JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE NEWS: Vedení SPD provedlo před volbami další čistku proti vlastencům, tentokrát to odskákalo vedení jihočeské organizace SPD, které nechtělo do čela své podzimní kandidátky dosadit cizí lidi doporučené centrálním vedením SPD v Praze!

ČESKO: Do redakce Aeronetu nám začaly doslova pršet podněty, stížnosti a zprávy rozhořčených členů SPD z regionů. Řadoví, ale i někteří výše postavení členové jsou zděšení a rozzuření z procesů, které se v jejich krajích odehrávají o to více, neboť na dění prý nemají vliv a jsou odstavovaní od demokratických procesů hlasování. Proto se na nás ze zoufalství obracejí s prosbou o diskrétnost, abychom informace publikovali, protože oni už vyčerpali všechny možnosti nápravy.

Rozhodli jsme se opět provést hlubší sondu do tzv. jediného vlasteneckého hnutí. Stojíme jako obvykle před dilematem pozdržení přívalu informací až po volbách, ale netroufáme si takto s našimi čtenáři manipulovat. Zprávy, které měsíce sbíráme, analyzujeme a vyhodnocujeme, jsou velmi znepokojivé a dokumentují totální rozklad mnohých krajů, které se začínají bortit pod partajničením zákulisních bojů od Prahy, Plzně přes jižní Čechy, Vysočinu, jižní Moravu až po Olomouc nebo opět severní Moravu.

Radim Fiala, místopředseda SPD a Tomio Okamura, předseda SPD

Třebaže očekáváme agresivní odpovědi ve stylu, že nás platí ČT, Piráti, Soros, EU či OSN, nezastaví nás to v přinášení zdrojovaných zpráv o rozkladu hnutí SPD. Koneckonců my nepíšeme pro podobné primitivy, kterým ostatně není pomoci. Rozhodli jsme se proto náš text opatřit nejen důkazy v podobě odkazů na kandidátní listiny či přímo na stránky SPD, ale rovněž i fotografiemi, odkazy na insolvenční rejstřík, mediální outlety nebo transparentní účty. Mnohé informace čerpáme od řadových členů krajských či okresních buněk, které očividná ignorace a přehlížení přivádí téměř k nepříčetnosti.

V redakci se jim vůbec nedivíme, protože to, co se dočtete, s vámi doslova praští o podlahu. Pokud na to nejste připravení, raději ani nečtěte, protože informace mají charakter sudu se střelným prachem. V opačném případě vězte, že informace o přechodu Terezy Hyťhové z SPD do Trikolóry jsme na našem serveru zveřejnili už  v únoru 2020 a o 5 měsíců později se naše informace potvrdily, přestože je tehdy Tereza Hyťhová zuřivě popírala. Následující informace opět čerpáme ze stejných interních a zákulisních zdrojů široké členské základny SPD.

Jihočeský regionální klub SPD si zvolil v březnu nové vedení, zvolili si vlastní kandidátku, ale vedení SPD z Prahy chtělo na první místa kandidátky své lidi dosazené direktivně z Prahy. A jak to dopadlo?

Pražské vedení SPD se rozhodlo provést skutečně drastické čistky v Jihočeském kraji. Nakonec to dospělo až tak daleko, že bylo centrálně z Prahy odvolané celé vedení Jihočeského kraje, tzn. předseda Petr Wachtfeitl, Rudolf Tetík a místopředsedové. Tedy nikoli na úrovni pouhého okresu, ale doslova celé velké krajské buňky SPD [1].

Vedení SPD Jihočeského kraje přitom bylo řádně demokraticky zvolené na krajské konferenci 8. března 2020. Čistka byla pražským vedením SPD provedená pouhé 3 měsíce poté. Nejednalo se o dlouholeté zabetonované pozice, ale vedení mělo čerstvě potvrzenou legitimitu. Jejich odvolání proběhlo na konci června, kdy další plánovaná krajská konference byla pražským vedením zrušená. Důvod? Jihočeské vedení se nepodvolilo direktivismu v rámci dosazování členů na přední místa své vlastní kandidátky. Původní krajská kandidátka byla totiž řádně schválená okresy do plánované krajské konference, která se nakonec nekonala. Panečku, to je Palermo! Demokracie hadr!

Původní sestava jihočeské kandidátky SPD

Pražské vedení, které pověřilo bývalého sociálního demokrata Pavla Smetanu koordinací voleb, však mělo jinou představu, koho chtějí na přední pozice jihočeské kandidátky dosadit. Aktuálně kandidátku vede Jana Pupavová, na 2. místě se objevil Zdeněk Kotěšovec a na 3. pozici Václav Mikeš [2].

Došlo tedy k čistce a vedení Jihočeského klubu SPD bylo šmahem odvoláno. Stalo se přesně to, čemu se postavili před časem na Severní Moravě, i to, co probíhá v Olomouci, a jak se dále dozvíme i na Jižní Moravě a opět na severu Moravy. V rámci Jihočeské SPD byla navíc pikantní skutečnost, že nedošlo přímo k rozpuštění kraje, ale k odvolání samotného vedení, které kraj spravovalo.

Delegáti volební konference SPD Jihočeského kraje

Hlavní Město Praha

V pražském regionálním klubu SPD [3] začíná být pořádné dusno. Na začátku září čelní představitelé pražské SPD Vítězslav Novák a místopředseda Jan Čížek uspořádali akci, na které představili pražské kandidáty SPD do senátu. Vystoupili zde tři kandidáti Milan Urban, Milan Wünsche a Vítězslav Novák, akci navštívil poslanec Jiří Kobza, a celé to moderoval Petr Hampl. Událost vzbudila v Praze tak obrovský zájem, že se na celou událost přes rozeslání pozvánek všem médiím, dostavilo přes 20 návštěvníků.

Z toho 10-12 osob přišlo jako fanouškovská podpora z jednotlivých obvodů oblastních klubů SPD Praha, z řad občanské veřejnosti 5-7 osob. Naprostá katastrofa, debakl a fiasko. Představte si, že parlamentní hnutí uspořádá monstrakci, na které sezve všechny novináře, občanskou veřejnost, všechny své podporovatele v Praze, kterých mají prý stovky, pronajme sál s velkou kapacitou, vystoupí zde tři kandidáti do senátu, předsednictvo SPD Praha, dokonce jeden z poslanců, a přes veškeré úsilí se na akci sejde všehovšudy 20 lidí. Být organizátorem, šel bych se večer totálně zlískat jak motyka, ale ještě předtím bych podal rezignaci. Podívejte se na fotografie pořízené aktivistou Žarkem Jovanovičem.

Kandidáty SPD do Senátu si přišlo poslechnout pár lidí
Účast lidí byla zoufale malá, nezájem voličů SPD o volby?

Ovšem výstupům pražských “kádrů” není zdaleka konec. Zdejší předseda Vítězslav Novák na sebe upozornil komickým titulem, kterým chce zřejmě v rámci kandidátky posílit zdání vyššího vzdělání než obyčejný kioskář a provozovatel bistra na Palmovce. Za své jméno uvedl titul C.S.M. Pokud nevíte, co to znamená, jde o CERTIFIED SALES MANAGER. Titul jak hrom, uznejte sami, co je proti tomu ubohé Ph.D.

Certifikát o proškolení

Nicméně aktivista Petr Varhaník v celé nahotě odhalil vrozenou diplomacii předsedy pražské SPD, který si svým slovníkem a vystupováním skutečně nezadá s Pavlem Novotným. Posuďte sami z přiloženého chatu s Vítězslavem Novákem. Nechtěli byste také takového sympaťáka za předsedu?

Olomoucký kraj

V Olomouckém kraji to už dlouhodobě vře, a probíhá tu těžká nespokojenost široké členské základny. Zatímco se pod záštitou krajského lídra Radima Fialy pořádaly dračí lodě na Plumlovské přehradě, sám místopředseda a druhý nejdůležitější muž SPD převážnou část volební kampaně během července a srpna trávil v jeho španělském letním bytě.

Nějakou přízemní kampaň, upocené hemžení kandidátů a propagaci měl zřejmě na salámu či španělském chorizu. Posty na Facebook můžete ťukat ze slunné španělské pláže s koktejlem stejně jako mezi šedými zdmi olomoucké kanceláře. Nějací voliči to přece nepoznají. Každý druhý příspěvek na profilovce je beztak obrázek a k němu text “a co vy” nebo “co si o tom myslíte vy”, což jistě příliš času i intelektu nezabere [4].

Akce Dračí lodě

Sněmovní zákulisní nitky se čas od času musí vyvážit relaxačním odpočinkem [5]. Mnoho řadových členů SPD z Olomoucka si opakovaně stěžuje na očividný nezájem Radima Fialy o krajskou kampaň, i když na účet SPD zaslal 25. srpna rovných 100 000 Kč [6].

Byl se prý jen povinně vyfotit na billboard, přislíbil prý financování akce dračích lodí, ale na kampaň se podle mnohých svědectví téměř vykašlal, třebaže se na akci dračích lodí byl nakonec podívat s dcerkou, kterou má s Okamurovou asistentkou Patricií Sittingerovou. Jen drobný odskok. Patricia Sittingerová mimochodem studovala obor marketingová komunikace na Vysoké škole finanční a správní v Praze.

Patricia Sittingerová

Speciálně tato škola produkuje absolventy z řad politiků a lobbistů podobně jako kdysi plzeňská práva. Jen namátkou, studoval tu třeba Tomáš Hrdlička s napojením na ODS, ale zejména s napojením na Radima Fialu (SPD). Jak se nám to krásně skládá. Ve správní radě VŠFS seděl třeba Milan Richter, starosta Prahy 10 (ODS). Milan Richter je ale spolužákem Jana Čížka, místopředsedy pražské SPD. Milan Richter zároveň patří mezi nejbližší přátele Tomáše Hrdličky s napojením na Radima Fialu (SPD), se kterým má dcerku právě další absolventka VŠFS, Patricie Sittingerová.

Patricie Sittingerová napsala bakalářskou práci Sportovní marketing v českých klubech hokejové Extraligy a zahraniční NHL [7]. Mluvčí SPD a Okamurova asistentka Barbora Zeťová zase udržuje partnerský vztah s Borisem Šťastným, který byl dříve v ODS, ale aktuálně se motá kolem Trikolóry. S Radimem Fialou se zná ještě ze starých ODSáckých časů. Radek Koten (SPD) předseda bezpečnostního výboru zase žije se svou asistentkou Lucií Novákovou [8].

Kdo se podívá na kandidátky SPD, začne mít pocit, že čučí na kandidátky SPO, ČSSD, TOP 09, ODS… a nikoliv SPD!

Pokud Vám příjmení rezonuje, ano, hádáte správně. Je to bývalá žena pražského předsedy SPD Vítězslava Nováka, se kterým má několik dětí. Jsou to hotové turecké telenovely, ovšem tyto zprávy uvádíme ne proto, že nás baví se komusi hrabat v soukromí v zájmu bulvarizace, ale kvůli rýsování vazeb a souvislostí. Pojďme ale dále. Dvojkou na Olomoucké kandidátce do kraje je hned za lídrem Radimem Fialou poslanec Pavel Jelínek. Jaképak copak, žádná rodina, ale poslanci na 1. místě! Trojku uzavírá Martin Jirotka [9], který 15. června zaslal SPD také částku 50 000 Kč.

Ale to je bohužel pouhý začátek. Mnozí se shodují v účelovém chaosu, který vytváří bývalí členové ČSSD. Ti přivedli svou bývalou stranu téměř ke krachu, a teď radí SPD s postupem. Co je však horší, krajské vedení SPD jim to dovoluje. Už jsme psali o bývalém členu ČSSD z Prostějova, nyní volebním manažerovi SPD Pavlu Smetanovi, který na schůzích regionálních klubů po celé republice koordinuje kandidátky z pověření pražského vedení hnutí. Např. nedávno se s ním chlubil poslanec Jiří Kohoutek z Pardubic v rámci schůzky volebního štábu.

Zasedání pardubické SPD

Místní členové jednotlivých oblastních buněk v Olomouckém kraji si stěžují na procesy, které přesně kopírují rozklad sousední Severomoravské SPD pod Lubomírem Volným. Dochází tu ke kupování míst na kandidátce do kraje, svévolné určování, kdo bude umístěn na jaké pozici bez řádného hlasování okresních buněk. Začínají se preferovat osoby přicházející z SPO a ČSSD. Zmíněný Pavel Smetana (dříve ČSSD) nefunguje pouze jako celorepublikový volební manažer, ale také jako koordinátor Olomouckého kraje. Bodejť by ne, když ho pojí vazby s Radimem Fialou – oba pocházejí z Prostějova.

Grafiku do krajských voleb zajišťuje Jiří Mastík, dříve pro změnu z SPO. Jeho dosazení na tuto pozici rovněž nikdo nediskutoval, ani o něm nebylo hlasováno. Co nám však vyrazilo dech, do první čtyřky olomoucké kandidátky do kraje byl velmi urputně protěžovaným kandidátem Radek Augustin, dříve SPO a přítel Miloše Zemana. Tlaky na jeho dosazení byly prý enormní. Po volbách 2017 se o něm Andrej Babiš vyjádřil, že měl dokonce usednout na post šéfa Úřadu vlády [10].

Myslíte, že přesně takoví kandidáti jsou ti tzv. srdcaři, kteří staví strany či hnutí od spodu? Kteří šlapou chodník, staví volební stánky a obcházejí lidi s volebními novinami? Pavel Smetana (dříve ČSSD), Jiří Mastík (dříve SPO) nebo Radek Augustin (dříve SPO) a také z Úřadu prezidenta Miloše Zemana? To voličům nevadí, že se na čelní místa kandidátek opět a znovu tlačí partajní korytáři, kteří střídají strany jako fusekle? Vážně si voliči SPD myslí, že takoví prosystémoví, provaření a vlivní partajníci jsou zárukou změny, které má SPD plná ústa? Že nikdo nevidí vazby Radima Fialy (SPD) s Jaroslavem Faltýnkem (ANO), které také pojí jejich rodný Prostějov? Tato vazba vystoupila na povrch např. v rámci hlasování na kraji zejm. přeměna orné půdy ve Hněvotíně na průmyslovou zónu [11].

Jihomoravský kraj a lídr kandidátky, který byl odsunut až na 23. místo

V Jihomoravském klubu SPD mají také v zákulisí veselo. Jak víme, za Jižní Moravu byli zvolení poslanci Lucie Šafránková, Jan hrnčíř (dříve Top 09) a Lubomír Španěl [12]. Právě tito dva poslanci se vyznačují typickým partajničením. Optikou Orwellovské Farmy zvířat bychom mohli vykreslit situaci, kdy na poslance Jana Hrnčíře a Lubomíra Španěla si stěžuje mnoho řadových členů SPD na jižní Moravě. A jak víme u SPD, když se jedná o kandidátky, řadoví členové jsou těmi posledními, kteří do toho mají co kecat. To lze ilustrovat na Brně venkov, ve kterém byl navržený na 1. místo Petr Brázda. Zde na fotografii posezení z osady Výr.

Petr Brázda na osadě Výr

Hlasování probíhalo zcela demokraticky v souladu s pořadím podle hlasování okresů. Okresy spadající pod Brno venkov vygenerovaly hlasováním na 1. místo krajské kandidátky Petra Brázdu. Co se ale nestalo, pan Brázda byl odsunutý poslanci Hrnčířem a Španělem až na 23. místo. A k dovršení všeho, Jan Hrnčíř nyní stojí v čele Jihomoravské krajské kandidátky, ačkoli členskou základnou na tuto pozici zvolený nebyl! Své místo si zřejmě zasloužil částkou 50 000 Kč zaslanou na účet SPD 23. července. O týden později přispěchal s toutéž částkou 50 000 Kč i Lubomír Španěl, a to 30. července [13].

Na Jižní Moravě má SPD neplatnou kandidátku, ale bývalí členové ČSSD kryjí SPD záda na vnitru u Hamiho?

Jan Hrnčíř je předsedou Jihomoravského klubu [14], ale nesvolal krajskou konferenci. Zřejmě se nechal inspirovat jižními Čechami, kde sice krajskou konferenci svolali, ale ta byla následně Prahou zrušená, a vedení odvolané. Na Jižní Moravě ji pro jistotu nesvolali vůbec, třebaže Lubomír Španěl situaci trapně omlouvá tím, že to bylo kvůli pandemii COVID-19. Zřejmě mu nikdo diskrétně nepošeptal, že většina ostatních krajských konferencí se konala! Navíc poslanec Lubomír Španěl je členem revizní komise, která kontroluje to, co Jan Hrnčíř navrhne. Tato poslanecká dvojice si tedy efektně zabetonuje své pozice, kdy se navzájem podrží. Honza navrhne a Luboš na to v komisi dohlédne. Stejně jako na kontrolní komisi a 1,4 mio v Kč, které přišly na kampaň do kraje.

Bez krajské konference, bez mandátu, bez podpory okresů a jejich hlasování rovnou na 1. místě jako lídr kandidátky. Bravo! Jisté tedy je, že poslanec Jan Hrnčíř nesvoláním krajské konference jednal v rozporu s hlasováním okresních buněk. Mohli sice zfalšovat zápis z neexistující konference, ale to se nám zdá jako nepravděpodobné. To pak ale logicky znamená, že SPD má na Jižní Moravě neplatnou kandidátku. A sami sebe se zeptejte: Proč se tím nezabývá ministerstvo vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)? Zkuste hádat. Správnou odpovědí je celorepublikový volební manažer SPD Pavel Smetana (dříve ČSSD). Už je vám jasné, proč se neplatnou kandidátkou SPD na Jižní Moravě Hamáčkovo vnitro nezabývá? Zákulisní kádři z Lidového domu to tzv. podrží!

Politické divadlo na voliče

Vždyť koneckonců Jiří Kobza, Radovan Vích, Radek Koten a Pavel Jelínek z Olomouce podle vlastních slov 4 měsíce pekli s Janem Hamáčkem (ČSSD) onen zbraňový zákon, který zakazuje domobrancům provádět výcviky po lesích a na hranicích se zbraněmi. Vždyť Radovan Vích je osobou z kruhů kolem Jaroslava Tvrdíka (ČSSD) ještě jako ministra zahraničí! Skutečně jsou voliči SPD tak neuvěřitelně tupí, když jim nedochází, že ty vtipné přestřelky Okamury s Hamáčkem v médiích jsou cynické divadélko pro hecování publika na obou stranách fotbalových fandů? Fanděte nám, tleskejte nám, žerte nás! Zde je to krásně vidět. Viděli jste toto video níže? To je typická provokace a divadlo na voliče SPD a ČSSD.

 

Oni to umějí v telce velmi věrohodně zaranžovat, aby jejich repliky vypadaly efektně a autenticky. Jsou to profesionální boxérští rétoři. Kšeftaři s nadějí a kupčíci se strachem. Bývalá manželka Kamila Hamáčková a její spoluvlastněná společnost i60 Publishers s. r.o., která čerpala statisícové dotace, z nichž jí poslední přiklepl Michal Hašek (ČSSD).

Aktuálně si vzal Jan Hamáček bývalou blízkou asistentku Mirka Topolánka, Gabrielu Kloudovou. Ta se dříve také objevila po boku vlivného politika Karla Březiny (ČSSD), dříve ale byla vdaná za někdejšího náměstka pražského primátora Jiřího Vávru (tehdy TOP 09). Teď za Jana Hamáčka, šéfa ČSSD. Zatímco Tomio Okamura jede tvrdý globalizovaný business v cestovním ruchu s nadnárodní Miki Travel, a proslýchá se jeho blízký vztah s poslankyní Lucií Šafránkovou, která za ním má jezdit do jeho poslaneckého bytu v Praze 6 Dejvicích.

V boxerském televizním ringu si to “chlapáci” rozdat umí, stejně jako večer po šichtě se mají se svými “úspěchy” komu pochlubit. Ovšem v zákulisí po zhasnutí kamer to funguje ale přesně obráceně, ruka ruku myje. Všechno dohadují prosystémoví hráči z Lidového domu, bývalí či současní, kteří organizují SPD kandidátky do krajů jako Pavel Smetana! SPD má na Jižní Moravě v podstatě neplatnou kandidátku a Hamáčkovo vnitro to přikryje. Nehorázná drzost! Právě takovýchto indicií si musíme všímat a operovat s nimi při spojování zdánlivě nesourodých celků. Obrazec, který nám z toho vyplyne, tvoří pak vysoce logicky strukturovaný celek.

Nová kandidátka SPD na Jižní Moravě

Četné stížnosti jsou vznášené na duo Libora Bláhu (aktuálně na 5. místě kandidátky do kraje a zároveň do senátu ve Vyškově) a Ivana Fencla (2. pozice kandidátky). Speciálně tito dva pánové mají podle zdrojů vykonávat práci s hromadným vylučováním členů, kteří se neztotožňují s přímou diktaturou, pardon demokracií poslanců Jana Hrnčíře a Lubomíra Španěla ve stylu zklapni a makej. Trojci kandidátů do kraje uzavírá Petra Svedíková-Vávrová. Libor Bláha zaslal SPD 30 000 Kč 3. srpna, zatímco Petra Svedíková Vávrová zaslala 21. července částku 40 000 Kč [15].

Moravskoslezská buňka SPD a lidé v ní připomínají Palermo. Valuty, Ferrari, darovací smlouvy

Předsedkyní klubu tohoto kraje je Irena Bláhová, která je dvojkou na krajské kandidátce [16]. Irena Bláhová zaslala [17] na účet SPD 10 000 Kč 9. srpna 2020. Tato předsedkyně krajské buňky se spojila s osobou Tomáše Miczky (dříve SPO), a na kraji tvoří v SPD jakýsi neoficiální tandem [18]. Tomáš Miczka se podle informací místních médií a lidí na Facebooku vyznačuje podivnými, až skoro mafiánskými vazbami, což do jisté míry dokumentuje prý i jeho přezdívka Ital. Podle těchto zdrojů byl prý souzený za řadu věcí, ale vězení se vyhnul jen díky amnestii prezidenta. Ovšem zmíněný Tomáš Miczka je zadlužený až po střechu částkami v desítkách milionů Korun, které dlouhodobě nesplácí. Bylo na něj uvaleno několik exekucí (exekuční úřad Mgr. Pavla Struminského) [19].

Při exekuci v místě trvalého bydliště exekutor zjistil, že se jedná o dům, který je v ruinách. Tomáš Miczka bydlí v domě své bývalé manželky, na kterou je vedený jeho majetek. Při další exekuci v jiném domě družky Tomáše Miczky se v garáži našel vůz Ferrari a v něm velká suma peněz v hotovosti ve třech měnách. Majitel autoservisu garáže pan Viktorín přislíbil u insolvenčního soudu, že bude každý měsíc splácet za Tomáše Miczku 100 000 Kč. U téhož soudu tvrdí, že nemá žádný majetek, přestože se údajně představuje jako podnikatel a finanční ředitel. Proto částku 10 000 Kč za Tomáše Miczku zaslala na účet SPD 2. září jakási Renata Dudziková, nikoli sám Miczka. Tatáž Renata Dudziková další desítku zaslala i za Davida Dudzika o den dříve. David Dudzik totiž kandiduje na 5. místě, Miczka na 6. místě. Jak Miczka, tak Dudzik pocházejí ze SPO, nyní kandidují do kraje za SPD [20].

Kopie darovací smlouvy Tomáše Miczka

Krajskou kasu SPD mají holt pod palcem ti správní důvěryhodní lidé! Vykroužkujte si lepší budoucnost s SPD, čím více kroužků, tím více vlas(poma)tenec! Svérázné metody na severní Moravě jako vystřižené z filmu sicilského Kmotra, Palermo hadr! Toto je realita hnutí SPD před i po volbách! Jak jsme zmínili, Tomáš Miczka (dříve SPO) kandiduje na 6. pozici do kraje za SPD. Lídrem je Pavel Staněk. Na 5. místě je zmíněný David Dudzik (dříve SPO), na 11. pozici za SPD kandiduje Karel Sládeček (dříve SPO), a hned za ním na 12. místě Pavel Zapletal (dříve SPO) [21]. Panečku, to je rozklad v přímém přenosu. Poslušná a podle mnohých prý intrikující předsedkyně Irena Bláhová, Tomáš Miczka s dluhy v desítkách milionů a spolu s ním bývalí členové ze SPO [22]. Takhle se buduje partaj! Níže na obrázku je garáž, ve které bylo Ferrari s valutami.

 

Ovšem situaci na severní Moravě přesně kopíruje scénář jižních Čech, jižní Moravy, Prahy či Olomouce. Nedávno totiž došlo k odstranění řádně zvolených místopředsedů krajské buňky např. Vladimíra Zeliny, a tato dvojice dosazuje bez hlasování spřízněné osoby na krajskou kandidátku zřejmě s posvěcením pražského vedení. Mnoho místních si stěžuje, že kdo s Tomášem Miczkou či Irenou Bláhovou v čemkoli vyjádří nesouhlas, byl buď z kraje vyloučený, nebo odešel sám dobrovolně. Na tento styl přímé demokracie by si měli začít zvykat i ostatní kraje. Pokud si už tedy nezvykly.

Na kandidátce Moravskoslezského kraje figurují většinou lidé z Ostravy a Orlové, kteří však hromadně vstoupili do SPD v lednu 2020. Ti zbývající, kteří snad ještě na Severní Moravě po čistce spojené s vyloučením Lubomíra Volného, Ivany Nevludové a Mariana Bojka setrvali, tvrdě za svou loajalitu zaplatili podruhé. Novopečení členové, kteří byli v SPD pouhý půlrok, se najednou ocitají v popředí na kandidátce do kraje. A co dlouholetí mazáci, co dřeli jako koně, a vydupali výsledek v roce 2017? Buď odešli s Lubomírem Volným, nebo dostali tvrdou lekci opět od Ireny Bláhové a Tomáše Miczky. Zajímavé také je, že okresy Bruntál, Nový Jičín, Opava či Frýdek-Místek na kandidátce nejsou zastoupené vůbec. Dlouholetí členové ostrouhali, místo nich se dostávají do popředí novopečené, hromadně přijaté rychlokvašky.

Plzeňský kraj

V Plzeňském kraji také dochází k velkému přeskupování, kdy poslankyně Jana Levová byla postupně nahrazovaná a odstavovaná od řídících funkcí. Opomeneme její pohodový arabský večer v burce, se kterým se pochlubila na sociální síti, přecejen multikulturní rozhled členům SPD rozhodně nechybí.

Zřejmě ale poslední kapkou poháru bylo veřejné distancování předsedy Okamury od její soukromé novely o spotřebitelském úvěru. Více jsme psali zde. Nakonec bývalá předsedkyně plzeňské krajské buňky vyhodnotila, že už nebude chtít za SPD nikam kandidovat, protože chce prý dělat něco smysluplnného. Pravda, byl by to první smysluplný počin za 3 roky pobytu ve sněmovně, za který bychom jí upřímně zatleskali.

Možná se vrátí zpět ke své původní TOP 09 podobně jako Jan Hrnčíř blahé paměti, kdo ví [23]. Kamarádkou poslankyně Jany Levové je Adéla Dvořáková. Ta zase žije s druhým místopředsedou pražské SPD Robertem Vašíčkem. Ten proslul svým legendárním vystoupením ve španělské mešitě. Video je všude na internetu mazáno, na Facebooku zatím zůstává.

https://www.facebook.com/TomioOkamuraMiDalBan/videos/408427333344746/

Samotná Adéla Dvořáková kandiduje do kraje až na 17. místo, což dokumentuje odstavování Jany Levové i osob s vazbou na ni. Už dávno nemá takovou sílu a vliv, aby své “koně” dokázala protlačit na čelní místa kandidátky. Kandidátku vede Marie Pošarová, na dvojce je Martin Šebesta a trojici uzavírá Drahuše Sekmilerová [24].

Vysočina

Kraj Vysočina se celkem nedávno nechvalně proslavil jejím lídrem Karlem Finkem, který vede šmejdskou firmu Aqua Progress. Jeo společnost nabízí čističky vzduchu a vody, které prý ale nefungují [25]. Ty prodává nejen důchodcům za částky kolem 40 tisíc, ale také podle jeho vyjádření i firmám nebo mladým rodinám. Jeho business mu zřejmě tak nevynáší, nebo je velký škrt. Zatímco lídři kandidátek přispívají desetitisícovými částkami, Karel Fink přispěl za poslední měsíce do stranické pokladničky částkou slovy pět set korun. Těch 500 Kč zaslal 20. července [26].

Na dvojce kandiduje Tomáš Prchal, na trojce poslanec Radek Koten. Prchal přispěl 17. července ohromující částkou 150 Kč. Z Vysočiny přílišnou štědrostí neoplývají, ale možná tu peníze putují neoficiálními kanály, o kterých se hned tak nedozvíme. Jen dodejme, že z téhož Vojnova Městce kandiduje na 48. pozici 33-letá Aneta Kotenová. Ta je o 22 let mladší než 55-letý Radek Koten, zřejmě jde o jeho dceru z předchozího manželství, než začal žít se svou asistentkou Lucií Novákovou, zase bývalou manželkou pražského předsedy SPD Vítězslava Nováka [27].

Toto je výsledek rozvratného a chaotického řízení více jak poloviny krajských klubů SPD od Prahy, Plzně přes Jižní Čechy, Vysočinu, Jižní Moravu až po Olomouc či opět severní Moravu. Jistě ale za to může Aeronet, který napadá prý jedinou vlasteneckou stranu před volbami, jak jinak. Aeronet rozpouští kraje, Aeronet odvolává vedení v krajích, Aeronet kupčí s místy na kandidátkách SPD. My ale pro takové primitivy nepíšeme. Bohužel, mnozí voliči jsou tak zpracovaní, až to hraničí s vyloženým fanatismem sekty jako například v tomto příspěvku ze sociálních sítí.

Snažíme se místo toho otvírat oči všem ostatním, kteří si rádi skládají střípky do souvislé mozajky. Okamura předstírá, že jde o jednotlivce, kteří odcházejí, a proto se prý jedná o zcela běžnou fluktuaci shodnou s ostatními stranami. Nevíme ale, že by odcházelo takové množství lidí hromadně z jiných stran tak jako z SPD v téměř všech krajích. Např. Čáslav a Kutná Hora cca 20 řadových členů, a odcházejí další města převážně dlouholetých členů stojících u zrodu hnutí. Žádná kultivace, výchova a podpora stranických kádrů, ale preferování externistů.

Na čelních místech krajských kandidátek jsou umísťovaní odpadlíci z jiných a provařených stran. Většina ostřílených veteránů SPD už dávno odešla, nebo byli odejiti, jak jsme si předvedli na vybraných krajích. Místo nich SPD spoléhá na narychlo přijaté rychlokvašky. Výsledkem je stagnace, marast, chaos a deziluze. Žádný kvalitativní růst kádrové základny ze zdola. Řadoví členové, pokud chtějí zachránit SPD, by měli vzít košťata a vymést jimi většinu předsedů a místopředsedů krajů před jejich prahem. Obávám se ale, že ten práh byl již mnohde překročený tak mohutně, že nepomohou ani ta košťata.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář