JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Američtí okupanti letecky zaútočily na civilisty v syrské vesnici jenom proto, že jim místní obyvatelé zatrasili cestu!

SYRIE: Letectví Spojených států zaútočilo na vesnici v syrské severovýchodní provincii Hasaka. Informoval o tom televizní kanál Ikhbariya.

„Americké letectví provádí letecké útoky na vesnici Khirbat-Ammu východně od města Kámišlí,“ uvedl kanál.

 

Informaci potvrdila i státní syrská agentura SANA, která informovala o potyčkách mezi obyvateli a americkými vojáky vedle stanoviště syrské armády východně od Kámišlí.

Uvádělo se, že američtí vojáci zahájili palbu, když jim místní obyvatelé zatarasili cestu. Podle agentury v důsledku incidentu o život přišel jeden člověk a ještě jeden byl zraněn. Dodává se, že v odvetné reakci na agresi začali obyvatelé házet do amerických obrněných vozidel kameny a američtí vojáci měli odstoupit pod rouškou letectva.

Kanál Al Arabia ze své strany informoval, že východně od Kámišlí došlo k potyčce mezi syrskými vládními silami a americkou hlídkou kvůli čemuž bylo zraněno několik syrských vojáků.

Zdroj agentury Ria Novosti však informoval o dvou obětech střelby amerických vojáků. Podle něj jde o jednoho dospělého a jedno dítě. Dodal, že americká hlídka byla sestavena z šesti obrněných vozidel.

„Bránili jsme se“

Oficiální zástupce mezinárodní koalice vedenou Američany plukovník Myles Caggins také okomentoval incident. Sdělil, že se američtí vojáci bránili a opětovali palbu.

„12. února koaliční síly během hlídky poblíž města Kámišlí v Sýrii objevily kontrolní stanoviště obsazené vojsky podporujícími syrský režim. Vojáci koalice několikrát varovali a pokusili se situaci uklidnit, ale neznámé osoby zahájily palbu na hlídku. Koaliční jednotky vrátily palbu v rámci sebeobrany,“ uvedl a dodal, že se vojáci vrátili na svou základnu.

V roce 2014 Spojené státy spolu se svými spojenci zahájily v Sýrii a Iráku vojenskou operaci Inherent Resolve (OIR) proti Islámskému státu (teroristická organizace zakázaná v Rusku, pozn. red.). V Sýrii však jednají bez souhlasu vlády. Později USA vyhlásily vítězství nad „teroristickým chalífátem“, ale podotkly, že hodlají zůstat v Sýrii, aby zabránily jeho obrození.

Odeslat komentář