JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Americký štátny epidemiológ, dôležitá postava globalistov a vakcinačnej Pharma mafie, Dr. Fauci: Američania budú nosiť rúška aj v roku 2022

USA: Fauci pripustil, že v prípade výraznejšieho rozšírenia juhoafrického variantu v Spojených štátoch bude potrebné vyvinúť očkovaciu látku, špecificky zameranú proti tejto mutácii vírusu.

Renomovaný americký imunológ Anthony Fauci v nedeľu nevylúčil, že obyvatelia USA budú musieť aj počas roka 2022 nosiť rúška, aby sa chránili pred novým koronavírusom. Informovala o tom agentúra Reuters.

Denné prírastky nakazených v súčasnosti v Spojených štátoch výrazne klesajú. Na koronavírusové ochorenie COVID-19 však stále zomierajú každý deň tisíce ľudí a počet obetí pandémie v USA sa podľa bilancie Univerzity Johnsa Hopkinsa blíži k hranici pol milióna.

Vakcínou proti koronavírusu sa zatiaľ podarilo zaočkovať len necelých 15 percent obyvateľov krajiny.

Fauci je popredným americkým expertom na infekčné choroby a súčasne hlavným zdravotníckym poradcom nového prezidenta Joea Bidena.

Na otázku CNN, či budú musieť Američania nosiť na tvári rúška aj v roku 2022 Fauci odpovedal: „Myslím, že je možné, že to tak bude„. Podľa neho to bude závisieť od rozsahu komunitného šírenia vírusu a od jeho nových variantov. Vyjadril však presvedčenie, že napriek obmedzeniam bude postupne možný do značnej miery návrat k normálnemu životu.

V súvislosti s očkovaním poukázal na riziká spojené s novým juhoafrickým variantom vírusu, proti ktorému sú zrejme menej účinné súčasné dostupné vakcíny.

Fauci pripustil, že v prípade výraznejšieho rozšírenia juhoafrického variantu v Spojených štátoch bude potrebné vyvinúť očkovaciu látku, špecificky zameranú proti tejto mutácii vírusu.

 

Zdroj: https://www.teraz.sk

Odeslat komentář