JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Arogantní úradníci z Bruselu sa dopúšťajú stupídnych chýb a dôsledok je, že vlajka EU bude považovaná za reklamný banner

BRUSEL: Ako sa do lesa volá, tak sa z lesa ozýva. V europarlamente vyhlásili národné vlajky za „bannery“, teda čosi ako reklamné letáky. Podpísali tým ortieľ aj pre svoju vlajku s hviezdičkami: odteraz ju budú vlastenci v celej Európe považovať za reklamu a tak s ňou aj zaobchádzať.

Kradnú im ich v noci zo stolov a hádžu ich do koša. A ak vlasteneckí poslanci chcú mať štátne vlajočky silou-mocou v rokovacej sále europarlamentu, tak si ich môžu klásť na zem, spolu s fľašou s vodou, ako im poradila ktorási liberálna kolegyňa. Fajn, poviete si, teda je tu nová, bruselská etika správania sa k štátnym symbolom. Treba sa prispôsobiť novej dobe: odteraz je aj modrá reklama na žlté hviezdy, prípadne dúhová reklama na exhibicionizmus transparentom, reklamným bannerom, ktorý je možné len tak hodiť do koša alebo „vystavovať“ niekde, kde sa do toho môže aj kopať.

Arogantní úradníci z Bruselu zjavne trpia chorobou slonovinovej veže, nemajú adekvátnu predstavu o reálnom svete okolo. A preto sa – ako všetci spupní papaláši v histórii – dopúšťajú stupídnych chýb. Jednou z nich je aj nechutný a škandalózny precedens so zákazom štátnych vlajočiek europoslancov, ktoré si odjakživa tí národne cítiaci kládli pred seba na stôl. V konečnom dôsledku touto hlúpou provokáciou urobili medvediu službu sami sebe: veď na cirkus, ktorý sa okolo tejto veci rozpútal, môžu doplatiť jedine oni sami so svojou mediálnou kampaňou na eurohujerstvo.

Reklama na Európsku úniu je všadeprítomná, už ju ani nevnímame: cez rôzne informačné tabule a reklamné spoty sa nás úradníci za naše dane snažia presvedčiť, že bez Bruselu a eurofondov by sme zrejme zahynuli od hladu. Teraz dostávajú všetci, ktorí majú tejto protivnej, nemorálnej a vtieravej propagandy plné zuby, do ruky platný argument, ako s týmito reklamami naložiť: trebárs ich dať pod stôl alebo v noci hodiť do koša.

Cynicky, bezočivo degradovať symbolický akt štátnej reprezentácie len na akýsi „neporiadok“ na stole europoslancov, za ktorý ich karhajú ako malé deti, to je viac než len drobné nedorozumenie vo výklade rokovacieho poriadku: to je otvorený akt nepriateľstva voči ľuďom, ktorí boli legitímne zvolení svojimi voličmi, voči ich národom a štátom. Je to výraz pohŕdania demokraciou, platným štatútom EÚ, diplomatickými zvyklosťami aj elementárnou ľudskou slušnosťou.

Aká necitlivosť k symbolom! A aký neuveriteľný dvojitý meter pri posudzovaní symbolov – keď si pomyslíme akí citliví sú títo slniečkoví „demokrati“ napríklad na symboliku hákového kríža. Mimochodom, ten si pubertiaci a iní nedospelci kreslia často práve a jedine preto, že je zakázaný a hanobený, pričom mnohí ani poriadne nevedia, čo vlastne kedy symbolizoval – a nepochybne presne tento istý efekt by malo aj zakazovanie štátnych symbolov.

Nič z toho liberalistickú svoloč, ktorá ovláda Brusel, netrápi a nemôže zastaviť v ich fanatickom boji proti európskym národom. Ukazuje sa, že mal pravdu europoslanec Milan Uhrík (ĽSNS), ktorý po návrate zo svojho prvého europoslaneckého výjazdu do Bruselu konštatoval, že takú zbierku absolútnych slniečkových magorov, aká sa vyskytuje v Europarlamente, si normálny človek nedokáže ani len predstaviť. Že tam dokonca ešte aj ľudia ako Šimečka sú len šedivý priemer…

Ivan Lehotský

Odeslat komentář