JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Americký generální prokurátor obvinil Apple ze spolupráce s Ruskem a Čínou. Moskva: Míra protiruských obvinění v USA dosáhla fáze „bít své vlastní, aby se cizí báli“

USA: Míra protiruských obvinění ve Spojených státech dosáhla fáze „bít své vlastní, aby se cizí báli“.

Tak komentoval ředitel odboru mezinárodní informační bezpečnosti ruského ministerstva zahraničních věcí Andrej Kruckich slova generálního prokurátora USA o vztazích americké firmy Apple s Ruskem a Čínou.
„Míra protiruských obvinění dosáhla ve Spojených státech další fáze, konkrétně: „Udeřit na vlastní, aby se cizí báli. Což je charakterizuje velmi špatně,“ uvedl diplomat RIA Novosti.

Podle něj ruská strana „na všech úrovních“ opakovaně navrhuje, aby si Spojené státy sedly u jednacího stolu a vyjasnily všechny vzájemné výhrady, a vyvinuly algoritmus pro konstruktivní analýzu všech situací.

„Spojené státy však k tomu ještě nedozrály. Ale dospěli do bodu, kdy dokonce začínají zvedat ruku svým podnikatelům v kybernetické sféře, což podle mého názoru naznačuje, že se ve Spojených státech je něco v nepořádku, a i jak se řídí,“ dodal.

Předtím americký generální prokurátor William Barr prohlásil, že Apple spolupracuje s Ruskem a Čínou, které se údajně snaží organizovat dohled nad občany.

K váze obvinění vůči firmě také dodal, že Apple odmítl spolupracovat s ministerstvem spravedlnosti, a proto muselo samo hacknout dva smatphony iPhone saúdského vojáka, který v prosinci 2019 rozpoutal střelbu na vojenské základně na Floridě.

Při ní, 6. prosince 2019, došlo na letecké základně amerického námořnictva na Floridě, k zabití tři lidi a dalších sedm bylo hospitalizováno. Útočník byl saúdský občan procházející výcvikem na americké vojenské základně.
Apple: To jsou lži!
Ovšem sám obří IT gigant si to nenechal líbit a tvrdě odmítl prohlášení amerického generálního prokurátora Williama Barra, že jeho politika ochrany osobních údajů, včetně před vymáháním práva, ohrožuje národní bezpečnost USA a společnost sama údajně spolupracuje s orgány Ruska a Číny, uvedl Bloomberg s odkazem na prohlášení Apple.
Apple odpověděl, že reagoval na první žádost FBI o údaje několik hodin po útoku na Floridě a během vyšetřování nadále pomáhal vymáhání práva.

„Poskytli jsme veškeré podrobnosti informací, které jsme měli, včetně zálohy iCloud, údajů o účtu a transakčních dat s více účty, v následujících měsících jsme poskytli technickou pomoc a vyšetřovací pomoc kancelářím FBI v Jacksonville, Pensacola, New York,“ zdůraznila společnost.

„Lživá prohlášení vůči naší společnosti jsou výmluvou k oslabení šifrování a dalších bezpečnostních opatření, která chrání miliony uživatelů a naši národní bezpečnost,“ zdůraznil gigant IT.

Podle společnosti Apple nevěří ve vytvoření nástroje, který obchází ochranu, a který by učinil každé zařízení zranitelným vůči těm, kteří ohrožují národní bezpečnost a bezpečnost uživatelských dat.

„Neexistuje nic jako nástroj, jak obejít ochranu pouze pro dobré lidi, a Američané by si neměli vybírat mezi oslabením šifrování a účinným vyšetřováním,“ zdůraznila společnost.

Odeslat komentář