JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Andrej Denisov, Ruský veľvyslanec v Číne podporil návrh na identifikáciu zdroja koronavírusu: „Koronavírus do Ruska neprišiel z Číny, ale z Európy!“

RUSKO/ČÍNA: Ruský veľvyslanec v Číne Andrej Denisov v stredu podporil návrh na identifikáciu zoonotického zdroja koronavírusu, a zdôraznil, že hlavnou úlohou v tejto chvíli je vyskúšať všetko, aby sa zvíťazilo v boji s koronavírusom.

Ruský veľvyslanec v Číne Andrej Denisov

„Treba zistiť pôvod koronavírusu a jeho prenosovú cestu, ale toto by teraz nemalo byť hlavnou úlohou. Hlavnou úlohou je urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme zvíťazili v boji proti vírusu,“ uviedol ruský veľvyslanec v Číne Andrey Denisov na tlačovej konferencii Global Times v reakcii na to, prečo sa Rusko pripojilo ku krajinám ktoré prijali túto rezolúciu na Svetovom zdravotníckom zhromaždení.

Čína odmieta medzinárodné vyšetrovanie o pôvode koronavírusu a zdôrazňuje že najprv treba pandémiu zastaviť.

Čínsky prezident Si Tin ping predniesol v pondelok v Pekingu prejav prostredníctvom videokonferencie pri príležitosti otvorenia 73. Svetového zdravotníckeho zhromaždenia, kde povedal, že Čína podporuje myšlienku komplexného preskúmania globálnej reakcie na COVID-19 ale až potom, ako bude pod kontrolou, aby sa zhrnuli skúsenosti a nedostatky pri riešení problémov. „Táto práca by mala byť založená na vede a profesionalite, ktorú by mala viesť WHO a mala by sa vykonávať objektívnym a nestranným spôsobom.“

Ruský diplomat uviedol, že súhlasí s Čínou a je pripravený spolupracovať s väčšinou krajín sveta na výskume zdroja vírusu.

„Väčšina prípadov v Rusku nepochádzala z Číny, ale z Európy. Z toho vidíme, že koronavírus je skutočne globálnym problémom,“ uviedol.

Vzhľadom na to, že koncom týždňa sa budú zvolávať výročné zasadnutia čínskeho národného zákonodarného zboru a najvyššieho politického poradného orgánu, Denisov povedal, že zvolanie týchto dvoch stretnutí by ukázalo svetu, že Čína postupne vyšla z tieňa epidémie a spoločenský a sociálny politický život sa postupne vrátil do normálu.

Denisov sa zúčastní na slávnostnom otvorení oboch zasadaní. Médiám povedal, že osobne venuje pozornosť témam súvisiacim so sociálnym a hospodárskym rozvojom a hospodárskej prognóze vlády odteraz do roku 2022.

Odeslat komentář