JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Americký ministr spravedlnosti: „Do nepokojů v USA zasahují zahraniční aktéři!“ Podle sebe soudím tebe? Asi si vzpomněl jak USA vyvolávaly a podporovaly celé roky nepokoje a revoluce po celém světě, nedávno i v Hong Kongu

USA: Generální prokurátor USA William Barr hovořil o „zahraničním zásahu“ do protestů v USA. Masové akce, které často přerůstají do násilných nepokojů, zuří ve Spojených státech již několik dní. Důvodem je smrt Afroameričana George Floyda, který se udusil, když ho zadržovala policie.

„Vidíme, že zahraniční aktivní osoby hrají za všechny strany, aby násilí ještě zhoršili,“ řekl Barr na tiskové konferenci. Neřekl, které konkrétní země obviňuje.

Barr stojí v čele Ministerstva spravedlnosti USA, do jehož struktury patří Federální úřad pro vyšetřování, který je zodpovědný za kontrarozvědku.

Bývalá Obamova poradkyně podezírá Rusko

Susan Riceová, bývalá americká poradkyně Baracka Obamy pro národní bezpečnost, podezřívá Rusko z „účasti na nepokojích“ ve Spojených státech, aniž by pro svá slova uvedla jakýkoliv důvod kromě osobního přesvědčení.

Novinář Saagar Engeti uveřejnil na Twitteru videonahrávku části rozhovoru bývalé poradkyně s televizním moderátorem Wolfem Blitzerem.

„Nedivila bych se, kdybych se dozvěděla, že oni (Rusko – pozn. red.) podněcují obě strany prostřednictvím sociálních sítí. Nebudu překvapena, když se ukáže, že je tak či onak sponzorují,“ řekla začátkem týdne Riceová.

Přiznala, že takové závěry dělá na základě „své vlastní zkušenosti“, protože v poslední době nezná zpravodajské informace.

Prohlášení bývalé poradkyně amerického prezidenta pro národní bezpečnost o zapojení Ruska do nepokojů ve Spojených státech jsou součástí nové washingtonské kampaně o „ruské intervenci“, reagovala mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Dnes je tato osoba uváděna, není to absolutně žádná náhoda, je to absolutně součást stejné informační kampaně, která začala už za vlády (Baracka) Obamy, účastní se vysílání za účelem zahájení vytváření, myslím, nového příběhu ve střednědobém horizontu: příběhu o tzv. ruském zásahu právě do těch událostí, které pozorujeme v USA tento týden. To není její osobní stanovisko, no možná je to i částečně její osobní stanovisko, ale je to profesionální kampaň, která nyní vstupuje do dalšího kola,“ řekla Zacharovová v pořadu „60 minut“ na televizním kanálu Rossija 1.

Po smrti Afroameričana George Floyda v rukou policie vypukly v Minneapolis a řadě dalších amerických městech nepokoje. Na internetu se objevila videa, která ukázala, že policisté nasadili Floydovi pouta, srazili ho na zem a navalili se na něj tři, přičemž jeden z nich mu zakleknul na krk. Floyd na videu několikrát říká, že nemůže dýchat, potom utichá. Zemřel na jednotce intenzivní péče. Po vypuknutí nepokojů byli čtyři policisté propuštěni ze služby a jeden z nich byl obviněn z vraždy z nedbalosti.

Odeslat komentář