JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Američania naďalej okupujú Sýriu. Dôvod? Ropa

SÝRIA/USA: Americké média sú zaneprázdnené blížiacimi sa prezidentskými voľbami, ktoré sa budú konať už o štyri týždne a pomenej sa venujú dianiu v zahraničí. Iba okrajovo spomínajú protivládne demonštrácie v Bielorusku, arménsko-azerbajdžanský konflikt kvôli Náhornému Karabachu a takmer si nevšímajú dianie v Sýrii.

Naopak sýrske média pomerne často informujú o „úspechoch“ americkej armády na okupovanom území, kde sa vojaci nezabezpečujú ochranu mieru a civilistov, ale kradnú ropu… V tejto súvislosti sýrske média často pripomínajú, že Donald Trump prisľúbil, že americké vojska čoskoro odídu zo Sýrie. Opak však je pravdou: podľa sýrskych médií, kontingent amerických vojsk v Sýrii sa nielen nezmenšuje, ale skôr naopak rozširuje.

„Okupačné sily USA znova priviezli ďalšiu partiu zbraní, vojenskej techniky a logistické zariadenie z Iraku na svoje ilegálne vojenské základne v provincii Hasake. Miestne zdroje informovali spravodajcu agentúry SANA, že americkí okupanti dopravili konvoj, vytvorený z desiatkov nákladných áut a chladiarenských vozidiel. Tento konvoj za sprievodu vojenskej techniky na územie Sýrie prenikol cez nezákonný hraničný prechod „Al Valid,“ uviedla sýrska informačná agentúra SANA a podotkla, že prezident Trump neplní svoje sľuby. Teraz na Sýriu nemá čas – blížia sa voľby…

Sýrske média tiež prízvukujú, že sa situácia vo viacerých provinciách krajiny stabilizuje, upokojuje a mnohí obyvatelia, ktorí utiekli pred vojnou a teroristami, sa vracajú do svojich domov. Ako uviedla agentúra SANA, v priebehu niekoľkých dní sa do viacerých miest v provincii Dajr az-Zaur vrátili stovky obyvateľov, ktorí dúfajú, že sa vojna nevráti do tohto regiónu.

Autor:

Zdroj: https://zemavek.sk

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář