JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Antonina Vadalu v Taliansku odsúdili, Sulík i Matovič reagujú

Taliansky denník Momento Italia dnes zverejnil informáciu, že podnikateľ Antonino Vadala bol odsúdený na trest odňatia slobody na deväť rokov a štyri mesiace kvôli drogovej trestnej činnosti

Vadalu a ďalších 17 osôb niekoľko rokov vyšetrovali benátske úrady na boj s mafiou. Prokurátor pôvodne pre podnikateľa pôsobiaceho aj na Slovensku požadoval trest 11 rokov.

Skupina mala podľa prokuratúra dovážať a predávať veľké množstvá drog, najmä kokaínu, z Južnej Ameriky. Na dokázanie týchto skutkov využil úrad boja proti mafii aj agenta, ktorý pôsobil vo vnútri skupiny.

Momento Italia pripomína, že podnikateľ Vadala bol na Slovensku zadržaný a následne prepustený aj v súvislosti s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Reakcie opozície

Na správy talianskych médií o Vadalovi na sociálnej sieti reagoval šéf OĽaNO Igor Matovič.

“Robkov spolupoužívateľ Majky Drobkovej ide do chládečku na 9 rôčkov. Keď bude aj na Slovensku vládnuť spravodlivosť, pôjde aj Robko,” uviedol ironicky Matovič.

“Taliani to dali. Vadala ide do basy. Na rade je slovenská polícia.” Píše vo štvrtok na Facebooku Richard Sulík zo SaS.

Reakcia strany Sloboda a Solidarita (SaS)

„Odsúdenie Antonina Vadalu v Taliansku na deväť rokov väzenia za pašovanie drog je len ďalšou súčasťou mozaiky o tom, ako tu fungovalo prepojenie organizovaného zločinu na najvyššie štruktúry štátu za vládnutia Roberta Fica. Je dôvodné podozrenie, že Vadalova beztrestnosť sa opierala o krytie z najvyšších politických miest. Svedčí o tom jeho medializovaný vzťah s Máriou Troškovou, ktorá stála po boku Roberta Fica. Aj preto sa natíska otázka, akú úlohu zohral bývalý premiér Fico pri kriminálnych aktivitách talianskej mafie na Slovensku. Žiadame generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára a policajného prezidenta Milana Lučanského, aby podnikli všetky potrebné kroky na vyšetrenie týchto podozrení,“ uviedli Richard Sulík, predseda SaS, Branislav Gröhling, podpredseda SaS a Karol Galek, podpredseda SaS.

Odeslat komentář