JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE NEWS: Zemětřesení v Kremlu a pád ruské vlády

RUSKO: Zemětřesení v Kremlu a pád ruské vlády je počátkem mohutných reforem s cílem diverzifikace moci anebo důsledkem hrozivého zjištění Vladimira Putina, že nejsou kádry a on nemůže najít svého nástupce do role silného gosudára? Brutální reforma omezí prezidentskou roli jen na dvě funkční období za život, parlament bude moci navrhovat a schvalovat členy vlády, vysoké funkce budou moci zastávat jen ruští občané, bez trvalého pobytu v cizině a s pobytem na území Ruska po dobu minimálně 25 let! Překvapivý konec Medveděvovy vlády je počátkem přípravy na to, co přijde za 4 roky po odchodu Vladimira Putina?

Ruská vláda Dmitrije Medveděva dnes podala demisi a skončila [1]. Naprostý šok ovládl především finanční sektor, ruský rubl lehce oslabil, a to především proto, že konec vlády nikdo neočekával. Stalo se tak poté, co Vladimir Putin pronesl své tradiční novoroční poselství před ruskou Dumou. Prezident ocenil práci vlády, i když některé úkoly se prý nepodařilo splnit, ale hlavním úkolem je nyní prý mocenská reforma, která má za úkol výrazným způsobem posílit pravomoci Dumy a naopak oslabit roli prezidenta [2]. Vladimir Putin totiž chce v Rusku uspořádat referendum, ve kterém by se občané vyjádřili k ústavním změnám. Ty mají posílit pravomoci parlamentu a zejména posílit tzv. národní ukotvení politických a silových orgánů ruské moci. Západní média označují tyto procesy za počátek předávání moci, ale to zjevné nepochopení celého komplexního obrazu těchto změn.

Vladimir Putin během projevu.

Reforma by měla převést pravomoci sestavování a jmenování vlády z prezidenta na parlament, přičemž prezidentovi by zůstalo pouze právo jednotlivé členy vlády odvolávat. Duma by rovněž ve spolupráci s prezidentem měla právo navrhovat a schvalovat ministry do silových resortů, jako je vnitro, obrana a orgány policie a tajných služeb. Dále by vysoké funkce v ruské vládě a v exekutivě mohly vykonávat jen osoby, které žijí nepřetržitě na území Ruska posledních 25 let a neměli ani hlášený trvalý pobyt v cizině. Tím je sledována pojistka, aby se do vysokých funkcí ruské moci nemohli dostat Rusové žijící v cizině.

Reforma ruské ústavy s cílem odříznout zahraniční kádry a sionisty od výkonu a podílu na moci v Rusku. Marionety ze západních liberálních škol ztratí přístup k postům

Je to obranný mechanismus, aby se v budoucnu do struktur ruské moci nemohly dostat marionety vycvičené a vyškolené na západních univerzitách pod kontrolou světového sionismu. Mluvíme především o těch divných školách na západě, o kterých nikdo nic moc neví, ale jejich absolventy jsou politici mnoha politických stran v jednotlivých evropských zemích. Podíváte se na vzdělání těchto politiků a vidíte, že studovali jakýsi program v Londýně, ve Frankfurtu, v New Yorku, v Baltimore, strávili tam rok nebo dva, a najednou mají roli ministra zahraničí, ministryně práce a sociálních věcí, a s hrůzou zjistíte, že paní Maláčová chce prodloužit odchod do důchodu až na 70 let, protože lidé prý mají tu drzost, že se dožívají pořád vyššího věku [3].

Vladimir Putin a Dmitrij Medveděv v zasedacím sále vlády.

