu otočil po 24 hodinách názor, lidem v karanténě se účast na volbách zřejmě zakazovat nebude, protože na podzim by to ovlivnilo výsledky voleb, ministr narychlo založil pracovní skupinu! Schyluje se k rakouskému modelu korespondenčního hlasování, nejprve alespoň pro lidi v karanténě! Jaká je však děsivá varianta a snadnost falšování voleb pomocí korespondenčního hlasování?

ČESKO: Včerejší článek [1] způsobil doslova zemětřesení na české politické scéně. Přes půl milionu lidí si přečetlo a rovněž sdílelo a v emailech přeposílalo náš včerejší článek, který reagoval na včerejší oznámení české vlády zastoupené ministrem vnitra Janem Hamáčkem, že lidem v karanténách bude v říjnu odepřeno právo zúčastnit se krajských a senátních voleb. Jan Hamáček to včera pro média vysvětloval tím, že tito lidé by ohrozili zdraví a bezpečnost ostatních lidí u voleb, a že ani není možné za nemocnými lidmi vyslat pochůzkovou volební komisi s urnou, protože volič v karanténě by na volebním lístku zanechal moribundus, tedy viry Covidu-19 a všichni by se nakazili. Toto všechno jsme však v našem včerejším článku vyvrátili a lidé začali posílat politikům emaily, které přeposlali v kopiích i nám do redakce.

Jan Hamáček, ministr vnitra za ČSSD

Lidé se především v emailech ptají politiků a představitelů vlády, proč v Jižní Korei bylo umožněno v dubnu pořádání obecních voleb do parlamentu všem Korejcům, a to i těm, kteří byli v karanténě a na infekčních odděleních nemocnic, a proč Jižní Korea toto v pohodě zvládla, ale v ČR by to nešlo? A to zdaleka nebylo všechno, protože např. v Libérii v roce 2014 během nákazy Eboly zavedly úřady přísná hygienická opatření ve volebních místnostech, ale lidem nikdo hlasovat nezakázal, a to ani pacientům, kteří volili do speciálních oddělených volebních uren.

Odepření volebního práva nemocnému člověku je totiž v rozporu s Listinou nejen lidských práv, ale i s Listinou práv Evropské unie. Žádný člověk nesmí být krácen na svém právu volit, a to ani v případě, že jeho zdravotní stav není dobrý, je nemocný, je na infekčním oddělení, je v karanténě, je na jednotce intenzivní péče atd. Dokonce i nesvéprávný člověk má právo jít k volbám, jak v roce 2010 rozhodl Ústavní soud. Odepřít tedy člověku právo volit z titulu toho, že má nařízenou domácí karanténu, je v rozporu s oběma zmíněnými listinami. Právě proto Jan Hamáček otočil, protože politicky to nešlo před voliči ustát.

Aeronet spustil alarm a rázem na vnitru brzda a zpátečka ohledně zákazu voleb pro lidi v karanténě, lidé se ozvali

A tak došlo k velkému veletoči. Zatímco ještě včera Jan Hamáček tvrdil, že lidé v karanténě volit nemohou, protože to nejde, protože by nakazili volební komisi a bůhví koho dalšího, tak dnes už je to celé jinak a ministr vnitra oznámil, že založil pracovní skupinu, jakým způsobem ošetřit situaci v říjnu u voleb tak, aby teoreticky i lidé v karanténách mohli volit. Ke kritice zákazu voleb pro lidi v karanténách se rychle připojil i epidemiolog Roman Prymula, který zopakoval z našeho článku na Aeronetu hlavní odstavec, že na podzim můžou být karantény opravdu široké a rozsáhlé, takže zákaz voleb pro lidi v karanténě by silně pozměnil a ovlivnil výsledek voleb.

A to včera v pondělí nevěděli? To musel Aeronet zase na poslední chvíli hasit a zachraňovat před volbami situaci? Opět nám to připomíná situaci s cínoveckým lithiem, kdy krátce před volbami v ČSSD vymyslí nějakou habaďůru, pokusí se to prosadit, Aeronet na to upozorní, a najednou se honem rychle hází zpátečka. Opravdu mi to připomíná ten dvorek, tu motorku a tu rodinu, která okolo běhá a startuje ji.

Roman Prymula, epidemiolog

Naprosto normálním řešením by bylo vyslat do karantén za nemocnými pochůzkové komise, které by měly rukavice, respirátory a obličejové štíty, u dveří by zkontrolovaly doklad totožnosti a do speciální volební urny by volič vhodil obálku se svými hlasy. Druhou možností by bylo, že volič by hlasovací lístek odeslal poštou v předplacené obálce. Kvůli tomu by však musel být v ČR urychleně a ve zkráceném řízení v parlamentu přijatý zákon, resp. novela volebního zákona. Tento systém anonymních předplacených obálek se používá např. v Rakousku. Jenže, korespondenční hlasování je cestou do pekel. Je to cesta do tak hlubokého pekla, že si to ani nedokážete představit.

Schyluje se k nebezpečnému korespondenčnímu hlasování, jak se dalo očekávat

Korespondenční hlasování totiž teoreticky umožní průmyslové falšování voleb v takovém měřítku, až se z toho doslova tají dech. V listopadu to uvidíte v USA, zejména v Kalifornii. Největším problémem je totiž právě anonymita korespondenčního hlasování. Právě v této anonymitě, která jinak u tajných voleb je nezbytná a vyžadována zákonem, je v konečném důsledku nástrojem k mohutnému manipulování výsledků voleb. A víme přesně, jak by to celé fungovalo. Známe totiž v redakci přesný postup, který nám popsal náš čtenář, který desítky let žije v Rakousku a byl členem volební okrskové komise v Salzburgu při posledních rakouských parlamentních volbách a i u těch prezidentských. Pojďme si to nyní popsat, jak hrozivě nebezpečné je korespondenční hlasování.

Rakouský korespondenční hlasovací list pro volby prezidenta v roce 2016. Volby se nakonec opakovaly.

Při korespondenčním hlasování v Rakousku je vyžadována anonymita stejně, jako při jakýchkoliv jiných volbách. Pokud člověk v Rakousku chce hlasovat korespondenčně, požádá o korespondenční hlasovací sadu svoji volební okrskovou komisi, zemskou volební komisi, státní volební komisi, anebo jakékoliv rakouské zastupitelství v cizině. Kterýkoliv z těchto orgánů osobě vydá hlasovací korespondenční sadu a zašle na adresu současného bydliště rakouského voliče doma nebo v cizině. A teď to hlavní. Volič otevře zásilku, v ní je předplacená zpáteční obálka a sada volebních lístků. Volič vybere kandidátku, vloží do předplacené obálky a vhodí do poštovní schránky na ulici. Tím jeho volební účast končí. Jenže cesta hlasovacího lístku teprve začíná.

Volební urnou při korespondenčním hlasování je obyčejná poštovní schránka na ulici, do které může kdokoliv vhodit jakýkoliv počet anonymních korespondenčních hlasů

Předplacená hlasovací obálka totiž nejde do volebního okrsku, kde má volič X trvalý pobyt, a to z jednoho jediného důvodu. Hrozilo by porušení principu anonymity. V některých okrscích by mohlo dojít k identifikaci voliče, hlavně na vesnicích a v malých obcích, kde korespondenčně např. hlasuje jen jeden jediný člověk. Pokud by osoba X si vyžádala od této komise v obci korespondenční sadu jako jediná osoba, a potom by se komisi vrátila obálka s hlasovacím lístkem uvnitř, volební komise při sčítání hlasů by ihned věděla, že pan Helmut ze mlýna hlasoval pro Svobodné.

Takže, aby se tomuto ztotožnění hlasu zabránilo, tak korespondenční hlasy chodí státní volební komisi v případě voleb prezidenta a zemským státním komisím v případě parlamentních voleb, s výjimkou hlasů ze zahraničí, ty v obou typech voleb chodí státní volební komisi ve Vídni. Tím je zaručeno, že korespondenční hlas je anonymizován dostatečným způsobem. Jenže, tento systém má jednu brutální chybu v návrhu konceptu.

Tradiční volební komise

Tento korespondenční systém totiž umožňuje do zápočtového volebního systému vkládat tisíce, dokonce desítky tisíc korespondenčních hlasů mrtvých duší, které ve skutečnosti buď vůbec k volbám nešly, anebo dokonce jejich hlasy byly započteny více jak jednou. V posledních volbách do parlamentu v Rakousku tak docházelo k situacím, kdy některé volební okrsky v Rakousku měly bizarní volební účast 130% a více. A pokud si myslíte, že z toho byl skandál a vyšetřování, tak jste na omylu.

Bylo to prý naprosto v pořádku, protože zemské volební komise započetly korespondenční hlasy ze zahraničí, kdy Rakušané sice již dlouhá léta žijí v cizině, bydliště v tom a tom místě v Rakousku již nemají, ale při žádosti o korespondenční sadu uvedou svojí bývalou příslušnost v daném okrsku, což po započtení hlasu potom vede k tomu, že účast v daném místě přesáhne 100% voličů. A v čem je ta absurdita?

V Rakousku korespondenční hlasování běžně vede k bizarním úkazům volební účasti v okrscích přes 100%

No přece v tom, že volební komise v té Horní Dolní naprosto netuší, kdo jsou ti lidé, kteří představují hlasy přes těch 100% a nejen to, ono jde i o ta procenta pod 100% a účast v Rakousku u voleb je standardně okolo 68% účasti, takže všechno nad toto číslo v daném okrsku jsou korespondenční hlasy bůhví koho a bůhví odkud. Jestliže někde v okrsku je účast reálně 60% a potom ve výsledku je účast 130%, tak si sami můžete spočítat, že korespondenčních hlasů je více jak jednou tolik.

Alexander van der Bellen a Norbert Hofer

A jak se tedy manipulují volby? Je to jednoduché, stačí korespondenčně si nechat vydat 50 až 100 tisíc korespondenčních hlasovacích sad a poslat je buď ze zahraničí na adresu státní volební komise, anebo z Rakouska na adresu příslušné zemské volební komise. Systémové strany a globalisté tímto způsobem mohou měnit výsledky voleb a přidávat vybraným politickým stranám a subjektům tisíce korespondenčních hlasů tam, kde to je zrovna nutné a potřebné. Není divu, že korespondenční hlasy z ciziny se sčítají až úplně jako poslední, to je pojistka systému pro případ, že by nějaké straně hrozilo vypadnutí z parlamentu, anebo některá strana by příliš posílila, takže se hlasy přidají z korespondenčních hlasů opozici nebo někomu umírněnějšímu.

Ve volební místnosti vás kontrolují, že vhazujete do urny jen 1 obálku, ale u korespondenčního hlasování může týpek nasypat do poštovní schránky stovky předvyplněných korespondenčních obálek s hlasy

Manipulování voleb pomocí korespondenčního hlasování je možné kvůli tomu, že k volbám stabilně chodí jen zhruba dvě třetiny voličů, pokud jde o volby do parlamentu a volby prezidenta, takže z té skupiny osob, které k volbám nechodí, lze bez problému aritmeticky a uměle vyrábět korespondenční voliče navíc, a to díky tomu, že korespondenční lístky jsou ze zákona anonymní a nesmí být ztotožnitelné. A v případě voleb s malou účastí, např. volby do Senátu, tam rozhodují doslova jen stovky hlasů, které korespondenčně půjde vybranému kandidátovi dodat velice pohodlně. Největší přednost tajných voleb, tedy anonymita, je tak současně největší bezpečnostní dírou v případě korespondenčního hlasování.

Volební urna

U normálního hlasování se totiž volič musí u volební komise legitimovat, je zkontrolován v seznamu voličů v daném okrsku, takže je zaručeno, že volí jen 1 osoba a pouze jedinkrát. V případě korespondenčního hlasování však tuto kontrolu provést nelze, protože volební urnou v případě korespondenčního hlasování je obyčejná poštovní schránka, která snese všechno a přijme všechno. Pokud tedy někdo z mocných a zákulisních hráčů, globalistů rozhodne, že strana X se musí do parlamentu dostat stůj co stůj, tak zajistí vydání korespondenčních sad a nasype straně několik desítek tisíc korespondenčních hlasů z domova a z ciziny. Jediné, co to obnáší, je ta práce zalepit ty obálky a vhodit do poštovních schránek.

Za lidmi do karantén lze vyslat pochůzkové komise s rukavicemi, respirátory a obličejovým štítem, není potřeba vymýšlet korespondenční volbu

Tak snadno se dají pomocí korespondenčního hlasování měnit výsledky voleb, dámy a pánové. Proto nevidím důvod, proč by se měla korespondenční volba zavádět, za komunistů chodily volební komise až domů k lidem, kteří nemohli, anebo zapomněli volit, není tudíž důvod vymýšlet novoty. Pochůzková komise nasadí hadry na ústa, vezmou si obličejové štíty, respirátory, rukavice a hurá do karantén za voliči, pane Hamáčku. Všechny tyto pomůcky přece česká vláda má, nakoupila je výhodně v Číně, takže je poskytněte volebním komisím. Všechno jde, když se chce. Stačí prostě volební komise poučit, vybavit je hygienickým materiálem a pomůckami, a je to vyřízené. Jenže, mám takový pocit, že toto není účelem těchto tanečků.

Sčítání hlasů v Jižní Korei, virus nevirus.

Celé to zkrátka směřuje ke korespondenčnímu hlasování rakouského modelu, který převzalo nedávno i Polsko, takže se dá očekávat, že volby se v brzké době už budou odehrávat úplně jinak, tedy prostřednictvím armády korespondenčních “voličů” z domova a ze zahraničí. Koneckonců, podle ministerstva zahraničí žije v cizině čtvrt milionu Čechů s platnými pasy, přičemž Čechů s českým původem a bez (zatím) platného pasu je v cizině až 2,5 milionu. Představte si ten potenciál pro korespondenční hlasování. Potenciál pro globalčiky, co by se s tím dalo korespondenčně udělat.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář