JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE News: SPD by se nově už nedostala do Sněmovny

ČESKO: SPD by se nově už nedostala do Sněmovny, Trikolora vysává voliče Okamurovu hnutí, jenže i Babiš zbavený trestního stíhání začal odebírat hlasy SPD a také ČSSD, obě strany by se už nedostaly do parlamentu! Co musí udělat SPD, aby se zachránila, se dozví znovu a pouze z Aeronetu! Proč voliči “oceňují” politiku rozbíjení krajských buněk hromadným odchodem k mladému Klausovi a ke všehoschopnému Babišovi? Ztratit důvěru je horší než ztratit procenta!

Jedna z pouček vyhodnocování volebních průzkumů zní, že nemá smysl se děsit a bát procentních bodů, ale zjištěného trendu. Čísla mohou být prefabrikovaná, nepřející, zmanipulovaná a zejména v dnešní době. Co však musí být bráno na zřetel, to jsou trendy ve společnosti a různé signály, které se nedají prefabrikovat, ale jsou skutečným výrazem nálad ve společnosti. Průzkumová agentura Kantar v neděli přinesla volební průzkum, jak by dopadly volby do poslanecké sněmovny, kdyby se konaly v říjnu. Vyhrál by Andrej Babiš a jeho Hnutí ANO, které posiluje a má už 31,5% preferencí.

Posilují i Piráti, dostali by 17% hlasů. Katastrofální výsledek však zaznamenává ČSSD, která by dostala 4,5% hlasů a nedostala by se do sněmovny [1]. Na Aeronetu nás to nepřekvapuje, protože hrobař ČSSD v roli ministra vnitra předvádí a navrhuje tolik skandálních novel různých zákonů, že úprk voličů ČSSD je garantovaný. Novela zákona o Trestním řádu, který posiluje pravomoci tajných služeb, novela azylového zákona o strpěncích, výmysl nového trestného činu předsudečné nenávisti s cílem zakázat občanům svobodně mluvit a kritizovat migraci, zákaz domobran v ČR, to všechno pochází z návrhů a nápadů ministerstva vnitra, kterému šéfuje Jan Hamáček. Takže vypadnutí ČSSD ze sněmovny je tím dané, nikoho to nemůže překvapovat.

SPD pod hranicí vstupu do sněmovny, trvalý sešup preferencí ode dne, kdy Klaus ml. představil svoji Trikoloru

Jenže průzkum Kantar ukázal, že úplně stejně se ziskem 4,5% by skončilo Hnutí SPD. A tady pozor, situace je opravdu vážná. Ještě v červnu ten samý Kantar v průzkumu pro ČT uváděl, že Okamurovo hnutí by mělo 10,5% preferencí a Tomio Okamura se tím pochlubil [2] na webu SPD. Uběhlo 5 měsíců a SPD je rázem mimo sněmovnu. Co se stalo? Někdo přiběhl do Kantaru a nasypal jim balík peněz, aby začali honem rychle prefabrikovat průzkumy v neprospěch SPD? Ne, v tomto případě jde o objektivní změnu preferencí, skutečnou a musíme si vysvětlit, co se stalo. Když totiž 10. června vyšel průzkum, že SPD má 10,5% preferencí, tak SPD byla na politické scéně jedinou alternativně vnímanou politickou stranou. Nebyla jiná alternativa, než volit SPD a Okamurovo hnutí se domnívalo, že to tak zůstane. Ale nezůstalo. Staly se totiž dvě zásadní, a pro SPD de facto fatální události.

V ten samý den, kdy průzkum SPD přisuzoval 10,5% preferencí, se zjevila na politické scéně nová politická strana se silným vůdcem. Ten den byla představena Trikolóra [3] a Václav Klaus ml. stál v jejím čele. Jeho vyloučení z ODS, kde se otřel o Židy [4], vyvolalo velký ohlas na alternativě. Stejně tak velká snaha Václava Klause ml. o boj za české školství na 1. prioritě řízení, čímž se Václav Klaus ml. stal jediným politikem, který zjevně pochopil procesy řízení, to všechno vedlo k tomu, že mnoho voličů SPD začalo odcházet k Trikolóře. Celá Trikolóra je de facto složená z bývalých členů SPD, protože členů ODS je tam naprosté minimum, prakticky promile.

Proč voliči utíkají od SPD, když měla tak silnou podporu?

Jenže, to ještě není všechno. Dne 2. září totiž nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman oznámil [5], že zbaví Andreje Babiše trestního stíhání a od té chvíle už nelze na Andreje Babiše jakkoliv útočit, že je trestně stíhaný premiér. Lidé, kteří by volili Babiše, ale nikoliv trestně stíhaného, najednou měli zcela jasno, koho volit. Pokles SPD trvá už 4 měsíce, od srpna tohoto roku. Trikolóra odebírá SPD voliče, protože Václav Klaus ml. lidem imponuje více jako politik než obchodník Tomio Okamura. Alespoň takto to tvrdí pozorovatelé, ale já si to nemyslím. Voliči SPD neodchází do Trikolóry kvůli personám šéfů obou partají, ale kvůli něčemu jinému. Ten důvod se jmenuje deziluze. Nejde ani o to, že komunální volby minulý rok dopadly pro SPD katastrofálně, ani o to, že při volbách do EU parlamentu se do Bruselu nakonec dostal, navzdory vedení SPD, pan generál Hynek Blaško, který z nevolitelného 8. místa kandidátky byl i díky naší mediální podpoře prokroužkován voliči na 1. místo.

Ta deziluze spočívá v tom, že SPD nemůže zůstat na 10% preferencí, když provádí destrukce vlastních krajských buněk a rozvrací si týmy schopných lidí a srdcařů, kteří v roce 2017 ten výsledek pro SPD udělali, a to nejen díky své práci, ale hlavně i díky svým penězům, které do kampaně a do SPD nalili. Na to se nesmí zapomínat. Nejprve to byl rozvrat buňky v Brně, která byla rozpuštěna. Pan Kamil Papežík na to upozornil a tím to začalo. Vzápětí následoval rozvrat a rozpuštění Moravskoslezské organizace v Ostravě v čele s Lubomírem Volným. Byla to mimochodem nejúspěšnější buňka SPD při volbách do sněmovny v roce 2017. Dále byla za podivných okolností rozpuštěna Královéhradecká buňka. A to nejhorší přišlo poté. Vedení SPD dosadilo do buněk supervizory, kteří začali přijímat nové i staré členy zpátky, ale selektivně, jenom ty lidi, kteří nedělají vlny a problémy.

Ztráta důvěry alternativních voličů ve stranu, která lavíruje okolo reforem EU

Největším skandálem přitom bylo, že tito supervizoři byli bývalí členové ČSSD, TOP09 a informace o tom, že vedení z Prahy chtělo na kandidátku v Ostravě dát člena Rotary klubu výměnou za sponzorský dar 1 milion korun, což Lubomír Volný tehdy odmítl, je pouze dokreslením toho, co je příčinou exodu voličů SPD a jejich odchodu jak do Trikolóry, tak i k Babišovi. Andrej Babiš totiž brutálně vysává voliče nejen ČSSD, ale stejně tak i věkově starší voliče SPD. Andrej Babiš imponuje zejména svojí politikou rozdávání důchodcům, čímž si kupuje přízeň nejsilnější armády voličů v ČR. Kdo ovládá přízeň důchodců, ten vyhrává volby. To je poučka, kterou Karel Schwarzenberg pronesl kdysi dávno počátkem 90. let a na této pravdě se nic nemění. Armáda důchodců, nejen starobních, ale úplně všech, rozhoduje volby. Jenom blbec si znepřátelí důchodce, to je pro změnu citát od Miloše Zemana.

Já si ale dovolím prezidentův citát parafrázovat s ohledem na SPD. Jenom blbec si dovolí usilovat o reformu Evropské unie, když do voleb šel se sliby o vystoupení z EU a tvrdil, že EU je nereformovatelná.  To je přesně ten problém deziluze, kdy voliči SPD už nevěří, že SPD bude opravdu chtít z EU vystoupit. A pokud volič tomuto již nevěří, začne upřednostňovat jinou prioritu. Např. boj proti neziskovkám, boj ze reformu školství, boj za tvrdý postup proti spekulacím s byty v ČR ze strany zahraničních penzijních fondů atd. Na krajích už SPD nemá ty srdcaře, se kterými udělala volby v roce 2017. Kromě toho, situace se změnila. Už tu není jenom SPD, ale i Trikolora a navíc Babiš byl zbaven trestního stíhání. Volič SPD tak má více variant a musí si najít sakra velký důvod, aby v SPD zůstal a nadále SPD volil. Je tady ale jedna věc, kterou SPD nemůže nijak vysvětlit alternativnímu voliči.

Podpora usnesení na ochranu Izraele byla poslední tečkou a fackou voličům SPD

Tou věcí je skandální hlasování všech poslanců SPD pro usnesení na ochranu a obranu Izraele [6]. Všichni voliči na alternativě vědí, co je Izrael zač. Je to národ okupantů, který jen za poslední rok provedl anexi Golan a chystá anexi velké části Západního břehu, je to stát, který zasahuje a ovlivňuje volby v Evropě, na Ukrajině, na Slovensku, je to stát, který provádí řízenou genocidu Palestinců a postupně jejich území zabírá a Palestince vytlačuje. Kdokoliv se na alternativě postaví na obranu Izraele a lidí jako je Benjamin Netanyahu, je okamžitě zdiskreditován v očích vlastenců.

Alternativní strana nesmí a nemůže schvalovat anexe prováděné Izraelem, nesmí se připojovat k rezolucím pro nebo proti Izraeli. Alternativní strana se nesmí nechat zatáhnout do války mezi sionisty a Židy v boji o osud Jeruzaléma. SPD ztratila u alternativců svojí podporou Izraele důvěru. Stejně tak ztratil důvěru Tomio Okamura u mnoha voličů SPD, když se tak neobratně a velmi trapně zastával zednářů a Hynka Berana v čele pražské kandidátky do komunálu. Následné Okamurovo vystoupení na stranickém rádiu, kde obhajoval zednáře v české historii, potom bylo ukázkové chucpe. Nabízet a vykreslovat voličům a vlastencům na alternativě zednáře jako lumeny národa, to bylo drastické i pro hodně otrlé voliče.

SPD klesá už 4 měsíce, trend je objektivní a bude se zhoršovat, pokud…

Průzkum Kantaru není osamocen, už před 10 dny vyšel průzkum CVVM, který rovněž ukazuje [7], že SPD by měla 4,5% hlasů u voleb, pokud by se konaly v říjnu. Takže to je shoda s Kantarem. Stejně to vyšlo i pro ČSSD. Čísla můžete ignorovat, ale nemůžete ignorovat trend podepřený brutálními fakty. Servilní podpora Izraeli ve Sněmovně, snaha Jiřího Kobzy prosadit usnesení odsuzující českou zpravodajskou alternativu za kritiku Izraele, nasazování zednářů na kandidátky, nasazování uctívačů koránu na kandidátky, pokusy o dosazování Rotariánů na kandidátky, rozbíjení buněk v krajích, odsunování vlastenců a generálů na nevolitelná místa na kandidátkách, vylučování vlastenců z partaje pár dní před volbami, měnění vystupování z EU za reformování EU. Toto všechno jsou důvody nevolitelnosti SPD pro alternativní voliče.

SPD se může vrátit zpátky, pokud provede revers a vrátí všechno do pořádku. Obnovit původní buňky SPD, zbavit se kariéristů a bývalých členů systémových partají, kteří se nasáčkovali do SPD, odvolat tu servilní podporu Izraeli, začít dosazovat na kandidátky vlastence a uvidíte, jak se podpora SPD opět obnoví. Jenže, je mi jasné, že tohle je utopie. Je mi naprosto jasné, že to, co proběhlo v posledním roce v SPD, je daný a tudíž jednosměrný proces. Proto objektivním závěrem je, že SPD má štěstí, že Trikolora nechce vystupovat z EU. Kdyby chtěla, SPD by už neměl kdo volit. A tím je to dané, bohužel.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář