JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Až 50 zemí projevilo zájem o ruskou vakcínu proti koronaviru!

RUSKO: Rusko jedná s 50 zeměmi o dodávce vakcíny proti koronaviru, kterou vyvinuli v Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic (RDIF) a Ministerstvem obrany. Šéf daného fondu Kirill Dmitrijev o tom hovořil ve vysílání stanice První kanál.

Dmitrijev v této souvislosti poznamenal, že vzhledem k tomu, že Rusko může produkovat „pouze určité množství“ této vakcíny, je omezený i počet států, s nimiž RDIF spolupracuje.

„Spolupracujeme s 50 zeměmi. Zaměřujeme se nyní především na 20 z nich, v nichž jsme dosáhli velkého pokroku,“ řekl.

Šéf RDIF také dodal, že v mnoha zemích již začínají s klinickými testy ruské vakcíny. Schválení regulátorů by pak mohla získat v říjnu nebo listopadu.„Proto se soustředíme na ty země, které mají zájem o rychlé schválení ruské vakcíny a které projevují značný zájem o partnerství s Ruskem,“ vysvětlil.

Ruská vakcína Sputnik V

Na začátku srpna Ministerstvo zdravotnictví RF zaregistrovalo první vakcínu proti covidu-19 na světě, kterou vyvinuli odborníci z Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji za podpory Ruského fondu přímých investic. Dostala název Sputnik V a již se začalo s její výrobou.

Bezpečnost vakcíny byla potvrzena ve studii, která se skládala ze dvou fází a zahrnovala 38 dobrovolníků. Bylo zjištěno, že všichni ti, kteří vakcínu dostali, si vyvinuli imunitu vůči infekci. Ředitel Ústavu N. F. Gamaleji Alexandr Ginzburg uvedl, že používání vakcíny mezi občany bude povoleno po třetí fázi výzkumu přípravku.

O vakcínu už projevilo zájem hodně jiných zemí, podle ruského ministra zdravotnictví musí být však nejdříve vyrobeno dost dávek pro vnitřní trh. Jako první získají možnost naočkovat se ti, kdo pracují s nemocnými covidem-19 a lidmi z rizikových skupin. Hromadné očkování v Rusku by mělo začít v říjnu.

Podle informací ze Státního rejstříku léčiv se bude přípravek vyrábět v podobě roztoku pro nitrosvalovou aplikaci. Očkování se plánuje provádět ve dvou etapách: nejdříve složkou I a o tři týdny později složkou II. Jak oznámili na ruském ministerstvu zdravotnictví, toto dvojnásobné schéma umožní vytvořit dlouhodobou imunitu až na dva roky.

Připomeňme také, že tento týden byla vypuštěna první dávka vakcíny do oběhu a začala třetí fáze klinických studií. Jak uvedl ministr zdravotnictví Michail Muraško, již bylo shromážděno více než 30 tisíc dobrovolníků. Pro sledování jejich zdravotního stavu byl vyvinut nový formát, včetně mobilní aplikace, která umožní přímý kontakt mezi pacientem a vývojářem vakcíny.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář