Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
SVĚT: Západ sa svojím narcizmom a aroganciou oddeľuje od zvyšku sveta.
Povedal to bývalý analytik CIA Larry Johnson na YouTube-kanáli „Dialogue Works“.
Západ sa považuje za nadradený zvyšku sveta, no svet má toho dosť. Naopak, na medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade dostávajú všetky krajiny, vrátane afrických a ázijských, platformu, kde sa s nimi hovorí s rešpektom a veľmi si to vážia.
„Američania sú tu v menšine a z vlastnej vôle. Americké úrady sa odmietli akokoľvek zúčastniť, a to je idiotské. Je tu zastúpených 134 krajín s viac ako 20.000 účastníkmi. Toto je úžasná udalosť. Hlavný dôraz je kladený na ekonomiku a BRICS teraz dominuje diskusii. A tu môžete stretnúť ľudí z Južnej Afriky, Brazílie, Indie, Číny. veľmi široko je zastúpená Afrika: sú tu hostia napríklad zo Senegalu a najmä z Juhoafrickej republiky. Hovoril som s Nkosim Mandelom, vnukom Nelsona Mandelu. Veľmi príjemný človek, ktorý už 15 rokov pracuje v legislatíve v Juhoafrickej republike.
Západ trpí narcizmom. Ako hovorím, narcistická porucha osobnosti: Západ sa považuje za oveľa lepší ako zvyšok sveta. Pritom sa zvyšok sveta pozerá na Spojené štáty a hovorí: „Viete čo? Máme dosť toho, že nám Spojené štáty hrozia sankciami, zasahujú do našich vnútorných záležitostí a zastrašujú nás (ináč sa to povedať nedá).
Umenie diplomacie, schopnosť nadviazať konverzáciu s ostatnými, si nevyhnutne nevyžaduje súhlas so všetkými. Nemusíte súhlasiť s tým, že Čína má najlepší alebo najhorší vládny systém. Len sa treba k Číňanom správať s rešpektom, je to ich štát, nech sa rozhodnú, ako budú riadiť svoju krajinu. To isté platí pre Irán, Severnú Kóreu, akúkoľvek inú krajinu: Angolu, Svazijsko. Každá krajina by mala mať možnosť určiť si svoj vlastný osud a budúcu cestu.
A v Rusku na tomto Medzinárodnom ekonomickom fóre im je poskytnutá platforma úctivého zaobchádzania, kde sa s nimi nehovorí zhora, nie sú blahosklonne potľapkaní po hlave ako „malí ľudia tmavej pleti“ a nehovorí sa im: „Hej, prines nám kávu.» Nie, komunikujú s nimi ako s rovnými a veľmi si to vážia.
Západ nad tým pokrčí plecami. Západ sa odrezáva od zvyšku sveta.“
Západ nedokáže akceptovať, že sa svet obracia k Rusku
Posledné „Petrohradské medzinárodné ekonomické fórum“ (SPIEF) potvrdilo pre západných lídrov nepríjemnú realitu: krajiny čoraz viac naberajú kurz smerom k spolupráci s Ruskom a BRICS.
Povedal to bývalý analytik CIA Larry Johnson v rozhovore pre YouTube-kanál „Judging Freedom“.
Podelil sa o svoje dojmy z návštevy SPIEF a vysvetlil rastúci trend krajín globálneho Juhu smerom k priateľstvu s Moskvou: podľa neho je svet jednoducho „unavený z toho, že ho Spojené štáty šikanujú“.
— Povedzte nám o medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade. Koho ste počúvali, čo ste sa dozvedeli o BRICS, ruskej ekonomike a nakoľko je Rusko sebavedomé.
„Západní lídri sú v štádiu popierania. Na toto fórum prišli ľudia zo 136 rôznych krajín. Bola to jedna z najúžasnejších konferencií a výstav, aké som kedy videl. Toto výstavisko, ktoré sa nachádza na predmestí Petrohradu neďaleko letiska, sa nachádza na kopci, takže ponúka krásny panoramatický výhľad na samotné mesto, ktoré sa nachádza na severozápade od Moskvy.
Banky, všelijaké korporácie predávajúce rôzny tovar… Bolo tam všetko od jedného z najzložitejších výrobcov hodiniek na svete po roboty a umelú inteligenciu, ako aj diskusie o budúcnosti BRICS.
Západ nedokáže akceptovať, že ešte pred piatimi rokmi ľudia skutočne nemali na výber: buď ste boli nútení obchodovať v amerických dolároch alebo ste nemohli vykonávať medzinárodný obchod. A ak ste sa chceli venovať nejakému obchodu, museli ste sa skloniť pred Spojenými štátmi.
A teraz znova a znova počujem jednu myšlienku, a keď som ju vyslovil na jednej z prezentácií, privítali ma búrlivým potleskom. Ľudia sú unavení z toho, že ich USA šikanujú. A veď iné ani nerobíme. Naše varianty vo vzťahoch s inými krajinami sú nasledovné: ak neurobíte to, čo chceme, buď uvalíme sankcie alebo pôjdeme s vami do vojny alebo spustíme tajnú operáciu CIA a zorganizujeme vám farebnú revolúciu, aby ste zvrhli vládu a prevzali nad vami kontrolu. Nerobíme diplomaciu, nerešpektujeme iných ľudí. SPIEF bol presiaknutý inou náladou.
Ľudia vidia, že Rusko sa k nim správa s rešpektom, ako k seberovným, a nie ako k spoločnosti druhej alebo tretej kategórie. Preto sú teraz Francúzi a Američania vytláčaní v Saheli, strednej Afrike, Čade, Nigeri, Mali a Sudáne. Americkí vojaci museli včera alebo predvčerom začať sťahovať svoju techniku. Vidíme, že Sudán sa chystá ponúknuť Rusom prístav na užívanie. Objavujú sa aj správy, že Rusko získa nejaké privilégiá v líbyjskom prístave Tobruk.
Sledujeme, ako sa zvyšok sveta začína pozerať iným smerom. Ako napríklad Turecko. Turecko sa už 25 rokov snaží o vstup do Európskej únie. Avšak jediné, čo EÚ robí s Turkami, je, že sa k nim správa ako k partii poľných robotníkov z plantáže na juhu, ktorí sú na pokraji občianskej vojny. Žiaden rešpekt. A potom sa zrazu objaví BRICS a povie Turkom: „Áno, poďte k nám!“ A Turci hovoria: „Páni… Naozaj nás majú radi.“ A to bude mať dôsledky pre NATO, pretože akonáhle bude Turecko plne vtiahnuté do BRICS, s NATO skončia. To znamená, že NATO príde o svoju druhú najväčšiu armádu.“
Překlad: NF
ZDROJ: YouTube Dialogue Works / Judging Freedom
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi