JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Agent Korčok sa po 2 rokoch zobudil: „Musíme zistiť, čo prekáža Slovákom na EÚ“ Ak to nevie, nemal by robiť ani vrátnika na ministerstve

SLOVENSKO: Minister zahraničia Ivan Korčok tvrdí, že je potrebné pýtať sa Slovákov, ako vnímajú Európsku úniu, akú predstavu majú o jej budúcnosti a zistiť, čo im na nej vadí a naopak čo na nej majú radi.

 

Je potrebné pýtať sa občanov Slovenska, ako vnímajú Európsku úniu (EÚ). Aj to je jedným z cieľov Konferencie o budúcnosti Európy, ktorá sa symbolicky začala na Deň Európy v nedeľu 9. mája. Počas dnešnej tlačovej besedy to povedal minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS). Spolu s tajomníkom rezortu diplomacie Martinom Klusom (SaS) predstavil obsah Konferencie o budúcnosti Európy na Slovensku, ktorej cieľom je diskutovať o aktuálnych problémoch EÚ a zozbierať očakávania jej občanov na jej chod.

Minister zahraničia si od konferencie sľubuje odpovede na to, akú predstavu o EÚ Slováci majú. „Cieľom je dať si odpoveď na to, akú predstavu majú naši občania o EÚ a o jej budúcnosti. Vrátane toho, čo im na nej vadí a čo na nej majú radi,“ povedal Korčok. Dodal, že konferencia nemá byť tradičnou debatou, na ktorej budú politici hovoriť , čo si o EÚ myslia. „Z tohto pohľadu otáčame garde v tom, že politici a všetci tí, ktorí v európskej politike pracujú, majú načúvať občanom, ktorí majú teraz príležitosť hovoriť o tom, ako vnímajú EÚ,“ povedal Korčok.

Šéf slovenskej diplomacie povedal, že cieľom konferencie nie je maľovať EÚ na ružovo, ale počúvať. Korčok preto apeluje na každého občana, ktorého zaujímajú alebo ktorému vadia veci okolo EÚ. „Vyzývam aj kritikov. Teraz je príležitosť hovoriť o tom, čo na EÚ treba zlepšiť. Ale nebuďte, prosím, obzvlášť tí, ktorí ste si už tak zvykli urobiť z EÚ fackovacieho panáka, povrchní,“ vyzýva minister.

Korčok vníma najväčší prínos Konferencie o budúcnosti Európy v tom, aby sa presadili slovenské záujmy. „Ak chce niekto menej Bruselu, tak teraz treba hovoriť o tom, ako to v praxi prospeje Slovensku,“ povedal minister. To isté platí v prípade, ak chce Slovensko viac suverenity či návrat niektorých kompetencií do rúk štátov.

Ministerstvo zahraničia vytvára platformu, prostredníctvom ktorej sa môžu občania do diskusie zapojiť aj z pohodlia domova. Šéf slovenskej diplomacie bude okrem toho spolu so štátnym tajomníkom cestovať po Slovensku, aby si názory občanov vypočuli z prvej ruky. Na diskusiu ale vyzýva aj expertov. „Chceme počuť nielen emóciu od občanov, tá je strašne dôležitá, ale aj tých, ktorí sa profesionálne zaoberajú Európskou úniou,“ povedal Korčok.

 

Zdroj: https://www.extraplus.sk/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář