JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE NEWS: V roce 2012 Česká televize psala o masakru v Zákřově jako o zločinu spáchaném Vlasovci a Gestapem, ale o pouhých 7 let později vloni o téže události už ČT psala jako o masakru, který způsobili ruští Kozáci! Dočká se ČT zákazu činnosti a zpravodajství v Rusku?

ČESKO: Česká televize se opět dostala do neuvěřitelného skandálu a víme o tom jen díky pozornosti všímavých lidí. Do redakce jsme dnes byli upozorněni našim čtenářem, že Česká televize účelově přepisuje české dějiny takovým způsobem, až se z toho tají dech. Jedná se o skandální překrucování a dezinformaci ve vztahu k tzv. Zákřovské tragédii. I když se jedná o kauzu, která s odehrála před rokem, teprve ale nyní v souvislosti s událostmi okolo pomníku maršála Koněva a kontra-pomníku Vlasovců to začíná dávat smysl. O co tedy jde? Všechno se týká výkladu tzv. Zákřovského masakru. Dne 18. dubna 1945 vtrhlo do malé obce Zákřov na Olomoucku Gestapo spolu s praporem Vlasovců. Jejich úkolem bylo pátrat po partyzánech, ale místní obyvatelé Gestapu řekli, že nikoho neviděli a žádní partyzáni v obci nejsou a nikdo jim ani nepomáhá.

Dva články o téže věci, které od sebe dělí 7 let.

Gestapo však disponovalo několika udáními a bylo přesvědčeno, že obec kryje partyzánskou činnost. Gestapo tedy praporu Vlasovovy armády nařídilo jednotlivé domy vydrancovat a zatkli 23 mužů. Po dvou dnech výslechů a mučení jich 19 bylo zaživa upáleno v dřevěné boudě nedaleko samoty Kyjanice. Jednalo se jeden z nejbrutálnějších zločinů Vlasovovy armády na území Československa. A pokud se ptáte, odkud tyto informace čerpáme, tak je to článek [1] České televize z jejich webu ze dne 23. listopadu 2012. Ocitujeme si, co v roce 2012 napsala Česká televize:

Zákřov – Nově upravený areál památníku obětem vypálení dnes odhalili v obci Zákřov na Olomoucku. Malá osada se na samém sklonku druhé světové války stala terčem útoku nacistů. Jejich řádění nepřežilo na dvacet místních mužů. Němečtí vojáci je zaživa upálili v lese.

18. duben 1945. Do Zákřova dorazilo gestapo z nedalekého Velkého Újezdu a prapor Vlasovců. Vojáci tvrdili, že hledají partyzány. Ve večerních hodinách obec obklíčili a začali zapalovat jednotlivá stavení. „Bylo to strašné, to si nikdo nedovede představit,“ popisuje pamětnice Zdenka Calábková. Gestapo nakonec zatklo třiadvacet mužských obyvatel vesnice. Po výsleších část z nich vojáci propustili. Devatenáct mužů ale nacisti o dva dny později zavezli do lesa k samotě Kyjanice. Zavřeli je do boudy, tu polili dehtem a benzínem a zapálili.

Řádění nacistů připomíná od roku 1949 památník Zákřovská žalov. Protože v posledních letech začal chátrat, usilovala obec o jeho opravu. Dnes byl zrekonstruovaný areál slavnostně otevřen.

V roce 2012 článek psal o nacistech, německých vojácích a Gestapu.

Stačilo pouhých 7 let a Česká televize z Gestapa a Vlasovců udělala ruské kozáky

A pokud nevíte, co je to cestování v čase do jiné iterace, tak teď se to dozvíte. Dne 28. dubna 2019 napsala ta samá Česká televize článek o té samé tragédii v Zákřově, ale když si článek přečtete, začnete mít pocit, že jste se ocitli v úplně jiné časoprostorové iteraci, kde došlo k úplně jiným dějinám. Protože se mi zvedá žaludek, přímo ocitují slova a věty, které v roce 2019 napsala o tomto incidentu ta samá Česká televize:

V Zákřově na Olomoucku si připomněli výročí tragické události z dubna 1945. Ruští kozáci, kteří spolupracovali s německými jednotkami, tam pod záminkou spolupráce s partyzány přepadli vesnici, vydrancovali několik domů a třiadvacet mužů odvedli. Devatenáct z nich po dvoudenních výsleších a mučení zavraždili. Do malé vísky dorazil 18. dubna 1945 prapor ruských kozáků, který bojoval na straně wehrmachtu. Skupina Feuermittel tvrdila, že hledají partyzány. Ti v oblasti skutečně operovali, po příchodu kozáků do regionu ale odešli na Prostějovsko. Kozáci ve večerních hodinách obec Zákřov obklíčili, řadu domů vyrabovali a několik stavení zapálili. Místním bránili, aby hořící domy hasili. „Bylo to strašné, to si nikdo nedovede představit,“ popsala pamětnice Zdenka Calábková, které nacisté zabili při masakru otce.

Pokud vám nyní jde hlava kolem a myslíte si, že Česká televize píše o dvou různých masakrech ze dvou různých míst, tak jste na omylu. Jde o jeden a tentýž masakr, který popisují dva články od téhož autora, tedy České televize, ale oba články dělí od sebe 7 let, nic víc. Zatímco v roce 2012 jsme se dozvěděli, že masakr 19 mužů způsobilo Gestapo a prapor Vlasovovy armády, o 7 let později se dozvídáme, že za masakr mohou ruští kozáci, kteří spolu s německými jednotkami povraždili místní muže.

V roce 2019 už to byli ruští kozáci “spolu” s německými vojáky.

Všimněte si, že Česká televize nenapsala, že to spáchaly německé jednotky spolu s ruskými kozáky, ale obráceně, spáchali to prý ruští kozáci spolu s německými jednotkami. Prapor ruských kozáků podle tohoto článku ČT z roku 2019 masakroval po boku Wehrmachtu v Zákřově. To je ale lež. Žádný wehrmacht tam nebyl, jen Vlasovci. Z článku to vypadá, že 18. dubna 1945 celý masakr provedli ruští kozáci, ani slovo o praporu Vlasovců a o Vlasovově armádě. Najednou v roce 2019 už to nebyli Vlasovci, ale ruští kozáci. Vlasovci zmizeli, ale v článku se na rozdíl od roku 2012 objevili Židé a židovské oběti. V článku z roku 2012 o nějakých židovských obětech není ani slovo.

Žádní “ruští kozáci” v Zákřově nebyli, vraždili tam pouze členové Vlasovovy ROA pod velením Gestapa

V redakci Aeronetu jsme oba články přeložili do ruštiny a přeposlali jsme je společně s formální omluvou všech slušných českých občanů velvyslanectví Ruské federace v Praze, dále ministerstvu zahraničí Ruské federace a vybraným ruským novinářům, aby se seznámili s prací České televize, kterou lze v poslední době označit za štvavou protiruskou vysílačku č. 1 v Evropě s cílem očerňování Ruské federace, překrucování dějin, zamlčování zločinů Vlasovovy armády na území Československa a prosazování historického revizionismu spojeného s poválečným německým revanšismem.

V řadách Vlasovovy ROA působili i záporožští kozáci, ale nebyli to nikdy ruští kozáci, nebyli součástí ruské, resp. Rudé armády Sovětského svazu, ale byli to etničtí kozáci, kteří zradili Sovětský svaz, přeběhli k Wehrmachtu a sloužili pod velením generála Vlasova v rámci Ruské osvobozenecké armády ROA. Žádní ruští kozáci nebojovali samostatně pod vlastním praporem v rámci ozbrojených sil 3. Říše. Bojovali pouze pod praporem Vlasovovy armády. Česká televize se tak dopustila zločinu pokřivování ději.

Zákřovský památník.

Zákřovský masakr zorganizovalo Gestapo, které si na pomoc přivezlo prapor Vlasovců, nikoliv německých vojáků, jak mlhavě zakrývá článek ČT z roku 2019. Byli to Vlasovci a pouze Vlasovci, vojáci Wehrmachtu se masakru vůbec ani neúčastnili. To za prvé. Za druhé, Česká televize využila toho, že v rámci Vlasovovy ROA sloužili i kozáci, že v článku v roce 2019 napsala, že v Zákřově řádili “ruští” kozáci. Žádní “ruští” kozáci nikdy na straně 3. Říše neexistovali a nebojovali, byli to záporožští etničtí kozáci, kterým Adolf Hitler slíbil po vítězství ve válce vznik autonomního protektorátu stejně, jako to Hitler slíbil Banderovcům v otázce území části západní Ukrajiny s centrem ve Lvově. Česká televize začíná připomínat bandu provokačních důstojníků CIA, kteří se snaží rozehrávat protiruské nálady v české společnosti.

Česká republika se propadá do područí americké moci a absolutní kontroly z Washingtonu, která povede k fašizaci české zahraniční politiky v Evropě namířené vojensky a diplomaticky proti Rusku

Vidíte, jak stačí 7 let a z masakru Vlasovců a Gestapa se najednou stane masakr spáchaný ruskými kozáky a německými jednotkami ve snaze zamaskovat Vlasovce pod označení “německé jednotky”. Sami teď vidíte, že odstraňování pomníků ruských maršálů v Praze a stavění památníků Vlasovcům v Řeporyjích není žádným výstřelkem několika bláznů z TOP 09 a ODS, ale je to součást celého procesu přepisování dějin v ČR, k čemuž vydal povel Michal Koudelka, dekorovaný vloni v březnu v sídle CIA v Langley ve Virginii zlatou medailí, tzv. Tenetovou cenu za spolupráci v oblasti informací a zpravodajství. Byl to on, kdo vyzval k zahájení revizí a přepisování českých učebnic s údajně pro-ruským výkladem historie.

Článek ČT z roku 2012.

Vrahům z Vlasovovy armády se dnes v Praze staví pomníky, zatímco sochy osvoboditelů jsou odstraňovány do skladišť a depozitářů. Česká televize nepokrytě přepisuje a překrucuje zločiny Vlasovovy armády, aby byla zamaskována činnost kolaboračních vojsk ROA a naopak, aby za zvěrstva v Československu v roce 1945 byli obviňováni Rusové, ať už tedy v rolích kozáků, nebo i jinak. Stejně tak ČT usiluje o relativizaci viny německé armády, protože v souvislosti této Zákřovské tragédie se v článku z roku 2019 píše, že za masakr mohou v první řadě ruští kozáci, a teprve poté německé jednotky. Napsat do článku obrat, že ruští kozáci “spolu” s německými jednotkami spáchali masakr, je nehorázným zamlčováním viny Vlasovců a přenášením této viny na Rusko a “ruské” kozáky. Jsem přesvědčen, že ruská prokuratura bude mít plné ruce práce v České republice. Země, která 75 let po osvobození sovětskou Rudou armádou přepisuje své dějiny s cílem poválečného revizionismu a přenesení viny za II. sv. válku z nacistického Německa, pomalu a postupně, na Sovětský svaz a potažmo Rusko, je předurčena k vlastnímu zániku.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář