JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Anti-covid vakcína od Pfizeru dostala v Rusku stopku, nesmie sa dovážať, ani používať. Po vakcíne Pfizer sú desiatky tisíc mŕtvych. Po Sputniku používanom v 100 krajinách, ani jeden

RUSKO: Použitie Pfizeru je v Rusku zakázané aj pre súkromné kliniky.

V Rusku sa neočkuje vakcínou od Pfizer/BioNtech a nesmie sa ani dovážať. Informuje o tom Novaja Gazeta s tým, že ide o neregistrovanú vakcínu a tak sa nesmie používať.

V Rusku je okrem Sputniku V registrovaných niekoľko domácich vakcín, používajú sa dve – Sputnik V a EpiVacCorona. Sputnik doviezlo aj Slovensko, no zatiaľ sa ním neočkuje, keďže nie je schválený ani Slovenskom, ani európskou agentúrou EMA.

Použitie Pfizeru je v Rusku zakázané aj pre súkromné kliniky. Napríklad aj na zdravotnícke organizácie v regióne Skolkovo International Medical Cluster (MMK). Pôsobí tu izraelská klinika Hadassah Medical Moscow, ktorá podľa informácií portálu rokovala o dovoze vakcíny Pfizer.

Uviedla to agentúra TASS s odvolaním sa na tlačový odbor orgánu Roszdravnadzor, čo je v Rusku úrad pre dohľad nad bezpečnosťou potravín a liečiv. „V súlade s platnou legislatívou je dovoz na územie Ruskej federácie a použitie vakcín na prevenciu nového koronavírusu, ktoré neprešli procesom štátnej registrácie,“ uvádza úrad.

Pfizer schválila na núdzové použitie WHO, ako aj EÚ a v USA prešiel procesom schvaľovania FDA. Výrobca vakcíny sa pre denník Novaja Gazeta vyjadril ešte v januári, že zvažuje podanie žiadosti o registráciu v Rusku. Zatiaľ sa tak však neudialo.

Denník tiež cituje prezidenta Vladimira Putina, ktorý uviedol, že „ruská vakcína je, ako sme predpokladali a prax to ukazuje, najlepšia na svete.“ Dodal, že Rusko prekročilo plán výroby vakcíny Sputnik V.

Podľa agentúry Interfax nemá Rusko záujem o kúpu vakcíny od Pfizeru a samotný výrobca tiež dodnes nepožiadal v Rusku o registráciu.

 

Zdroj: https://www.infovojna.sk/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář