JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Australská rozvědka/The Guardian: Informace o údajném zatajování zpráv o koronaviru ze strany Číny byla vytvořena v USA jako kontrapropaganda se záměrem vyvíjet nátlak na Čínu!

AUSTRÁLIE: Informaci o tom, že Čína zatajovala údaje o koronaviru, jak bylo dříve uveřejněno v australských novinách, nejspíše poskytly Spojené státy americké, aby vyvíjely nátlak na Čínu. Uvedl to britský list The Guardian s odvoláním na zdroj v australské rozvědce.

Australské noviny The Daily Telegraph již dříve s odvoláním na patnáctistránkovou zprávu výzvědného svazku Pět očí (USA, Austrálie, Nový Zéland, Kanada a Velká Británie) oznámily, že Čína prý záměrně zatajovala nebo ničila důkazy o epidemii koronaviru.

V dokumentu se tvrdí, že Čína ničila důkazy o existenci koronaviru v laboratořích a odmítala poskytnout biologické materiály vědcům, kteří pracují na vakcíně. Čínské úřady přitom opakovaně prohlásily, že od samého počátku zaujímaly otevřený a odpovědný postoj v otázce zveřejňování informací o epidemii.

Podle deníku The Guardian se v australské rozvědce domnívají, že informace uveřejněná v The Daily Telegraph „pocházela od samého začátku z USA“.

„Má intuice mi napovídá, že to byl způsob, jak zařídit kontrapropagandu a vyvíjet nátlak na Čínu,“ citují noviny slova představitele australské rozvědky.

 

Noviny také oznámily, že patnáctistránková zpráva, na níž se odvolával The Daily Telegraph, nebyla sepsána na základě údajů Pěti očí, a že v současné době neexistují žádné důkazy o tom, že koronavirus vznikl v laboratoři ve Wu-chanu. Také v britském vedení jsou toho názoru, že se zpráva nezakládá na důvěrné informaci, kterou poskytly britské výzvědné služby, píše The Guardian s odvoláním na vlastní zdroje.

Pandemie covid-19

Úřady ČLR 31. prosince 2019 informovaly Světovou zdravotnickou organizaci o případech neznámé pneumonie ve Wu-chanu v centrální části země (provincie Chu-pej). Odborníci zjistili původce choroby – nový typ koronaviru. WHO uznala epidemii za mimořádnou situaci mezinárodního významu a dala chorobě oficiální označení covid-19. Dne 11. března pak generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) informoval o vyhlášení pandemie covid-19.

Pandemie covid-19 se rozšířila téměř do všech zemí. Podle dat WHO se nakazilo asi 3,5 milionu lidí, zemřelo přes 247 tisíc.

Na prvním místě podle počtu obětí a nakažených jsou i nadále USA, kde platí nouzový stav. Dále následuje Španělsko, Itálie, Francie, Německo a Velká Británie.

Odeslat komentář