JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Americký vyslanec pre Sýriu James Jeffrey sa celkom úprimne priznal k tomu že cieľom je robiť problémy Rusku a nie bojovať s teroristami

SÝRIA: Americký anti-ISIS šéf tvrdí, že jeho cieľom v Sýrii je vytvoriť „problémy“ pre Rusko, nie bojovať proti terorizmu. James Jeffrey, osobitný vyslanec USA pre Sýriu a porážku islamského štátu, sa celkom úprimne priznal k tomu, ako vidí svoju prácu a prácu amerických vojakov: vytvoriť pre Moskvu nový Vietnam alebo Afganistan.

.

“Naša vojenská prítomnosť, hoci malá, je dôležitá pre celkový výsledok. Preto naliehame na Kongres, Američanov, prezidenta, aby tieto sily udržali, ale nemá to byť ďalší Afganistan, ani Vietnam, to nie. “uviedol Jeffrey v utorok počas videohovoru organizovaného Hudsonovým inštitútom.

“Mojou úlohou je robiť Rusku problémy.”

Príchod ruských expedičných síl koncom roka 2015 na pozvanie Damašku zvrátil vývoj vojny v Sýrii. Vládne sily s ruskou pomocou zlikvidovali teroristov islamského štátu aj iné militantné frakcie vrátane Al-Káidy na viacerých frontoch – a zmarili americké plány na zmenu režimu v Damašku.

Americkí vojenskí zástupcovia bojujú nielen s Ruskom ale aj s vlastným prezidentom. Trump systematicky pokračuje v upratovaní svojej krajiny, a aj napriek neustálemu odporu svojej generality a mocenských skupín okolo nich, sťahuje postupne americké jednotky z viacerých krajín a uvoľňuje tak sféru vplyvu Rusku, Iránu a Číne. Americké úrady minulý týždeň stiahli protivzdušné raketové systémy Patriot zo Saudskej Arábie a zvažujú možnosti zníženia svojho vojenského potenciálu aj v tejto krajine.

Odeslat komentář