JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Analytik Simon Baptist (The Economist) pro CNBC: Země Evropy se blíží k bankrotu!

EU: V nejbližší době dojde v eurozóně ke krizi, řekl CNBC Simon Baptist, analytik časopisu The Economist. Podle něj brzy se na pokraji bankrotu s vysokou mírou pravděpodobnosti ocitnou Řecko a Itálie.

Celé je to o tom, vysvětluje Baptist, že do jednoho a půl roku nebude řada zemí po celém světě schopna platit závazky veřejného dluhu.
Výsledkem bude, že se státy ocitnou na pokraji defaultu a zhroucení ekonomických systémů. Podle odborníka se stanou živým příkladem takového vývoje události v Evropě Řecko a Itálie, v Africe – JAR, v Latinské Americe – Brazílie a Argentina. Ne všechny výše uvedené země však budou moci získat finanční podporu, protože mezinárodní investoři se v současné době bojí investovat do rozvojových zemích.
„Mnoho rozvíjejících se trhů závisí na mezinárodních investorech, pro země je obtížnější půjčit si v místní měně. I když vlády chtějí utratit více, nebudou moci získat financování,“ zdůraznil Baptist.
Už dříve odborníci počítali škody na globální ekonomice způsobené šířením COVID-19 po celém světě. Analytici dospěli k závěru, že ztráty mohou činit asi 5 bilionů dolarů. V tomto ohledu odborníci říkají, že svět vstupuje do „nejhlubší recese v době míru od 30. let 20. století“.

Odeslat komentář