Ruská reforma tak chce těmto procesům zabránit, protože ani v Rusku to není jiné, i tam se do vysokých pozic a orgánů dostávají marionety, které vystudovaly na západě. Tato reforma tak má ochránit procesy řízení, aby zůstaly v Rusku, i když nechci říkat v ruských rukách, jako spíše v rukách ruských Chasidů, kteří kontrolují ruskou Dumu stejně, jako mají plnou moc v Kremlu a Vladimir Putin byl těmito Chasidy v roce 1999 přiveden k moci v Kremlu. Tato reforma tak ve skutečnosti má za úkol jednu věc, která je děsivým konstatováním faktu, že Vladimir Putin s vysokou pravděpodobností rezignoval na hledání svého plnohodnotného kádra a nástupce do role gosudára. Nikoho takového zjevně nenašel a tuší, že ani nenajde. Proto přichází na řadu Plán B, přesunutí Putinových dnešních prezidentských pravomocí na Dumu, ta bude jmenovat vládu a  Vladimir Putin té vládě bude po roce 2024 dost možná znovu šéfovat.

Dmitrije Medveděva nahradí úředník a šéf federálního berňáku

Po zvážení situace zjevně ruskému prezidentovi došlo, že opravdu nejsou kádry a kdokoliv by se dostal po něm k moci v Kremlu, vrátil by dříve či později celé Rusko do éry Borise Jelcina. Pokud totiž Vladimir Putin vidí, že není žádný nový kádr, který by pokračoval v jeho cestě po roce 2024, potom musí Vladimir Putin pokračovat sám, ale už ne jako prezident, ale znovu pozice šéfa vlády, jako tomu bylo již jednou v minulosti.

A aby takový proces řízení byl silný, musí se spolu s Vladimirem Putinem z Kremlu do Dumy a vlády přesunout nejen v té době již bývalý prezident, ale spolu s ním i jeho bývalé prezidentské pravomoci. A protože to nelze dělat ad-hoc na poslední chvíli koncem roku 2023, tak proto se tyto změny oznamují již nyní se 4-letým předstihem. Na jedné straně je to dobrá zpráva, že Vladimir Putin bude pokračovat v řízení země i po roce 2024, na druhé straně je to velmi zlá zpráva, protože potvrzuje ono okřídlené pjakinovské rčení, že nejsou kádry ani na post gosudára a tato reforma toto rčení doslova potvrzuje.

Michail Mišustin

Novým premiérem po Dmitriji Medvědevovi, který se má přemístit na pozici místopředsedy Rady bezpečnosti RF, se má stát dosavadní šéf ruského federálního berňáku Michail Mišustin [4], o kterém nikdo nic prakticky neví, ale v Moskvě má pověst spolehlivého úředníka. Dmitrije Medvěděva tak nahradí v podstatě úředník, což naznačuje, že do roku 2024 chce mít Vladimir Putin celou vládu pod důkladnou kontrolou.

Dmitrij Medveděv totiž v posledních letech měl už příliš kontaktů a styků v zahraničí, v mnoha ohledech představoval Medveděv politický nástroj, který už nebyl jen k použití Vladimirem Putinem, ale mohly jej teoreticky využívat i jiné mocenské síly. A ta střelba před budovou FSB je opravdu možným vodítkem, i když opravdu jen na bázi spekulací a dohadů. Proto dosazení slaboučkého úředníka z berňáku do pozice premiéra namísto posilujícího Medveděva lze označit za akt ustavení úřednické vlády v Rusku. A to zcela bez obav, protože tento krok oslabí budoucí ruskou vládu a posílí postavení prezidenta do roku 2024. Je tady ale jedna důležitá otázka.

Reforma ruské ústavy s cílem odříznout zahraniční kádry a sionisty od výkonu a podílu na moci v Rusku. Je to odveta Vladimira Putina za podivný pokus o puč před sídlem FSB o Vánocích?

Co má vlastně společného ohlášená ústavní reforma společného s koncem Medveděvovy vlády? Copak nebylo možné reformu ústavy připravit bez toho, aby vláda skončila? Tohle totiž tak trochu nedává smysl. Je to podobné jako říct, že budeme rekonstruovat dům, a proto se muž musí nejprve rozvést s manželkou a oženit se s jinou ženou, aby se rekonstrukce domu mohla začít a zahájit. Je to nesmysl a úplně stejná argumentace a situace, jako v tomto případě.

Dmitirj Medveděv oficiálně skládá demisi vlády do rukou prezidenta.

Tyto dvě věci, reforma ruské ústavy a konec ruské vlády totiž spolu podle všeho nijak logicky nesouvisí, naopak je zde podezření, že jeden krok má zakrýt účel toho druhé. A teď je tady otázka, jestli účelem je sestřelení vlády Dmitrije Medveděva po nedávné střelbě na Vánoce před budovou FSB v Moskvě [3], kdy možná mohl Vladimir Putin zjistit, že stopy vedou ke spiknutí do vlády, a oznámená reforma je pouze zamaskováním situace, že byl zmařen pokus o puč, anebo je to obráceně, účelem je opravdu reforma, která má přichystat přenos moci z prezidenta na budoucího premiéra a odvolání současné vlády je pouze odvedení pozornosti, aby se řeklo, že vláda skončila, a proto je potřeba reforma.

Vladimir Putin v roce 2024 skončí v roli prezidenta a náhradu za sebe prostě nenašel, takže přichází Plán B

Vladimir Putin už v minulosti oznámil, že nehodlá v roce 2024 znovu kandidovat a chystaná reforma to má dokonce zakázat. Podle ní by totiž jakýkoliv kandidát mohl v Rusku vykonávat funkci prezidenta jen 2x za život, bez ohledu na to, jestli by to bylo dvakrát za sebou, nebo s nějakou přestávkou mezi dvěma funkcemi. To je tedy posun, který i na západě bude vnímán jako silně demokratický, ale v novoročním poselství Dumě zazněly od prezidenta i velké apely na ochranu rodiny, podporu porodnosti, ruská vláda začne dětem až do 4. tříd základních škol platit obědy, zvýší se příspěvky na malé děti.

Dmitrij Medveděv a Vladimir Putin na tiskové konferenci po demisi vlády.

Je to zkrátka Putinův národní program pro nastartování ruské porodnosti, protože ta hrozivě začala klesat a regiony doslova vymírají. Západní média budou znovu Vladimira Putina diskreditovat, že usiluje o udržení moci i po roce 2024, ale my jasně vidíme tu tragédii, která se nám rýsuje před očima. Vladimiru Putinovi se nepodařilo najít svého nástupce, prostě není a nebude. A to je ta hlavní skrytá pravda a ten vzkaz, který byl dnes Rusku i světu vyslán. Když není k dispozici nový kádr, který by mohl vykonávat roli gosudára, musí nadále vládnout starý kádr, dokud jej neopustí síly.

Návrat k prastarému kmenovému řízení státu jako jediná záchrana v situaci, kdy nejsou nové kádry

Toto je typické kmenové řízení, to je velmi starý koncept řízení, který pochází ze starověku, kdy nejschopnější a nejmocnější zůstává v čele kmenu tak dlouho, dokud není připraven nový a silný kádr a vůdce. Pokud se ale nenajde, není k dispozici, starý kádr musí zůstat u moci natrvalo, ale musí se to zamaskovat, aby jiné kmeny nepoznaly, že kmen nemá nové kádry na pozici vůdce a silově vymírá jeho vedení a velení. Do vedení kmene je tedy dosazen slabý nový vůdce, ale jeho kroky řídí a vede starý a silný kádr.

Dmitrij Medveděv s Vladimirem Putinem během jednání.

To, co jsme dnes viděli v Rusku, je přesně oním momentem příprav změn moci na dobu, kdy nastoupí nový prezident, ale moc bude muset nadále spravovat a držet Vladimir Putin. Všechny ústavní změny zachovají moc Chabadu Lubavitch v Rusku, pouze se řízení přenese z křesla prezidenta na premiéra. Možná si to neuvědomujeme, ale stejný problém čeká i ČR v roce 2023, kdy bude volba nového prezidenta. A bude to kádr nebo zase jenom marioneta? Kádrová vyprázdněnost tak postihuje nejen Rusko, ale všechny země široko daleko.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář