JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE NEWS: Reprezentační pravidla pro vyvěšování vlajek, právo na použití státních symbolů předepsaným způsobem ve všech situacích a nešťastná reakce Europoslance za SPD

EU: Redakce Aeronetu dnes obdržela neuvěřitelný email od jednoho z voličů SPD, který si včera přečetl na našem serveru můj článek [1] o Ditě Charanzové a o europoslancích za SPD, kteří si na své stoly vystavili české vlaječky. Náš článek vznikl v reakci na podnět vexilologa, pana Radima, který se na nás obrátil ve snaze vnést do problematiky vlajek, znaků a státních symbolů trochu světla, aby přispěl k této diskusi. V článku bylo vysvětleno, že když např. státní vlajka je umístěna na balíčku italských špaget, nejde o reprezentaci státního symbolu Itálie, ale o propagaci Itálie jako země původu zboží.

Existuje pro to dokonce odborné označení: Národní propagace původu výrobku či služby. Vexilolog vysvětlil, že aby opravdu vlaječka měla reprezentativní charakter a nemohla být označena za propagační banner, musí být vlajka umístěna předepsaným protokolárním způsobem. Nic jiného náš článek neřešil než odbornou rovinu. A rovněž jsme poděkovali panu Davidovi, i panu Blaškovi za to, že ty vlaječky si tam dali, i když z protokolárního hlediska to jsou paradoxně propagační bannery. Pokud se ovšem ty papírové vlaječky umístí na stojánky, stávají se z nich reprezentační státní symboly. To není žádný velký problém.

Vídeňská úmluva o diplomatických stycích a reprezentační pravidla pro vyvěšování vlajek

Očekával jsem, že touto radou odborníka se vnese do problematiky jasný přehled a oba poslanci za SPD při nejbližší příležitosti to napraví a dají české vlaječky na stojánky. Tím bude protokol splněn a nikdo nesmí násilně tyto vlaječky odstraňovat, protože mají protokolární ochranu, a to i z mezinárodního pohledu a z pohledu diplomatických a reprezentačních protokolů stanovených tzv. Vídeňskou úmluvou o diplomatických stycích, ze které vychhází i protokolární schéma Evropské unie a všech evropských orgánů.

Poslední zamávání vlajkami britských europoslanců.

Jednou z protokolárních úmluv je i ustanovení, že diplomat, emisar, reprezentant, zástupce nebo jiná pověřená či vyslaná osoba jménem státu či jiné úmluvy má právo na použití státních symbolů předepsaným způsobem ve všech situacích, kde osoba reprezentuje v oficiální rovině svůj stát. V tomto ohledu všichni europoslanci spadají do této Vídeňské úmluvy a nikdo jim nesmí zakazovat používat protokolární vlajky, tedy vlajky vyvěšené předepsaným protokolárním způsobem, tedy v případě malých vlaječek na stojáncích na stole. Papírová kartička s nákresem vlajky opřená o hranu stolu opravdu protokolární definici nesplňuje. Nejde o nic jiného, než o konstatování faktických souvislostí s vyvěšováním vlajek. Jenže, neuvěříte, co se stalo.

Ivan David odpálil bombu, naneštěstí ale mezi svými voliči, kteří teď po jeho výroku neví, která bije

MUDr. Ivan David jako europoslanec SPD totiž na náš článek obratem reagoval svým vlastním článkem [2] na serveru Nová republika, jehož je vydavatelem. Nejprve se opět navezl do mé osoby, že jsem anonym, a že prý mám péči a starosti o volební preference Hnutí ANO. Naprosto netuším, jestli pan doktor četl stejný článek, který jsem napsal, nebo jestli četl něco úplně jiného. V článku jsem totiž Hnutí ANO kritizoval, přičemž jsem se pozastavil nad tím, že Dita Charanzová zakazuje diskuse o vlajkách ve stejné chvíli, kdy zrovna Evropská komise schvaluje Babišově Agrofertu pozastavené dotace.

Připadá mi to nejen podezřelé, ale i velmi logické, že nelze očekávat, že jednička z kandidátky Hnutí ANO bude bojovat za ochranu vlajek, když Andrej Babiš má ve svěřenském fondu Agrofert, který je závislý na eurodotacích. O tom byla druhá část mého článku. Proč Ivan David manipuluje se svými čtenáři na Nové republice a snaží se jim vsugerovat pocit, že můj článek bojuje za Hnutí ANO, resp. že mám péči o volební preference Hnutí ANO? Bude to mít dopad na preference Hnutí ANO, to jistě. To je konstatování. Jenže, to není to zásadní, proč reaguji na Davidův článek.

Výroky Ivana Davida ve věci vlajek v EU parlamentu a reakce na dopis voliče SPD.

Europoslanec Ivan David ve svém článku čtenářům vysvětlil svoji pozici a zdálo by se, že článek má za úkol pouze komentovat můj článek. Jenže, jak se záhy ukázalo, podnětem pro Ivana Davida k napsání článku bylo něco jiného. Byla to moje výzva na konci mého včerejšího článku, kde jsem vyzval vlastenecké europoslance, aby zvážili svoji demonstrativní rezignaci na mandáty v případě, že se nepodaří zákaz vlajek v EU parlamentu zrušit, a pokud budou vyčerpány všechny možnosti, jak toho jinak dosáhnout. A na tuto výzvu zareagoval Ivan David způsobem, že nám o tom do redakce ihned napsaly stovky lidí z celé republiky, že prý až si to přečtu, tak mi spadne brada, protože je to tam fakt napsané. A ptáte se, co že tam má být napsané v článku Ivana Davida? Nebudete tomu věřit, takže jsem pro jistotu udělal screenshot webové stránky (viz. obrázek výše), protože opravdu to tam je napsané.

Pan doktor David tam totiž napsal: “Naše “vystavování vlaječek” totiž nepokládáme za partyzánské a o nic se zasazovat nebudeme. Řešení je na straně vedení parlamentu.”

Když jsem si to přečetl, doslova mi ztuhla krev v žilách. Musel jsem si to přečíst ještě dvakrát, a to zdůrazňuji, že netrpím OCD poruchou, jenom jsem tomu prostě nechtěl věřit. Pan doktor se totiž odkopal takovým způsobem, že k tomu zkrátka nemám komentář. Těmito dvěma větami zkrátka odhalil, že oba dva europoslanci za SPD nebudou dělat vůbec nic ve věci iniciativy na zrušení zákazu vlajek. O nic se prý zasazovat nebudou, protože podle slov pana Davida je řešení v této věci na vedení parlamentu, tedy předsednictva Evropského parlamentu.

Nigel Farage bude v EU parlamentu opravdu chybět.

Ivan David tak natvrdo a otevřeně odhalil, že oba dva europoslanci za SPD nebudou v této veci podnikat žádné aktivity, nebudou se o nic zasazovat, prostě počkají, jaké řešení přinese vedení EU parlamentu, tedy takové osoby, jako je David Sassoli, předseda EU parlamentu, který zákaz vlajek vymyslel [3], nebo Mairead McGuinness, místopředsedkyně EU parlamentu, která vyhnala ze sálu Nigela Farage a britské poslance [4], když na rozloučenou začali mávat britskými vlaječkami. Pane Davide, vy jste úplně zešílel? Vy usilujte o politickou sebevraždu?

Politická sebevražda, nebo jenom nešťastné plácnutí, které ovšem odkopává a odhaluje práci europoslanců zvolených hlasy vlastenců?

Vy tedy nebudete v této věci vlajek se o nic zasazovat? A mohu se vás tedy zeptat, od čeho tam vlastně potom jste v tom EU parlamentu? K čemu tam jste, když ve chvíli, kdy vám globalisté seberou vlajky ze stolů, a měli byste zahájit protestní hapenningy, zorganizovat parlamentní hnutí spřátelených vlasteneckých frakcí v EU parlamentu na společném postupu proti vedení EU parlamentu, tak místo toho čekáte na vedení EU parlamentu, s jakým přijde řešením? Pokud si myslíte, že řešení je na straně vedení EU parlamentu, tak to mám pro vás špatnou zprávu.

To vedení už má řešení dávno hotové, to řešení právě vidíme na prázdných stolech europoslanců. To řešení vedení EU parlamentu se totiž jmenuje: “Vlajky pryč!” a jediná cesta, jak vedení EU parlamentu donutit ke zrušení zákazu vlajek, je sjednocený a organizovaný protest poslanců napříč frakcemi. Jenže z vašich slov je od této chvíle jasné, že na něco takového si můžeme nechat zajít chuť, protože vy o ničem takovém neuvažujete, protože jak jste sám řekl, o nic se zasazovat nebudete, řešení je na straně vedení EU parlamentu.

Protokolárně správně zavěšené vlaječky, foto pořízené ve Štrasburku před zákazem vlajek.

Minulý rok se Tomio Okamura chlubil, že po volbách do EU parlamentu vytvoří SPD v EU parlamentu vlasteneckou frakci spolu s europoslanci Marine Le Pen, Mattea Salviniho atd. Od voleb uběhl necelý rok a teď čtu od vás, od jednoho z europoslanců za SPD, že se o nic zasazovat nebudete, že to necháte na vedení EU parlamentu. Seberou vám národní vlajky, Dita Charanzová a Mairead McGuinness odpojují od mikrofonů poslance, když protestují proti zákazu vlajek, a vy na to reagujete slovy, že se o nic zasazovat nebudete, že to má v rukou vedení EU parlamentu? V takové situaci se obávám, že je vymalováno. A v takové situaci si mnoho lidí a vašich voličů řekne onu kacířskou otázku, k čemu tam tedy potom vlastně jste? To se neptá anonym, pan VK, to se ptají vaši voliči, které urážíte a oni si potom běží stěžovat k nám do redakce. A tím se dostávám k tomu poslednímu.

Pokud poslanec začne tvrdit, že se o nic zasazovat nebude a řešení je na straně vedení EU parlamentu, měl by vážně přehodnotit setrvání v pozici europoslance zvoleného vlasteneckými hlasy

Tento pocit, že by vlastenečtí europoslanci měli začít něco dělat v této věci zákazu vlajek, má opravdu mnoho voličů SPD. A pokud se nepodaří zákaz vlajek zrušit, potom stojí za zvážení rezignace na takový evropský mandát. Jednalo by se o symbol, kterým byste vyslali signál vlastencům v ČR, ale i v celé Evropě. Je mi jasné, že by se jednalo pouze o gesto, ale bylo by to gesto, které by se zapsalo do dějin, kdy poprvé v historii se europoslanci vzdali svých mandátů na protest proti zfašizovanému vedení EU parlamentu. Byl by to historický akt.

Detail na konstrukci vlajky.

Nic byste neztratili jako SPD, protože jak vyplývá z vašich slov, nehodláte se o nic zasazovat, chcete čekat na řešení, které přinese vedení EU parlamentu, takže rezignací by se o nic v EU parlamentu nepřišlo. Ukázali byste navíc vlastencům, že vám nejde o prebendy z EU, že ve chvíli, kdy vám globalisté zakazují vlajky, že máte tu čest hodit jim evropský mandát k nohám a s českou vlajkou odejít z EU parlamentu. Ovšem toto vám nikdo nemůže nutit. Já vám mohu jenom poradit, jak tuto vlajkovou aféru využít politicky v EU parlamentu. Zasaďte se o vytvoření poslaneckého hnutí, skupiny několika desítek europoslanců, věřím, že byste dali dohromady klidně i více jak 100 europoslanců napříč frakcemi, kterým se nelíbí zákaz vlajek.

Nigel Farage ukázal, že i jeden jediný eurposlanec dokáže za svůj národ bojovat jako lev. Není čas na slabost a výroky, že se o nic zasazovat nebudeme a počkáme, jaké řešení nabídne vedení EU parlamentu

Postavte se do čela tohoto hnutí, spusťte webové stránky v jazycích všech členských zemí EU, začněte pořádat pravidelné tiskové konference této skupiny, zvěte novináře na tyto konference, pořádejte pravidelné hapenningy, otravujte vedení EU parlamentu a když vás bude tolik, vedení EU parlamentu si uvědomí, že než čelit takové kampani, raději ty vlajky znovu povolí. A vy budete vítěz. Anebo přinejmenším jeden z architektů vítězství. Máte tolik možností v EU parlamentu, jak se zasadit o kampaň a vytvoření takového hnutí, máte tolik prostředků k oslovení ostatních europoslanců. A vy místo toho na všechno rezignujete a napíšete, že se o nic zasazovat nebudete, protože řešení je na straně vedení EU parlamentu? TVL, to jsem v Okamurově vidění?

Autor zákazu vlajek, předseda EU parlamentu David Sassoli.

A když váš volič vám napsal do sekretariátu SPD, abyste to udělali tak, jak doporučuji já, abyste udělali kravál v EU parlamentu, tak jste svému voliči napsal z pohledu své profese psychiatra, že je prý sugestibilní a podléhá manipulacím. Pan Jiří Ondráš nás hned kontaktoval, aby nás seznámil s tím, jak se chováte k voličům v okamžiku, kdy vám pošlou podnět k aktivitě, abyste ve věci zákazu vlajek se začali iniciovat a zasazovat o jejich navrácení. Nemusím vám snad říkat, jaký signál to vyšle voličům, když jménem vás obou europoslanců za SPD napíšete, že se ve věci vlajek o nic zasazovat nebudete, protože řešení je na straně vedení EU parlamentu? Nedivte se, že lidé si najednou říkají, k čemu tam vlastně potom jste. Pokud europoslancům vezmou nařízením šéfa vedení EU parlamentu vlajky, a europoslanec řekne, že se o nic nebude zasazovat, protože řešení je na straně právě takového vedení EU, potom je vymalováno a poslední může zhasnout.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář