JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

ARFA: VÁLKA V ULICÍCH kvůli karanténě COVID-19. Třetí fáze revoluce? Šokující VIDEO. Mladí migranti ve 25 městech Francie útočí už třetí den v řadě. Policejní auta v plamenech. Nepokoje hlášeny po celé Evropě

EU: Evropa po takřka dvou měsících karantény začíná připomínat Papinův hrnec krátce před výbuchem. Po brutálním zásahu policie v Berlíně a nepokojích v Bruselu zasahuje policie už třetí den ve 25 francouzských městech. Hoří policejní auta, ozývají se výbuchy.

Média o těchto událostech neinformují, nebo jen zcela okrajově, protože jejích cílem nejsou emoce, ale letargieSdílejte tento text, protože vše nasvědčuje tomu, že emoce jsou na místě, že tudy vede cesta ven.

Útočníci jsou většinou mladí migranti v organizovaných skupinách. Napadají policii, zapalují auta, došlo i k podpálení policejní stanice ve Štrasburku. “Připomínají armádu, sestavenou z mnoha rozptýlených jednotek,” říkají pozorovatelé.

“Mladí silní muži, kteří přišli v migrantské vlně, mají kromě fyzické síly také tu výhodu, že jsou velmi snadno zaktivovatelní. Většina z nich navíc žije v migrantských čtvrtích, tedy mimo záběr policie. V podstatě máme v Eropě několikamilionovou armádu, která jen čeká na povel,” říká expert.

Evropa před výbuchem

Do Evropy se dostalo během uprchlické vlny za posledních šest let asi pět milionů migrantů, z toho nejméně 3 miliony mladých mužů do 30 let.

Karanténou sužované obyvatelstvo s rouškami na obličejích stále méně věří oficiální verzi, že existuje nějaký virus. Lékaři upozorňují, že dochází ke zkreslování statistik. Lidé přicházejí o práci, matky mají strach, že nebudou mít jídlo pro děti.

Známky odporu jsou hlášeny po celé Evropě. “Jsme na pokraji vzpoury davů pro vládě a jejím opatřením, která mnohým připadají nesmyslná. Nyní jsme ve druhé fázi. Tou první je karanténa, druhou nespokojenost, třetí vzpoura,” říká bývalý prezident Václav Klaus.

Policie zranila cyklistu

Rozbuškou se stala dopravní nehoda migranta (33), který se pokoušel ujet před policejní hlídkou, která ho chtěla přimět k testu na koronavirus. Policisté ho několikrát předjeli, ale vždy se jim vyhnul, nakonec ho srazili otevřením dveřím. Muž je s těžkými zraněními v nemocnici.

Policie tvrdí, že šlo o nehodu a chtěli motocyklistu zastavit, protože jel bez helmy. Po nárazu do otevřených dveří policejního auta najel do sloupu, má mnohačetné zlomeniny – a kupodivu žádná zpráva nemluví o otřesu mozku.

Policie přitvrzuje

Prudké nepokoje začaly v migrantských oblastech na severu Paříže a rozšířily se do 25 francouzských měst.

“Velmi těžce zraněný muž pochází z arabského muslimského prostředí,” řekl zdroj blízký případu. “Je kritický v nemocnici a lidé v této oblasti reagovali velmi špatně na to, co se stalo.”

Místní policejní mluvčí říká: „Policie a jejich posily byly terčem vzbouřenců, kteří hodili kameny a ohňostroje. Násilí začalo tady ve čtvrti ve Villeneuve-la-Garenne a rozšířilo se do dalších měst v okolí.”

Vražda odpůrce karantény

Minulý týden na jihu Francie policie při zatýkání zřejmě smrtelně zabila otce tří dětí Mohameda Gabsiho (33), protože nerespektoval karanténu. Tři důstojníci čelí obvinění z „úmyslného násilí vedoucího k zabití“.

Francie je v karanténě od 17. března. Stav blokády potrvá nejméně do 11. května, zřejmě však mnohem déle.

Odeslat komentář