JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Američani lapají po dechu a velebí Putina. Začala se šířit videa ruských speciálních jednotek v akci. Jen se podívejte… (VIDEO)

USA: Speciální jednotky tvoří pilíř každé obrany jednotlivých států. Ty ruské obzvláště. Tamní SPECNAZ (Vojska specialnogo naznačenija) se navíc stává velmi populární na amerických sociálních sítích. Právě v USA totiž situace mezi rasami došla tak daleko, že mnozí policisté nevědí, jak postupovat.

Nejprve si představme účastníky níže přiloženého videa.

Specnaz je označení jednotek zvláštního určení sovětské a posléze ruské armády i ozbrojených a bezpečnostních sil dalších postsovětských republik. Specnaz tedy není název konkrétní jednotky, ale obecný výraz pro celou řadu často velmi rozdílných jednotek. Řadí se sem jak agenti vojenské rozvědky GRU, tak i zástupci vnitřního vojska či speciální oddíl rychlé reakce. Všechny ale mají jedno společné: jde o elitní příslušníky ozbrojených sil.

A právě tahle skvadra v akci začala být zajímavá pro americké publikum. Na Twitteru se začíná poslední dobou objevovat víc a víc videí, jež ukazují ruské speciální jednotky v akci. Nejde přitom o nic nového. Podobných záznamů lze například na serveru Youtube.com najít desítky, leckdy mnoho let staré. Proč však mají poslední dobou jinou váhu?

„Tohle kdyby dělali proti násilníkům v Americe, byl by pokoj,“ zněl jeden z komentářů na Twitteru. „A proto je Putin pořád na trůnu,“ dodal druhý. Videa doprovází mnoho oslavných srdíček, na Youtube se součet jejich diváků počítá v milionech.

Odeslat komentář