JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE NEWS: VIDEO: Konec dohadům! Ministr vnitra Jan Hamáček potvrdil, že nový zákon o zbraních má zamezit činnostem a provozu domobran na území Česka od roku 2022!

ČESKO: VIDEO: Konec dohadům! Ministr vnitra Jan Hamáček potvrdil, že nový zákon o zbraních má zamezit činnostem a provozu domobran na území České republiky od roku 2022! Podle ministra vnitra není možné, aby se lidé se zbraněmi oblékali do maskáčů a chodili hlídat státní hranice! Lidé se zbraněmi si nebudou moci formovat polovojenské jednotky, domobrany a nebudou smět za žádných okolností nahrazovat policii! Podle našich informací s těmito postoji souhlasili spolupředkladatelé zákona napříč politickým spektrem, včetně SPD a KSČM!

Redakce Aeronetu je doslova zavalena tisíci emailů z celé České republiky v souvislosti s kauzou nového zbraňového zákona. Vůbec jsme netušili, že kauza vzedme tak obrovský společenský zájem, přičemž projednávání nového zákona probíhalo až donedávna bez zájmu médií. Všechno se to změnilo poté, co česká vláda dne 6. ledna 2019 vyjádřila souhlas s návrhem textu zákona o zbraních a postoupila jej k projednávání do poslanecké sněmovny. Tento zákon připravilo ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka a zákon byl připravován již od poloviny loňského roku. Tento zákon ve svém paragrafu 3 v Hlavě II staví mimo zákon provoz a činnost domobran, tedy polovojenských spolků, které chtěly a dosud chtějí nahrazovat činnost policie a rovněž i armády, např. v souvislosti s ochranou státních hranic, městských čtvrtí, rezidenčních oblastí atd.

Army shop s výstrojí pro polovojenské oddíly.

Skandál vypukl poté, co byla naše redakce upozorněna ze strany několika našich spolupracovníků, že pod návrhem zákona jsou jako spolupředkladatelé podepsání i poslanci z SPD a KSČM. Bylo to nepochopitelné a zvláštní, protože nikdo z nás nedokázal pochopit, jak je možné, že se pod takový zákon podepíší poslanci dvou stran, které z principu věci by měly podporovat iniciativy domobran na obranu hranic, na vytvoření domobran, obdoby milicí, protože tyto složky mají svoji regulérní roli a úlohu např v USA, nebo také v Maďarsku. Nicméně, hysterie a řev který se strhl po publikování našich článků o této kauze, opravdu nemá obdoby.

Ministr vnitra Jan Hamáček oznámil konec domobran počínaje rokem 2022

Ze strany obou partají se spustila kanonáda urážek, nadávek na moji osobu, výzev k dekonspiraci, plivání na Aeronet, že mi začalo připadat, že jsme odhalili něco, co zřejmě mělo zůstat pod pokličkou.  Naše redakce se proto obrátila na náš zdroj z Ministerstva vnitra a požádali jsme o jasné stanovisko někoho kompetentního. V odpovědi jsme dostali odkaz na oficiální vystoupení ministra vnitra ze dne 25. září 2019 v pořadu Rozstřel na iDnes TV. Ministr vnitra v tomto vystoupení vysvětlil [1], co je účelem nového chystaného zbraňového zákona. Informaci o konci domobran přinesly rovněž Parlamentní listy [2]. Zákaz domobran by měl začít platit od roku 2022, ale je možné, že to bude již od poloviny tohoto roku. Video tak vyvrací dosavadní tvrzení SPD a KSČM o tom, že zákon není namířen proti domobranám.

Jan Hamáček vysvětluje, co je účelem chystaného zákona o zbraních.

Naše redakce proto přináší video s vyjádřením ministra vnitra výše v plném znění a doufám, že už konečně bude každému jasné, jestli tento zákon je nebo není proti domobranám. Ministr vnitra Jan Hamáček zdůraznil, že ministerstvo vnitra v chystaném zákoně chce postavit ozbrojené spolky a domobrany mimo zákon, protože podle ministra není možné, aby lidé se zbrojními průkazy si oblékali maskáče, zakládali polovojenské spolky a chodili chránit třeba hranice.

Zákon není a nebyl připraven proti Antifě, ani proti zradikalizovaným imámům. Ministr vnitra v rozhovoru potvrdil, že chystaná legislativa postaví domobrany mimo zákon

Vyjádření ministra vnitra je tak doufám jasným důkazem toho, že nový zákon o zbraních doopravdy a skutečně je určen k tomu, aby se v ČR nemohly provozovat domobrany, protože podle ministra vnitra obrana a ochrana má spadat pouze a výhradně do dikce policie, nikoho jiného. Vyjádření Jana Hamáčka tak jasně potvrzuje, že paragraf 3 v Hlavě II není vymyšlen proti nějakým teroristům, nebo proti Antifě, nebo proti zradikalizovaným muslimům a imámům, ale je definován tak, aby zamezil provozu a zakládání domobran, tzn. spolků a organizací, které chtějí se zbraní chránit hranice, rezidenční oblasti a jiné prostory, protože podle vnitra a podle ministra toto má spadat pouze do dikce státu a státní policie, nikoho jiného.

Jan Hamáček v pořadu Rozstřel na iDnes TV.

Připadá mi nemístné a poněkud hloupé neustále psát články na toto téma, ovšem ve chvíli, kdy tisíce voličů KSČM a SPD bombardují naší redakci s dotazy, komu mají věřit, jestli svým politikům, anebo médiím, která rozebírají dopady nového zákona, tak naší redakci nezbývá nic jiného, než publikovat přímo stanovisko a vyjádření ministra vnitra. Na pana VK můžete házet špínu a kydat hnůj, protože pan VK je pouze pošťák, přináší informace a fakta, i když jsou velmi nepříjemná. Jenže nemůžete kydat hnůj na vlastní voliče, a to brzy na vlastní kůži poznají obě zmíněné politické strany.

Jak zabít a umlčet pošťáka, který pořád zvoní a zvoní s nepříjemnými dopisy a psaními…

Lhát bez uzardění do očí vlastním voličům, to se nevyplácí. Přesto však existuje jedna malá naděje, kterou bych rád doporučil politikům. Při projednávání v poslanecké sněmovně můžou podat pozměňovací návrh a paragraf 3 s celou Hlavou II mohou vypustit ze zákona. Anebo, mohou paragraf upravit, aby v něm bylo uvedeno, že zákaz činnosti se nevztahuje na spolky a kluby domobran, jejichž programem je ochrana soukromého majetku, veřejného prostoru a státních hranic, v souladu a v součinnosti s policií a armádou ČR na základě dalších předpisů.

Pokud poslanci KSČM a SPD toto v poslanecké sněmovně iniciují, budeme jim věřit dobrou vůli. Je možné, že to neprojde, že to bude zablokováno ostatními stranami, ale to nevadí. Bude totiž stačit, když se obě strany k tomuto návrhu připojí a vyšlou tím jasný a reparační signál svým voličům. V opačném případě to znamená, že obě strany souhlasí s Janem Hamáčkem v plném rozsahu. Je to tak snadné narovnat si páteř, znovu se postavit před své voliče a mít důvěru.

Předchozí ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) vznik domobran naopak podporoval [3]. To jsou paradoxy!

Bohužel, zatím vidíme opačný proces, usilovnou snahu o lživé tvrzení, že nový zákon domobrany neomezuje, nezakazuje, nijak nepostihuje a obě strany se snaží vytvořit atmosféru, že zákaz domobran si snad vymyslel Aeronet a pan VK si to vycucal z prstu, aby měl na koho útočit. Bože můj, tohle snad už ani není realita, ale nějaká paralelní a neskutečná iterace tohoto světa, kde funguje ministr vnitra a zakazuje domobrany, ale podle dvou jakžtakž pro-národních stran je to prý hoax z Aeronetu. Tak doufám, že vystoupení Jana Hamáčka tyto diskuse uzavře s trapným pocitem marnosti těch, kteří dosud věřili ve slušné politiky a slušné chování k voličům.

Na stráži alternativy

Jenže, co je daleko horší a překvapivé, to jsou informace, které jsme dostali o víkendu. Jak nás upozornil zdroj z bezpečnostního výboru sněmovny, poslanci SPD a KSČM nejen, že nijak nenamítali a nerozporovali paragraf 3 v připomínkovém řízení, ale dokonce toto ustanovení aktivně podpořili s tím, že brání zakládání ozbrojených spolků třeba právě Antifě. Jinými slovy, poslanci SPD a KSČM podle těchto informací vylili vaničku i s dítětem a obětovali českou domobranu proto, aby Antifa nemohla zakládat své domobrany.

Nevím, jestli tohle lze označit za čin vlastenectví, anebo za krok úplné idiocie a neschopnosti, když kvůli obavám z hypotetického a nikým neprokázaného zakládání ozbrojených spolků Antify tito poslanci dobrovolně obětovali nehypotetické a dnes zcela reálné a již existující české vlastenecké domobrany. Je to jako zakázat vlastní rodině jíst maso, jen aby maso nemohl jíst ani nenáviděný a obávaný soused. A obě strany tento svůj morbidní a zvrácený postoj se teď snaží obhajovat před vlastními voliči. To je bizár, to jsem v životě neviděl.

Bezpečnostní výbor poslanecké sněmovny.

Aeronet je proto server, který je garančním a auditním orgánem alternativy, kontrolujeme politiky a strany, jenž se dostali do poslanecké sněmovny na základě mandátu voličů alternativy, vlastenců, národovců, domobranců a lidí, kteří usilují o změnu politiky v České republice s cílem posílení národního ukotvení. Kdokoliv uhne z programové linie ochrany a obrany národních zájmů, dostane se do hledáčku naší redakce a našeho operativního týmu.

Pomáháme hlídat politiky, kteří se dostali do sněmovny s mandátem alternativy, aby opravdu tento mandát naplňovali ku prospěchu lidu. Ve chvíli, kdy se poslanci dvou stran s mandáty alternativy a lidového hnutí připojí k návrhu zákona, který podle vlastních slov ministra vnitra má zamezit činnosti těchto tzv. domobran, tak v takovém případě dochází ke zneužití mandátu voličů alternativy. K něčemu takovému voliči těmto dvěma stranám mandát nedali. A čím dříve toto napraví, tím lépe. Budeme čekat na iniciativu a pozměňovací návrh k tomuto zákonu ve sněmovně.

Ministr vnitra před několika dny zopakoval na České televizi, co je účelem zbraňového zákona. Je to zákaz domobran, které budou mít charakter ozbrojených spolků. Hlídky beze zbraní budou povoleny

Ministr vnitra Jan Hamáček poskytl dne 6. ledna 2020 České televizi rozhovor [4], kde zopakoval, co je smyslem zbraňového zákona, jehož předlohu v ten den schválila vláda. V pořadu Události ministr vnitra vysvětlil, že nikdo nebude zakazovat neozbrojené spolky, hlídky beze zbraně, aktivisty s prapory na hranicích apod. Zákon však bude zakazovat vytváření ozbrojených skupin, které by např. ve vlacích kontrolovaly pasažéry, anebo vykonávaly jakoukoliv jinou činnost, která náleží jen a výhradně policii. Celou reportáž České televize, včetně rozhovoru s Janem Hamáčkem, najdete zde. V reportáži zaznělo, že neozbrojené sousedské hlídky nikdo nezakazuje, ale zakazují se ozbrojené hlídky, ozbrojené skupiny (rozuměj ozbrojené domobrany), které by chtěly suplovat práci policie nebo armády.

Toto video je zásadní proto, že někteří zoufalí poslanci, kteří o sobě prohlašují, že jsou vlastenci, začali před několika hodinami šířit hoax, že prý poslanci SPD a KSČM přemluvili Jana Hamáčka od konce září loňského roku, a ten prý svůj postoj k domobranám přehodnotil a nikdo prý domobrany zakazovat nebude, a proto se prý slovo “domobrana” nikde v zákoně neobjevuje. Já prostě nemám slov, jestli je to idiocie, demence, nebo součást plánu na oblbnutí voličů z alternativy. Rozhovor s Janem Hamáčkem ze dne 6. ledna 2020 na ČT totiž jasně dokazuje, že ministr vnitra od loňského září, kdy poskytl rozhovor pro iDnes TV, žádný názor na ozbrojené domobrany, tedy paramilitární spolky, vůbec nezměnil. Naopak se ukazuje, že politici, kteří se dostali do poslanecké sněmovny hlasy alternativy, se zuby nehty snaží za tento zákon bojovat jako lvi, aby ve sněmovně prošel. To je tragédie.

Zdroj videa: iDnes TV [5]

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář