JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE NEWS: Zatímco Miloš Vystrčil v Taipei o sobě prohlásil, že je Taiwanec a rozzuřil Peking až k tomu, že hrozí přerušením diplomatických styků s ČR, automobilka Škoda mezitím představila nové elektrické SUV, které nebude poprvé v historii určené pro Čechy, ale zejména pro dotované trhy v Číně, ve Skandinávii a hlavně v Norsku! Přímý přenos vedený v angličtině cílil hlavně na Nory a Číňany, protože auto s cenovkou přes 1 milion korun bude bez dotací v jiných zemích neprodejné! Nová baterie po skončení životnosti po 5 letech vyjde na čtvrt milionu korun, unikla informace z podnikových šanonů krátce před světovou premiérou!

ČESKO: Miloš Vystrčil jako šéf Senátu dnes definitivně v Číně zlikvidoval všechny vztahy s Čínou. Během ceremoniálu, kdy přijal v taiwanském parlamentu taiwanskou diplomatickou medaili, promluvil k poslancům v čínštině a přímo v čínském jazyce, v mandarínštině, aby tomu v Pekingu rozuměli, pronesl parafrázovanou větu Johna F. Kennedyho “Jsem Taiwanec!” a tím přetekla Pekingu trpělivost [1]. Ústřední tiskový orgán Komunistické strany Číny vyzval k uvalení sankcí na Českou republiku, na české firmy, v ohrožení a v podezření ze špionáže pro USA je okamžitě v této chvíle více jak 10 000 českých občanů, kteří žijí a pracují v Číně.

Věcí se bude zabývat přímo Ústřední výbor komunistické strany Číny a Česká republika bude podle všeho označena za nepřátelský stát podle notoricky a nechvalně proslulého zákona o čínské národní bezpečnosti. Země nebo subjekt s tímto označením je považován za nepřítele a žádná čínská společnost, firma, investor, ani jedinec nesmí s takovou zemí obchodovat, investovat v ní, podnikat, a pokud podniká, nebo investuje z dřívější doby, musí do 90 dnů své podnikání ukončit a investice stáhnout, odstěhovat, nebo prodat. Ten provokatér Vystrčil opravdu uspěl, jeho cílem bylo přerušit diplomatické styky s Čínou. A pozor, s tímhle určitě nepočítala německá firma Volkswagen.

Volkswagen chce novou Škodu prodávat v Číně, po vystoupení Vystrčila je to ale velmi nepravděpodobné, Peking chystá sankce

Právě dnes totiž večer došlo k slavnostnímu odhalení prvního elektrického vozu SUV Škoda Enyaq iV, které probíhalo v pražské hale O2 Universum za přítomnosti pozvaných hostů z vedení českého protektorátu v čele se zastupujícím zemským premiérem Andrejem Babišem [2]. Celé představení probíhalo v angličtině, protože Škoda je německá firma s globalistickými ambicemi a celá show nenechala nikoho na pochybách, že nově představené a plně elektrické auto s dojezdem až 500 km a s cenovkou, která v základu nepůjde pod 1 milion korun, není vlastně vůbec určeno pro český nebo slovenský trh.

Thomas Schäfer, nový generální ředitel Škody při prezentací Enyaqu.

Vysoká cenovka totiž dopředu a zcela jasně naznačuje, že Škoda Enyaq je auto určené pro dotované trhy, tedy pro země EU, které dotují prodej elektrických aut naproti tvrdému zdaňování aut se spalovacími motory. Není proto divu, že během propagačních videí během show promlouvali moderátoři a zdravili hlavně zákazníky v Norsku, a to několikrát během galavečera, a rovněž nechybělo ani představení nové škodovky právě v mandarínštině, protože Škoda Enyaq primárně bude určená pro čínský trh. Jenže, tady nastává průser pro Volkswagen.

Nová elektrická Škoda Enyaq je auto určené primárně pro dotované trhy, ne pro volný trh. Ojeté auto bude neprodejné, jako většina elektrických aut

Peking před několika hodinami pohrozil, že zakáže dovoz české produkce a veškerých strojních a produktových celků do Číny, což by znamenalo, že Škodovka ztratí čínský trh, a to nejen pro novou Škodu Enyaq, ale pro všechny vozy, včetně těch, které se montují přímo v Číně z komponent dovezených z ČR, protože Škodovka má vlastní čínskou montovnu pro tamní trh. Miloš Vystrčil tak s vysokou pravděpodobností právě zlikvidoval exportní plány Volkswagenu s novou Škodou.

Čína je pro Volkswagen nejdůležitějším světovým trhem, protože na rozdíl od Evropy, kde prodeje aut dlouhodobě padají, a to i bez započtení koronavirové krize, tak v Číně prodeje aut trvale a prudce rostou. A nové auto s cenovkou nad 1 milion korun už dopředu dává jasně tušit, že toto auto nevzniklo pro český nebo slovenský trh, kde by se auto prosazovalo ve volném konkurenčním prostředí, ale bylo navrženo jako prostředek Volkswagenu na čerpání čínských a evropských dotací do elektromobility. Nová Škodovka se totiž má prodávat hlavně na dotovaných trzích, protože pro jiné trhy je to auto naprostý ekonomický nesmysl.

Nová Škoda Enyaq

Těsně před dnešní premiérou unikla na německou alternativu důvěrná informace z automobilky Škoda, interní cenovka bateriového paketu se servisní instalační sadou pro Enyaq 80 iV, což je model s největším dojezdem lehce přes 500 km. V interním podnikovém ceníku prý stojí nový bateriový pack pro tento model automobilu 9 750 EUR bez DPH, to je cca. 255 000 Kč, ale znovu opakuji, že bez DPH. Předpokládaná životnost baterie ve voze při normálním nájezdu 250 000 km je 5 let. Životnost po pěti letech u baterie klesne pod garantovaných 60% kapacity, po této době baterie ještě obvykle vydrží další 3 roky, ovšem za podmínky častého dobíjení.

Po 8 letech je však baterie v takovém stavu, že auto je prakticky neprodejné. Pokud se rozhodnete po 8 letech auto prodat, potom kupující si bude muset připravit čtvrt milionu na nový battery pack. Dámy a pánové, kdo z vás to má? Pokud si dnes vezmete 8 let ojeté benzínové nebo naftové auto, které se v roce 2012 prodávalo za cenovku přes milion, např. BMW řady 5, potom po 8 letech a nájezdu v rozumné výši okolo 250 000 km se auto stále prodává v bazarech za slušných 250 000 až 320 000 korun. Za kolik ale myslíte, že se po 8 letech prodá auto s mrtvou a vylítanou baterkou, kterou nekoupíte jako OEM nebo after market, ale pouze od dealera VW, a ten si řekne čtvrt mega?

Dotace na elektrická auta jednoho dne skončí a dotace nahradí… hromadná elektrická doprava pro nemajetné

Odpověď je snadná, po 8 letech se počítá, že auto sešrotujete za šrotovné a pomocí dotací si koupíte další dotované a nové elektrické auto. A pokud se ptáte, kdo bude ty dotace zajišťovat, kde se ty peníze na dotace z EU a ze státních rozpočtů vezmou, tak odpověď je snadná. Ty peníze se vezmou od lidí s klasickými auty se spalovacími motory. Chystá se uvalení uhlíkových daní na auto se spalovacími motory, chystá se zavedení ekologických daní na prodej aut se spalovacími motory, jako v Norsku, kde se platí 100% daň při nákupu fosilního automobilu, dojde ke zvýšení spotřebních daní na fosilní paliva, v Německu se k tomu přidávají i zákazy vjezdu fosilních aut do měst.

Miloš Vystrčil na společném focení delegace v Taipei

Takže prvních 10 až 15 let se peníze na dotace budou brát od lidí provozujících a nakupujících auta se spalovacími motory. Ale co se stane potom? Až bude lidí se spalovacími auty tak málo, že se daně nevyberou, přijde druhá fáze. Fáze konce individuální dopravy. Skončí totiž v tom okamžiku dotační programy na elektrická auta a od té chvíle si je budou moci dovolit jen bohatí lidé, privilegovaní, nikdo jiný. Zbytek populace bude jezdit elektrickými taxíky, vlaky, autobusy. A protože lidé budou závislí na této MHD nového věku, budou dokonale kontrolovatelní. Nikdo se nikam nedostane, jen pomocí MHD, která bude registrovat pohyby obyvatelstva.

Miloš Vystrčil zlikviduje Volkswagenu dodávky v Česku vyráběných elektrických aut Škoda do Číny, což ocení Tesla a Elon Musk, kteří pošlou nastrčenému Vystrčilovi blahopřejný dopis

Proto firma Volkswagen jede logický business, snaží se napakovat na dotacích z EU, na dotacích v Číně, dokud ty dotace jsou, dokud fungují, dokud se automobilky mohou nabalit. Kdo pozdě přijde, má smůlu. A právě v této kritické a pro Volkswagen klíčové chvíli, kdy firma čelí krizi po skandálu Diesel Gate, kdy dostala v USA od americké vlády miliardové pokuty, kdy se potřebuje zahojit, tak v této chvíli se objeví český provokatér, jakýsi Vystrčil, rozbije Škodovce vztahy a podnikání v Číně a německý Volkswagen v tu ránu má rozbitý business model v celé Číně. Chápete? Miloš Vystrčil to možná udělal na objednávku Mikea Pompea, protože věděl, že tím poškodí německou automobilku Volkswagen, která v Číně chce konkurovat americké Tesle Elona Muska, který je jedna ruka s Donaldem Trumpem.

Na obraze uprostřed v taiwanském parlamentu visí Chang Kai-shek, vůdce Kuomintangu. Za řečnickým pultem Miloš Vystrčil.

A protože Německo nemá dobré vztahy s USA, hlavně kvůli výstavbě plynovodu Nord Stream 2 spolu s Ruskem, tak o to více se Američanům hodí poškození obchodních zájmů Volkswagenu a jeho Škody v komunistické Číně. Celé to do sebe zapadá. A protektorátní premiér netuší, že když dnes seděl v O2 aréně na odhalení Škody Enyaq určené z českých montoven v Mladé Boleslavi primárně pro čínský dotovaný trh, že v té chvíli Miloš Vystrčil na Taiwanu tomuto plánu aktivně vystavuje stopku a škodí Volkswagenu jako největšímu zaměstnavateli v regionu na Mladoboleslavsku. A tím je to dané! Není-li dáno shůry, v apatyce premiér konceptuální gramotnost nekoupí. Jenom hrůza pomyslet, jak dopadnou lidi ve Škodovce, jestli Peking zavede sankce proti českým firmám a proti dovozu českého zboží do Číny. Tohle je konceptuální sebevražda ČR v přímém přenosu.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář