JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Americkí generáli vysvetlili Bidenovi silu terajšieho Ruska. Ten zrazu volá Putina na osobné stretnutie

USA/RUSKO: Ospalý „Joe“ je na smrť vystrašený, tvrdí ruský publicista Sergej Latyšev. „Rusko dalo USA jasne najavo, že už nemá chuť pokračovať v hre s točením figúrok. A že je schopné veľmi rýchlo vyliečiť ten starý ukrajinský hnis na tele svojej veľkej krajiny,“ píše Tsargrad.tv.

Prezident USA Joe Biden navrhol, aby sa s prezidentom Ruskej federácie Vladimírom Putinom stretli v tretej nestrannej krajine.

„Americký prezident si rýchlo uvedomil, alebo mu to jeho vystrašení generáli jasne vysvetlili, že sa Rusko už nebude s USA hrať bok po boku hru s figúrkami,“ komentoval výzvu Washingtonu ruský publicista Sergej Latyšev.

Americký prezident Joe Biden v telefonickom rozhovore vyzval ruského prezidenta Vladimíra Putina na usporiadanie summitu v tretej krajine. Tak o tom aspoň informoval Biely dom.

Pre Rusko to už prestala byť hra

Podľa Latyševa rozhodnutie USA požiadať o rokovania Rusko pramenilo zo skutočnosti, že k ukrajinským hraniciam boli v rekordnom čase nasadené dve ruské armády. To veľmi znepokojilo 78-ročného amerického prezidenta Joe Bidena. Toho, ktorého s osobitosťou jemu vlastnou, nazýva jeho predchodca Donald Trump „Ospalý Joe“.

„Americký prezident Biden si rýchlo uvedomil, alebo mu to jeho vystrašení generáli vysvetlili, že Rusko a USA sa už nebudú hrať bok boku hru na točenie figúrok. A že Rusko môže veľmi rýchlo vyliečiť ten starý ukrajinský hnis na tele svojej veľkej krajiny,“ vysvetlil Latyšev.

 

Je Donbas len „skúška komunikácie“?

Podľa neho Rusko svojimi krokmi jasne ukázalo, ako sa má s USA komunikovať. Ak rozumejú len sile a rešpektujú iba ju, musí konať z pozície sily. Latyšev nevylučuje, že zhoršenie situácie na Donbase bolo pre Washington nevyhnutné iba preto, aby zistil, aký správny tón zvoliť pri rokovaniach s Moskvou.

„Vyzerá to tak, že prístup Washingtonu k Moskve už bol vybraný. A Ukrajine nezostáva nič iné, ako sa prestať motať veľkým hráčom pod nohami. Ak to v Kyjeve dodnes ešte nepochopili, zrejme to najneskôr zajtra ukrajinskému prezidentovi Američania jasne vysvetlia,“ zhrnul Latyšev.

 

Zdroj: https://www.hlavnydennik.sk/

Odeslat komentář