JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AstraZeneca bez kúska hanby drzo priznala vedomosť o vedľajších účinkoch svojej vakcíny (VIDEO)

Farmaceutická spoločnosť AstraZeneca zároveň bagatelizuje závažnosť vedľajších účinkov očkovacej látky.

Britsko-švédska farmaceutická spoločnosť AstraZeneca vo štvrtok uviedla, že nevie o žiadnych závažných alebo neočakávaných vedľajších účinkoch svojej očkovacej látky proti koronavírusu, a zdôraznila svoje prísne normy kvality. Zároveň dodala, že vakcína sa používa vo vyše 50 krajinách. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

V Nemecku správy o vedľajších účinkoch – a obavy o dostatočnú účinnosť vakcíny – viedli niektorých ľudí k tomu, že v posledných dňoch odmietli vakcínu proti ochoreniu COVID-19 od firmy AstraZeneca. Niektorí ľudia sa po vpichnutí dávky sťažovali na nepriaznivé reakcie, niekedy si dokonca museli vziať dovolenku z dôvodu pracovnej neschopnosti. To vyústilo aj do nárastu rušenia termínov na zaočkovanie, pretože ľudia majú z vakcíny obavy.

„V súčasnosti sú hlásené reakcie také, aké sme na základe dôkazov zhromaždených z nášho programu klinických testov očakávali,“ uviedol pre DPA hovorca firmy AstraZeneca. Ide o prejavy ako dočasná bolesť a citlivosť v miestne vpichu, mierne bolesti hlavy, únava, triaška, horúčka, malátnosť a bolesť svalov.

Väčšina príznakov trvá jeden deň po očkovaní a ich výskyt je po druhej dávke vakcíny oveľa menej pravdepodobný, doplnil hovorca.

„Nie sú žiadne potvrdené vážne, škodlivé udalosti súvisiace s očkovaním vakcínou proti covidu od AstraZenecy,“ povedal hovorca a dodal, že spoločnosť situáciu pozorne monitoruje.

V priloženom článku a videu sa dozviete viac, čo obsahuje vakcína farmaceutickej firmy AstraZeneca.

VIDEO: Balení vakcíny na COVID-19 od firmy AstraZeneca:

 

Zdroj: https://www.infovojna.sk

Odeslat komentář