JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE NEWS: Vymyslíš tohle? Vladimir Putin vyhnal pomocí proruské agentury Aeronet a jejích videí české Romy z Velké Británie, stěžoval si v rozhovoru pro iDNES ředitel české školy v britském Leedsu! Skupina ilegálních dopravců prý využila články Aeronetu k vystrašení Romů a k jejich návratu zpátky do ČR!

Redakce Aeronetu byla včera večer a v noci na dnešek doslova zavalena stovkami emailů, které reagují na další skandál a kauzu, která v tomto případě opravdu dosahuje bizarních podob a rozměrů. Server iDNES.cz publikoval včera po 20. hodině rozhovor [1] Lady Režňákové s ředitelem české jazykové školy Comenius v britském Leedsu Tomášem Kostečkou.

Rozhovor se týkal situace Romů ve Velké Británii, že se začínají stěhovat z ostrovů zpátky do České republiky a na Slovensko. Naprosto standardní rozhovor, ve kterém byste neočekávali žádné překvapení. Britská vláda totiž v uplynulé době schválila v důsledku Brexitu množství změn v pravidlech a zákonech, které se vztahují k výplatám sociálních dávek osobám z členských zemí Evropské unie.

Tomáš Kostečka

Ve Velké Británii došlo ke zpřísnění podmínek pro přiznání nárokových titulů pro výplaty dávek na děti, na bydlení a další nárokové tituly. Informace o tom již v minulosti přinesla britská i evropská média, protože k těmto změnám došlo už za vlády Theresy May. Je proto logické, že mnoho lidí ve Velké Británii, kteří nemají trvalé zaměstnání, anebo pracují načerno, anebo nepracují vůbec a spoléhali na donedávna štědrý sociální systém ve Velké Británii, tak prostě už nemají důvod dál ve Velké Británii setrvávat a zvažují přesun do jiné evropské země, anebo zvažují rovnou návrat do ČR a na Slovensko. Jenže, toto logické vysvětlení se v rozhovoru s panem Kostečkou nedočtete. Zjistíte totiž, že za odchodem Romů z Velké Británie zpátky do ČR může proruská agentura Aeronet.

Aeronet spustil migrační vlnu návratu Romů z Velké Británie do České republiky

Ředitel školy Comenius v Leedsu Tomáš Kostečka totiž obvinil náš server z toho,  že de facto neseme zodpovědnost za odchod Romů z ostrovů zpátky do ČR. Náš server prý vyráběl jakási videa, která měla Romy ve Velké Británii asi vyděsit a ilegální dopravci prý těmito videi a zřejmě i články vyděsili Romy ve Velké Británii, aby je zachvátila panika a byli ochotní využít služeb těchto ilegálních dopravců k návratu zpátky do ČR. Tomáš Kostečka se v rozhovoru pozastavuje nad tím, co tím naše údajně proruská agentura sleduje, ale něco prý za tím bude, protože kdo krizi vyvolá, má obvykle na ni i nejlepší řešení a nejvíce na ní získá.

Snímek úryvku článku z iDnes.cz

Když jsme si přečetli tyto výroky pana ředitele v redakci, tak jsme zůstali stát s otevřenými ústy a nevěřícně jsme si to museli přečíst dvakrát, abychom se ujistili, že nás nešálí zrak. Dámy a pánové, kdo z vás to má? Pan ředitel jazykové školy z Leedsu z nás de facto udělal architekty etnické migrační vlny z Velké Británie do ČR, která prý destabilizuje romské setrvání ve Velké Británii a vede k přesunům Romů zpátky do České republiky. Ocitujeme si zde, co přímo stojí v samotném rozhovoru:

Romská komunita v Anglii prý čelila dezinformacím. Snažil se podle vás někdo dezinformacemi záměrně vyhnat Romy z Británie?

Jsou skupiny, které se snaží na všem vydělat. Situace s covid-19 není v tomto výjimečná. Z naší zkušenosti se internetem šířila videa, kterých skupina ilegálních dopravců využila k vyvolání paniky a potřebě z Británie vycestovat. Za výrobou těchto videí byl Aeronet. Za jakým účelem tato proruská agentura tyto falešné zprávy vyrábí a proč má zájem destabilizovat romské setrvání v Británii a komu by návrat vystrašených Romů do České republiky prospěl, nevím. Jisté je, že to nějaký cíl má. Z historie je jasné, že ten, kdo krizi vyvolá, má obvykle na krizi nejlepší řešení a také na ní nejvíce získá.

Po přečtení rozhovoru jsme v redakci začali usilovně přemýšlet a pátrat v našem video archivu, o jakých videích to asi pan ředitel Kostečka mohl mluvit. Ať jsme hledali, jak jsme hledali, našli jsme jenom 3 články se 3 videi, které mají něco společného s Velkou Británií v poslední době v souvislosti s krizí Covid-19 a procesy, které jsou s tím spojené.

První článek [2] a video pochází ze 6. dubna tohoto roku a je to video z tiskové konference britského ministra zdravotnictví Matta Hancocka, viz. výše, který ve videu hovoří o tom, že lidé, kteří prodělají nemoc Covid-19, tak budou dostávat potvrzení a certifikáty o prodělání nemoci. Ve videu není nic, co by mohlo vzbuzovat paniku a nutit někoho k odcestování z Velké Británie. Matt Hancock mluvil o těchto certifikátech v souvislosti s tím, že kdo bude mít tyto certifikáty, bude se moci vrátit do zaměstnání bez jakéhokoliv omezení.

Co je potřeba k nastartování návratu českých Romů z Velké Británie do ČR? Asi tak 3 otitulkovaná videa vyrobená Aeronetem!

Druhé video je ze dne 27. dubna, které má souvislost s Velkou Británii, je to záznam [3] ze zahajovacího ceremoniálu olympiády v roce 2012 v Londýně, kde byly předpovězeny s předstihem 8 let procesy, které probíhají nyní v roce 2020. Ani v tomto videu není nic, co by mohlo někoho vyděsit a donutit k odjezdu z Velké Británie.

Třetí video se vztahem k Velké Británii pochází ze 30. dubna, kde jsme ve videu přinesli záznam z tiskové konference ředitele krizového zdravotního výboru Světové zdravotnické organizace Michaela J. Ryana a také britské královny [4]. Ryan ve svém projevu uvedl, že nejvíce přenosů nákazy probíhá na úrovni rodin a uvnitř domácností, a proto na tiskové konferenci uvedl, že zdravotníci musí začít chodit do rodin a hledat uvnitř rodin nakažené osoby a izolovat je od ostatních.

Královna ve videu pro změnu hovořila o ochraně dětí, které by musely být od nakažených rodičů izolovány. Ani v tomto případě nechápu, jakým způsobem by toto video mohlo někoho vyprovokovat k návratu do ČR, když po návratu do ČR by ho stejně čekala 2-týdenní karanténa tak jako tak, takže i kdyby ředitel krizového výboru opravdu svůj plán naplnil, tak by to znamenalo jen jediné. Buď by romská rodina byla 2 týdny v karanténě ve Velké Británii, anebo v České republice. Pokud by v rodinách byly děti, potom během karantény nakažených rodičů by o děti pečoval buď britský stát, anebo český stát. A britská NHS opravdu má autorizaci vstupovat do domácnosti ve Velké Británii na základě příkazu hlavního oblastního hygienika.

Odcházejí Romové z Velké Británie kvůli zpřísnění výplaty sociálních dávek ze strany britské vlády v důsledku Brexitu, anebo kvůli 3 videím Aeronetu?

Přesunem do ČR by se nikdo karanténě svojí ani svých dětí nevyhnul. Odebírání dětí a jejich přemisťování do ubytoven, sirotčinců, zdravotních ústavů, je standardním postupem ve chvíli, kdy rodiče jsou nakažení a děti jsou zdravé. Článek kritizoval nejen britské reálie, ale i ty české v souvislosti s karanténami. Psali jsme, že Andrej Babiš chce posílit pravomoci pro Adama Vojtěcha, ministra zdravotnictví, aby mohl vyhlašovat omezování a zdravotní opatření sám

Kdo by si přečetl náš článek, určitě by neutíkal před Covidem-19 z Velké Británie do ČR a na Slovensko už vůbec ne, kde měli dokonce státní karanténu, nikoliv domácí. Opravdu v redakci netušíme, jak by videa a články Aeronetu mohly ovlivnit rozhodování Romů o odchodu z Velké Británie v době, kdy všechny země uplatňují nebo ještě donedávna uplatňovaly karantény a zavřené hranice.

Petr Torák

A uplatňovaly je na všechny lidi vracející se z ciziny, ve chvíli, kdy hranice evropských států byly zavřeny a nikdo cestovat nemohl, s výjimkou zásobování a pendlerů. Pokud ale připustíme, že je to pravda, potom je Aeronet nejvlivnějším zpravodajským médiem nejen v České republice, ale i v celé Evropě. Pomocí několika otitulkovaných videí tiskových konferencí britských představitelů a s měsíčním rozpočtem na úrovni mzdy německé uklízečky totiž umíme nastartovat odchod a migraci celé jedné etnické skupiny z Velké Británie.

Takovou mocí nedisponují ani televize s miliardovými rozpočty, ani mainstreamová média, která přitom přináší denně děsivé příběhy o tisícovkách mrtvých a zemřelých na Covid-19, o hromadném pohřbívání, ale nic z toho romské spoluobčany k návratu do ČR zjevně nepřiměje. Dokáže to až Aeronet se svými asi 3 otitulkovanými videi. Další romský aktivista Petr Torák tvrdí [5] v dalším rozhovoru pro iDNES, že za to opravdu může jen jedno video, konkrétně asi to naše jedno otitulkované video ze 30. dubna s britskou královnou, kde hovoří o odlučovaných dětech z rodin. Takovou mocí prý disponuje proruská agentura Aeronet, dámy a pánové. Stačí česky otitulkovat projev královny a šéfa krizového zdravotního výboru WHO. No řekněte, kdo z vás to má, takový vliv?

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář