JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

ARFA / Miliardář Křetínský: “Údaje o údajné pandemii jsou uměle zveličované. Tvrdím, že letos zemře víc lidí na dopravní nehody.” Před pár dny se majitel Blesku a Sparty dověděl, že má koronavirus

ČESKO: “Česká veřejnost dnes žije ve strachu, že kdo vyleze na ulici, tak zemře. Jako by tu byl mor, který vyhladí desetitisíce Čechů. Což se v žádné variantě nemůže stát. Trvám na tom, že ze zdravé populace zemře letos víc lidí na dopravní nehody než na koronavirus,” uvedl Daniel Křetínský (44) v rozhovoru pro nejprodávanější český deník Blesk, jehož je majitelem.

Před pár dny se dozvěděl, že má koronavorius.

Vzali jsme pana miliardáře za slovo a jukli na dopravní statistiky. A vida. Počet úmrtí při dopravních nehodách v březnu 2020 je 29 lidí. Jde o číslo velmi nízké, protože auta kvůli údajné epidemii jezdí málo. Běžně se počet obětí měsíčně pohybuje kolem 50.

Miliardář Křetínský je 5. nejbohatším Čechem s odhadovaným majetkem ve výši 66 miliard korun. Vlastní vydavatelství Czech News Center, které vydává mimo jiné Blesk, Reflex, E15 a další tituly. Je majitelem skupiny Energetický a průmyslový holding (EHM), která zaměstnává po celém světě 25 tisíc lidí. Je spoluvlastníkem fotbalového klubu AC Sparta Praha. Jeho firmy (společně s J&T) oznámily, že dají na boj proti šíření nového koronaviru v Česku a na Slovensku 215 milionů korun.

Na koronavirus u nás letos (v březnu) zemřelo 17 lidí. To je o třetinu méně, než v důsledku dopravních nehod. Pro doplnění: V důsledku chřipky zemřelo letos 360 lidí, tedy (po přepočtu na měsíce) šestkrát tolik.

Magie čísel

Daniel Křetínský upozorňuje, že mediální interpretace obětí koronaviru může být účelově zkreslená a nemusí odpovídat realitě.

Daniel Křetínský: “Když se pracuje s čísly, musí se s nimi pracovat v kontextu. Jsme konfrontováni se statistikou tisíců mrtvých kvůli koronaviru po celém světě. Ale nikdo neukazuje, jaká je normální, nebo celková statistika úmrtnosti.”

Arfa: Statistiky úmrtnosti, které jsou k dispozici, dokonce ukazují, že letos zemřelo méně lidí než loni a mnoha předchozích letech. To by znamenalo, že údajné oběti tzv. koronaviru jsou obětmi obyčejné chřipky, jejíž období končí letos dříve kvůli probíhajícím karanténám. Tedy: Že celá ta epidemie je jeden velký hoax, tedy mediální podvod.

Daniel Křetínský: “Statisticky v tomto období (březen) běžně umírají dva tisíce Italů denně. Za dobu, co je COVID-19 v Itálii intenzivní, což je déle než měsíc, tam tedy v běžném roce zemře přes šedesát tisíc lidí. Na koronavirus zemřelo v Itálii deset tisíc lidí, z nichž někteří by téměř jistě zemřeli letos stejně.”

Arfa: Podle statistik mělo 99,2 procent zemřelých jednu až tři jiné vážné nemoci. Koronavirus, stejně jako chřipka, přispěl k oslabení jejich organismu. Nezemřeli tedy “na koronavirus”, ale například na rakovinu, cukrovku atd.


Daniel Křetínský: “Čísla z Itálie ze zdají obrovská, ale je to zatím jen deset tisíc z více než šedesáti tisíc. Není to tak, že najednou umírají na COVID-19 masy proti normálu. Celková mortalita bude v Itálii letos zřejmě o něco vyšší z různých důvodů. Otázka je, o kolik.”

Arfa: : Podle statistik jde o nárůst cca o tři procenta. Tento trend byl ale očekáván, protože má Itálie 2. starší populaci v EvropěStarší má jen Německo, ale tam zas funguje zdravotnictví.

Daniel Křetínský: “Kvůli panice z koronaviru v Itálii kolabuje zdravotnictví. Nemocnice jsou přetížené, vládne panika, a zemře tak nadstandardně mnoho i těch, kteří koronavirus nemají. Koronavirus tak může zabít víc nenakažených než nakažených.”

Arfa: Přesně tak. Panika vyvolaná médii (na začátku byl netopýr) způsobila nápor na nemocnice. Kvůli hysterii z koronaviru tak zemřelo mnoho těch, kteří neměli ani chřipku a jinak by se vyléčili.

Daniel Křetínský: “V České republice umírá podle statistik průměrně přes 300 lidí denně, v tomto období (pozn. red.: Kdy běžně doznívá “chřipková sezóna”) to je o něco více. V kontextu tohoto čísla musíme vnímat zprávy o úmrtích na koronavirus.

Arfa: : Na koronavirus zatím zemřelo 17 lidí, nakažených (pozitivně testovaných) je 2,8 tisíc. Mnohé nasvědčuje, jako by šlo o běžnou chřipku, možná s nějakou mutací.

Daniel Křetínský: “Představa tzv. smrtnosti, tedy poměru mrtvých lidí k celé skupině nakažených, která mezi lidmi koluje, je absurdní. Nelze tvrdit, že smrtnost činí dvě či tři procenta, nebo dokonce více.”

“Každý, kdo zná matematiku, chápe, že vzorec, kdy máte v čitateli počet mrtvých (pozn. red.: tedy u nás 17 obětí koronaviru) a vydělíte ho počtem pozitivně testovaných (pozn. red.: které neznáme přesně), nemůže ukazovat správné ani rozumné číslo.

Důvod je prostý: Nevíme celkový počet pozitivně testovaných. Testování přece stále probíhá. Dělíme tedy přesné číslo velmi podceněným číslem. Údaje o smrtnost jsou nadsazené a zkreslené.”

Arfa: V ČR je nynější smrtnost koronaviru zatím 0,6 procent. Smrtnost chřipky je 0.15 procent. U rakoviny je smrtnost 30 procent.

Daniel Křetínský: ” Je třeba zabránit zbytečným ztrátám na životech. Česká vláda udělala hrozně dobře, že opatření přijala rychle.  Ta striktní opatření mají smysl jen po nějaké období. Pokud bychom se všichni drželi v izolaci tři nebo čtyři měsíce, tak se stane jediná věc. Budeme riskovat, že virus jako by zmizí, ale vrátí se později se stejnou silou.”

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář