JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Americký senátor Rand Paul: „Otvorte ekonomiku! Už žiadne imaginárne peniaze!“

USA: Americký senátor Rand Paul volá po tom, aby bolo štátne hospodárstvo opäť uvedené do pohybu. Pre Fox News povedal, že je to jediné riešenie na oživenie ekonomiky a Američanom musí byť umožnené okamžite sa vrátiť do práce. V inom prípade bude naďalej pretrvávať ekonomická pohroma: „Ľuďom, ktorí sa ma pýtajú, pripomínam, že nemáme peniaze. Žiadny špeciálny účet pre ťažké časy, žiadny sporiaci účet. Tri bilióny dolárov, ktoré sme rozdali, sú imaginárne peniaze,“ poukázal senátor s odkazom na ohromujúci štátny dlh.

„Prakticky si požičiavame od Číny. Iróniou je, že sme odtiaľ dostali vírus a práve od nich budeme ešte viac závislí,“ zdôraznil Paul a zároveň vyzval, aby boli občania prepustení z „násilného domáceho väzenia,“ aby mali vôbec šancu na zotavenie z ťažkej finančnej situácie. „Nejde o nedostatok peňazí. Je to nedostatok obchodu. Ak ľuďom dovolíte obchodovať, ak ich pustíte z reťazí násilného domáceho väzenia, naše hospodárstvo sa uzdraví.

Neušetril ani štáty riadené demokratmi za to, že chcú nechať ekonomiku odstavenú: „Všetci títo modrí vládcovia, ktorí nechcú otvoriť svoj štát, dnes žiadajú federálne peniaze, aby sa zachránili, keďže neprichádza žiadny štátny príjem.“

Odeslat komentář