JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Americký expert: Každá ruská loď vyzbrojena hypersonickými raketami bude noční můrou amerického námořnictva!

USA/RUSKO: Každá ruská povrchová loď vyzbrojena hypersonickými protilodními raketami, to je scénář noční můry, na který by americké námořnictvo raději ani nemyslelo.

Uvedl to Michael Peck, odborník americké publikace The National Interest.
Připomněl, že v lednu uskutečnilo Rusko první odpálení rakety „Zirkon“ z fregaty „admirála Gorškov“. Kromě toho v prosinci šéf společnosti Spojené loďařské společnosti, Alexej Rachmanov řekl, že všechny ruské válečné lodě budou moci používat hyperzvukové zbraně.

Dosah rakety „Zirkon“ je tisíc kilometrů a rychlost letu je osm až devět Machů, což je vyšší než u amerických raket „Harpoon“ a ruských „Onyx“ R-800.

Peck zdůraznil závažnost hrozby. Spojené království, řekl, se obává, že protiraketová obrana jeho nových letadlových lodí nebude schopna zastavit ruské „Zirkony“.

Expert také připomněl, že Rusko a SSSR se nikdy nesnažily konkurovat USA v počtu velkých lodí. Rusko má nyní asi 30 torpédoborců a fregat, 50 korvet a 30 malých raketových lodí s nadzvukovými nebo podzvukovými protiletadlovými a protilodními raketami.

„Pokud tyto lodě vyzbrojíte hypersonickými zbraněmi, jako je „Zirkon“, teoreticky umožní raketové lodi „Tarantula“ o hmotnosti 500 tun potopit velký americký křižník nebo dokonce letadlovou loď,“ uvedl Peck.

„Zirkon“ ale má, jak je uvedeno v článku, „dětské nemoci“, jejichž odstranění bude trvat několik let. Raketová loď navíc nebude schopna osamoceného provozu, bude potřebovat podporu letadla nebo jiného plavidla.

Peck je přesvědčen, že použití malých raketových lodí v severním Atlantiku nepřinese hmatatelné výsledky. Zároveň však dodal, že budou schopnosti ruských lodí se „Zirkony“ v oblastech jejich vlastních leteckých a pozemních radarů obrovské.

Odeslat komentář