JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Arménsky veľvyslanec oznámil, že Turecko do Náhorného Karabachu presunulo vojakov zo Sýrie

TURECKO: Podľa údajov arménskej strany presunulo Turecko kvôli vyhroteniu konfliktu v Náhornom Karabachu do Azerbajdžanu asi štyri tisíc vojakov zo severných oblastí Sýrie, povedal to v pondelok veľvyslanec Arménska v Rusku Vardan Toganjan

Je to presun bojovníkov, vojenská rozviedka neraz informovala, že sa charterovými letmi dostávajú na letisko Nachičevan v Azerbajdžane. Asi štyri tisíc bojovníkov z územia na severe Sýrie okupovaných Tureckom,povedal Toganjan Sputniku.

Podľa jeho slov sa zostava týchto skupín ťažko zistiť.

V regióne južného Kaukazu vznikli po letnom vyhrotení konfliktu a terajšej eskalácii v Náhornom Karabachu nové geopolitické reálie, zdôraznil diplomat.

Povedal, že počas včerajšieho rozhovoru s ruskou stranou vedenie uskutočnilo vyhlásenie o nových geopolitických reáliách, ktoré sa vytvorili po júlových udalostiach (na hranici medzi Arménskom a Azerbajdžanom) a po obnovení veľkých vojnových aktivít (na styčnej línii v Náhornom Karabachu).

Tieto reálie spočívajú v tom, že na bojisku Zakaukazska dnes pôsobí tretia strana, Turecko, strana NATO, ktorá sa aktívne zúčastňuje na strane Azerbajdžanu v podobe vojenských poradcov a dodávok zbraní a pod., povedal Toganjan.

Dnes hovorkyňa arménskeho ministerstva obrany Shushan Stepanyan vyhlásila, že Azerbajdžan v Náhornom Karabachu používa ťažký raketomet.

V noci pokračovali boje s rôznou intenzitou. Od skorého rána zahájil nepriateľ útok s nasadením delostreleckých prostriedkov a obrnenej techniky vrátane ťažkého raketometu TOS,napísala na Facebooku.

Oznámila, že arménski vojaci zadržiavajú útok a spôsobujú nepriateľovi značné straty na živej sile a technike.

Minist erstvo obrany neuznanej republiky Náhorný Karabach vyhlásilo, že získali viaceré skôr stratené pozície na styčnej línii v noci.

V noci pokračovali intenzívne bojové akcie na južnom, juhovýchodnom a severnom smere frontovej línie. Jednotky Armády obrany (pozn. Karabachu) spôsobili v dôsledku protiútoku veľké straty nepriateľovi na živej sile a vojenskej technike,hovorí správa na portáli ministerstva obrany.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář