JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Americkému agentovi Naďovi (zatiaľ minister obrany SR) sa splnil sen: Slovensko spravilo ďalší krok na ceste stať sa plne okupovanou krajinou! Koalíciou ovládaný Výbor pre obranu a bezpečnosť schválil prítomnosť amerických vojakov

SLOVENSKO: Parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť schválil prítomnosť štyroch amerických vojakov na území Slovenska. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informoval minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) s tým, že prítomnosť amerických vojakov má širší a významný rozmer. Zabezpečiť by na Slovensku mali výcvik a poradenstvo v otázkach civilno-vojenskej spolupráce

Parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť

Parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť

„Práve vojaci vyškolení na tieto operácie boli nasadení napríklad aj v uzatvorených obciach počas prvej vlny pandémie. Odviedli úžasnú prácu a bez dostatočných vedomostí a naučených postupov by bezproblémový priebeh nebol možný,“ vyzdvihol ich prínos Naď.

Vláda v polovici augusta schválila prítomnosť príslušníkov ozbrojených síl Spojených štátov amerických. Vojaci by mali na Slovensku pôsobiť 36 mesiacov a ich hlavnou náplňou práce bude zabezpečenie výcviku a poradenstva ozbrojených síl Slovenskej republiky. Pôsobenie príslušníkov ozbrojených síl USA v navrhovanom období predstavuje nadviazanie bilaterálnej spolupráce s ozbrojenými silami USA, ktorá bola vykonaná na základe uznesenia NR SR z 19. júna 2018.

Proti prítomnosti amerických vojakov hlasoval jedine poslanec opozičnej ĽSNS a člen výboru Ondrej Ďurica.  Marian Kotleba sa výboru kvôli karanténe nezúčastnil. Počas rozpravy upozornil ministra na fakt, že vojakom OSSR by viac ako poradcovia z USA pomohlo doplnenie chýbajúceho materiálneho zabezpečenie a obnova zastaralej štyridsaťročnej rocnej techniky. Inak nám naši profesionáli z OSSR odídu.

Na ministrove slová o tom, že ide len o štyroch vojakov-poradcov a že sa objavujú dezinformácie o príchode ďalších amerických vojakov, čo minister odmieta, poslanec Ďurica reagoval, že Slovensko si pamätá prítomnosť cudzích vojsk na svojom území a preto sú občania na takéto politické rozhodnutia mimoriadne citlivý.

Odeslat komentář