JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Agresívni demonštranti BLM takmer ukameňovali policajtov, ktorí chránili sochu Krištofa Kolumbusa

USA: Násilné protesty hnutia „Black Lives Matter“ v USA neutíchajú ani po takmer dvoch mesiacoch od smrti Georgea Floyda. Agresívne správanie protestujúcich si vyžiadalo v Chicagu množstvo zranených policajtov. Šokujúce videá, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach, zachytávajú, ako sfanatizovaný dav hádže do policajtov kamene, dymovnice a iné nebezpečné predmety

Protesty hnutia „Black Lives Matter“ sa zvrhli na násilnosti, rabovačky a vandalizmus. Za obete im často padajú sochy slávnych belošských velikánov.

Jedným z nich je aj Krištof Kolumbus. Tento významný svetový moreplavec talianskeho pôvodu v službách Španielska v roku 1492 objavil Ameriku.

Namiesto obdivu ho však v súčasnosti ľavicoví radikáli z hnutia „Black lives matter“ dehonestujú. Vyčítajú mu najmä údajné zlé zaobchádzanie s domorodými obyvateľmi novoobjavenej Ameriky – indiánmi.

Jeho sochy už boli zvrhnuté alebo zničené napríklad v Miami, Richmodne , či v Bostone.

O niečo podobné sa demonštranti v piatok pokúsili aj v Chicagu. Ako píšu americké médiá, pri potyčkách protestujúcich s políciou bolo zatknutých najmenej 12 agresívnych demonštrantov a bolo zranených až 18 policajtov.

Približne tisíc demonštrantov sa pritom neúspešne pokúsilo zvaliť sochu Krištofa Kolumbusa, ktorá je umiestnená v Grant parku v meste Chicago. Sochu strážilo niekoľko statočných policajtov, ktorí sa museli brániť brutálnym útokom agresívnej mládeže.

Na sociálnych sieťach sa objavili z tohto incidentu šokujúce videá, ktoré zachytili, ako rozzúrený dav liberálov z hnutia BLM hádže do policajtov spŕšku kameňov, dymovnice a rôzne iné nebezpečné predmety.

 

Samuel Gdovin

 

Odeslat komentář