JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE NEWS: Raušky ve schránce: Šokovaní senioři nevěří vlastním očím, Česká pošta začala do schránek doručovat “volně sypané” roušky v natržených papírových obálkách, na respirátoru je dokonce navíc uvedeno v angličtině, že není sterilní! Kdo to balil? Co je to za klauni? Tohle si na hubu nedám, napsal nám čtenář, roušky okamžitě vyhodil do koše a 3x si umyl ruce dezinfekcí! Respirátor je v igelitovém nesterilním obalu, pět roušek je v obálce úplně bez jakéhokoliv obalu, nikde nejsou žádné přiložené instrukce, že roušky je potřeba před prvním použitím vyvařit! Ministr zdravotnictví odpovědnost za zpackanou distribuci roušek odmítá a vyzývá policii k zákrokům proti odpíračům roušek! Česko přežije fšecko!

ČESKO: V české kotlině se naplno spustilo šílenství s distribucí roušek zranitelným skupinám obyvatelstva, rozuměj především seniorům. Na pokyn ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha začala Česká pošta adresně zasílat seniorům do poštovních schránek obyčejné papírové poštovní obálky, ve kterých je pět “volně sypaných” chirurgických roušek bez jakéhokoliv obalu a jeden skládaný respirátor z Číny, který jako jediný je alespoň zabalen do igelitového obalu, ale paradoxně právě na něm je anglicky důrazně uvedeno, že není sterilní! To nevymyslíš! Snadno si asi představíte, jak to bude s těmi pěti volně sypanými rouškami v obálce České pošty.

Ruční přebalování roušek v třídírně České pošty

Dostali jsme dnes do redakce několik reakcí od našich čtenářů, ze všech jsme vybrali reakci pána, který nám navíc zaslal i fotografie toho, co vlastně od České pošty dostal. Pojďte se na to podívat s námi. Pan Jára z Brna nám napsal do redakce toto:

Zdravím,

v příloze posílám obrázky, natržená obálka narvaná do schránky a s chybnou adresou, mě nic, ač je mi 61, dle nápisu nesterilní respirátor podivného typu, o výrobě nemluvě… a “volně sypaný” nesterilní roušky, kde nevíte, zda se ten, co to tam dával, se předtím neškrabal prstem v prdeli?!!! Okamžitě jsem to vyhodil a 3x si umyl ruce dezinfekcí!! Jo… a majlem jsem strašlivě zjebal poštu!!! Panebože, oni nás chtějí záměrně pozabíjet či co??? —

S pozdravem,

Jára, Brno

Pan Jára nám poslal i dvě fotografie (viz. níže) toho, co mu přišlo poštou a upřímně řečeno, tohle není distribuce zdravotnického materiálu, to je komedie na hraně šíření epidemiologické hrozby, protože v obálce chyběly jakékoliv příbalové letáky, instrukční manuály, zkrátka upozornění, že roušky nejsou sterilní, a že je potřeba je nejprve vyvařit v hrnci, případně v pračce nastavit vyvářku a roušky nejprve vyprat, případně namočit přes noc do vysoce koncentrovaného alkoholu, do vodky, lihu, anebo naložit do lihu sám sebe poté, co si přečtete tento článek a zjistíte, co se vlastně děje. Níže vidíte dvě fotografie, které nám pan Jára zaslal. Takto vypadá obsah zásilky po vybalení.

Čínský průmyslový respirátor N-95 třídy FFP2. Všimněte si anglické specifikace produktu: Nesterilní skládací typ

Obálka navíc byla natržená, protože zásilka je poměrně rozměrná a když se pošťačky snaží obálky narvat do schránek, tak většinou papírovou obálku natrhnou, může dojít ke kontaminaci roušek uvnitř, na domovních schránkách, na které každý den sahají rukama pošťačky při vkládání pošty a roznašeči slevových letáků, jsou miliony bakterií a virů, takže pokud si někdo takovou roušku nasadí na obličej, tak může být doslova vymalováno.

A k tomu pětice nebalených a nesterilních chirurgických roušek, které panu Járovi přistály ve schránce

Sterilní zdravotnické roušky distribuované seniorům v ČR nejsou (už) sterilní a pokud jde o respirátory, nejde ani o zdravotnický výrobek, ale o respirátor určený pro stavební průmysl v Číně

Stejně tak není jasné, jestli pracovníci České pošty mají hygienické průkazy na bezinfekčnost od hygieny, minimálně ti pracovníci, kteří pro Českou poštu kompletují stovky tisíc obálek se zásilkami. Není jasné, jestli prošli nějakým školením, není jasné, jestli kompletování zásilek probíhá sterilně a ve sterilním prostředí, což s vysokou pravděpodobností můžeme říct, že neprobíhá (viz. níže fotografie od českých médií), protože jinak by proboha nikoho nemohlo napadnout distribuovat pětici chirurgických roušek jako volné sypané zboží, bez sterilního a hermeticky uzavřeného obalu přímo z výrobní linky výrobce roušky.

Roušky se přebalují v nesterilní a obyčejně třídírně České pošty, v úplně normálním poštovním provozu. Zaměstnanci sice mají roušky a rukavice, ale o sterilním prostředí nemůže být ani řeč

Číňané mají alespoň tolik slušnosti, že na obal respirátoru napsali, že není sterilní, aby to každému došlo, i když spousta seniorů ani nemusí umět anglicky. A Český návod k použití u roušek není podle informací. Pokud jste dostali návod v češtině, nebo jste dostali zásilku s nějakým českým příbalovým letákem k rouškám, tak nám jej prosím zašlete do redakce v kopii. Podle našich informací totiž Česká pošta distribuuje nesterilní zdravotnický materiál bez jakéhokoliv příbalového letáku, kde by bylo poučení a popis použití a dezinfekce roušek.

Ministerstvo nám poslalo z hmotných rezerv velké balíky po 50 rouškách, museli jsme to rozbalit a ručně přerozdělit, brání se Česká pošta. Fotografie ale odhalila, že pracovnice pošty balící roušky nemají zakryté nosy

Pošta přitom nemusí zásilky dávat jen do schránek, ale může je i podle místního zvyku o adresáta dávat pod dveře, do škvíry mezi dveřmi a zárubní, mezi branku a sloupek oplocení sadu, někde to pošta hází přes plot, jinde se dává pošta na schody, na zásilku může pršet, ale stejně tak se roušky mohou kontaminovat i v brašně poštovního doručovatele, jinými slovy, distribuce zdravotnického materiálu musí být podle zákona prováděna takovým způsobem, aby nebyla narušena sterilita materiálu.

Jenže v tomto případě, kdy roušky jsou Českou poštou z velkých balíků ručně přebalovány do papírových zásilek po 5 rouškách a 1 respirátoru FFP2, se o sterilním zdravotnickém materiálu nedá hovořit ani omylem a ani náhodou. Takto distribuované roušky lze považovat za obyčejné kusy hadrů, které nelze považovat za zdravotnický materiál. Můžete zkusit roušky vyvařit, ale vzhledem k tomu, že ty roušky jsou jednorázové, naprosto to nemá význam, protože praním se tyto jednorázové roušky znehodnocují, ta vnitřní vrstva se vyvářením srazí a v podstatě se tím ztratí funkčnost té roušky. Fotografie níže navíc vzbuzuje další obavy, protože jak je vidět, pracovnice České pošty, které v depu pošty v Praze-Malešicích balí do obálek roušky pro seniory, samy nosí roušky jen na půl žerdi, které jim nezakrývají nos.

Pracovnice České pošty v depu v Praze-Malešicích rozbalují sterilní krabice s rouškami a přebalují je do obálek určených pro seniory. Více fotek v článku Reflexu zde. Obě pracovnice zachycené na fotografii ale nemají rouškami zakryté nosy… no jo, Česko přežije fšecko

Na místě je otázka, kdo to proboha vymyslel! Česká pošta se brání [1], že od Ministerstva zdravotnictví, resp. ze skladů strategických rezerv, obdržela velké balíky roušek v zatavených obalech po 50 kusech. Protože ale ministerstva zdravotnictví určilo, že lidé v ČR nad 60 let věku dostanou každý 5 roušek a 1 respirátor, tak to pracovníci pošty museli rozbalit.

Museli roztrhat ty originální sterilní obaly výrobce roušek, museli ručně po 5 kusech je naskládat a nacpat do papírových obálek České pošty a potom to rozeslali po republice. Ty jednorázové roušky se totiž neprodávají jednotlivě po jednom kusu, na rozdíl od respirátorů FFP2, takže někdo někde udělal obrovskou chybu v procesech řízení, nějaký diletant, naprostá nula, si vůbec neuvědomila, že distribuce zdravotnického materiálu se řídí zákonem, že distribuce musí zachovat sterilitu, a že roušky výrobce nevyrábí v kusovém množství, ale distribuuje je po 50 kusech.

Kdo je zodpovědný za faktické znehodnocení sterility 15 milionů roušek právě distribuovaných seniorům?

Nějaký diletant tak učinil rozhodnutí, které podle všeho vedlo ke znehodnocení 15 milionů roušek, protože přesně tolik jich Česká pošta v těchto dnech distribuuje [2] tímto bizarním a nesterilním způsobem po celé České republice. V dobách Sovětského svazu by ministr zodpovědný za tuto zpackanou distribuci skončil s kulkou v čele, protože by se jednalo o ohrožení lidu v důsledku nedbalosti. Kromě 15 milionů roušek distribuuje Česká pošta navíc také 3 miliony zmíněných respirátorů FFP2, které ovšem rovněž nejsou sterilní, na což výrobce důrazně, i když jen v angličtině, upozorňuje na obalu. Jestliže respirátor není sterilní, potom není možné jej považovat za zdravotnický materiál, pouze za materiál průmyslový. Jaký je mezi tím rozdíl, to snad není potřeba vysvětlovat.

Takhle vypadají obálky s rouškami po zalepení

Ty čínské respirátory označené jako N-95 mají uvedeno, že nejsou sterilní, protože určení jejích použití není v čínském zdravotnictví, ale v prostředí čínských staveb a stavenišť. Na igelitovém obalu je sice uvedeno, že firma vyrábějící respirátor má čínskou zdravotnickou certifikaci na toto zařízení, ale samotné balení respirátoru není sterilní. Co je to tedy za rozpor? Je to jednoduché.

V Číně totiž zdravotnické pomůcky pro ochranu zdraví musí mít zdravotnickou licenci, certifikaci, že mají deklarovanou účinnost, filtraci, ale tato certifikace neznamená automatické schválení pro použití ve zdravotnictví. A právě proto čínská vláda vyžaduje po výrobcích respirátorů, aby na obaly uváděli, jestli jsou výrobky sterilní (určené pro zdravotnictví), anebo nejsou sterilní (určené pro průmysl).

Balení roušek do obálek

A právě tyto FFP2 respirátory jsou totiž určeny primárně pro stavební dělníky v prašném prostředí, a proto logicky není nutné, aby výroba těchto respirátorů probíhala ve sterilním prostředí. To je ten hlavní důvod, že nejde o zdravotnické respirátory s certifikací sterility. Cena takových respirátorů je samozřejmě někde úplně jinde. Pokud zranitelný člověk, řekněme senior s nějakými již existujícími zdravotními problémy, použije nesterilní pomůcku a nakazí se z ní nějakým virem nebo bakterií, potom není možné žalovat výrobce respirátoru, protože ten jasně uvedl, že nejde o sterilní produkt, a v případě volně sypaných roušek v obálce pošty rovněž výrobce roušek nenese zodpovědnost za to, že původně sterilní a chirurgické roušky z velkého balíku 50 kusů někdo rozbalil a ručně je přerozdělil do menších obálek, přičemž přerozdělení proběhlo v nesterilním prostředí a nesterilním způsobem, za použití nesterilních poštovních obálek.

Ministr zdravotnictví zodpovědnost odmítá a přechází do protiútoku, požádal Hamáčkovo vnitro, aby si policie došlápla na odpírače nošení roušek

Takže si to shrňme. Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s Českou poštou právě znehodnotilo 15 milionů roušek z hmotných rezerv českého státu. Nebudeme tady teď spekulovat, jestli jsou větší diletanti na ministerstvu okolo Adama Vojtěcha, anebo na České poště, kam jim poslali ze skladů hmotných rezerv velké balíky sterilně balených čínských roušek po 50 kusech. Někdo potom vydal na štábu rozkaz, vezměte řezáky, rozřežte ty sterilní balíky s rouškami, tady to nandejte do těch papírových obálek a začneme to lidem rozesílat.

Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví

Kdo vydal takový příkaz, kdo porušil všechny předpisy o distribuci zdravotnického materiálu, to se nedozvíme, protože to by nejprve někdo musel začít vyšetřovat, a to nehrozí, protože Česko přežije fšecko, dokonce i nesterilní roušky a nesterilní respirátory. Jenom se potom ale nedivte, až za pár dní po skončení distribuce v ČR vyletí počet pozitivních PCR testů na Covid-19 v ČR na stovky tisíc v populaci, a to převážně u seniorů. A namísto toho, aby se hledala příčina nezodpovědnosti, tak přichází od ministra výhrůžky. Adam Vojtěch dnes vyzval [3] Hamáčkovo vnitro, aby si policie došlápla na odpírače nošení nejen těchto nesterilně distribuovaných roušek. A to je to největší chucpe ze všech! Čím více roušek mezi lidmi, tím více Covid?

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář