JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Angela Merkelová: Svoboda slova musí být omezena, aby byla svobodná celá společnost

NĚMECKO: Angela Merkelová během projevu k německému parlamentu prohlásila, že svoboda slova musí být omezena, aby se společnost udržela svobodná.

Pro všechny, kdo tvrdí, že už nemohou projevit svůj názor, tak pro ty říkám: Pokud vyjádříte svůj názor veřejně, tak musíte žít s faktem, že vám může někdo  odporovat,“ řekla Merkelová. „Svoboda projevu má své hranice,“ dodala, přičemž bylo slyšet, jak řada poslanců Bundestagu vyjadřovala nesouhlas.

Ty hranice začínají tam, kde se šíří nenávist, začíná tam, kde se porušuje důstojnost jiných lidí. Budeme a musíme dusit extrémní projevy, jinak už naše společnost nebude svobodnou společností, jakou bývala,“ prohlásila Merkelová. Samozřejmě, že to, co narušuje důstojnost jiných lidí je zcela subjektivní. Některé z nich bude většina společnosti považovat za zcela přijatelné.

V Německu se debata o svobodě projevu zintenzivnila, od roku 2015, když do země přicestovalo přes milion migrantů ze Středního východu a ze Severní Afriky. Mnoho Němců bylo následně obviněno z nenávisti, když poukázali na fakt, že migranti páchají zločiny a sexuální útoky. Přitom statistika ukazuje, že násilná zločinnost v Německu mezi lety 2015 až 2016 vzrostla o 10 procent a že více než 90 procent vzestupu lze připsat mladým mužům z řad „uprchlíků“.

Odeslat komentář