JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Babiš a jeho zbytečné restrikce připravili Česko o stovky miliard. Zeman si o tom promluví s Havlíčkem

Poradní tým prezidenta Miloše Zemana dnes na zámku v Lánech probere za účasti ministra průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) ekonomické dopady protiepidemických opatření.

Havlíček v pátek ve Sněmovně uvedl, že seznámí prezidenta a jeho poradce s prioritami ministerstva průmyslu a obchodu a ministerstva dopravy pro letošní rok.

„Budeme diskutovat o prioritách na rok 2021 jak v oblasti průmyslu, tak v oblasti dopravy. Představím to, co chceme v rámci dopravy dobudovat,“ uvedl v pátek ve Sněmovně Havlíček. Debata podle něj bude také o jaderné energetice, nízkouhlíkovém zákonu, transformaci teplárenství, podpoře obnovitelných zdrojů nebo o konci těžby uhlí.

V případě ekonomických dopadů protipandemických opatření vyplývá z údajů ministerstva financí, že ze státního rozpočtu šlo na boj s pandemií koronaviru od loňského března do konce letošního ledna 231,5 miliardy korun. Přímá opatření například v podobě kompenzačních bonusů, programů Antivirus a dalších programů si vyžádaly 144,1 miliardy korun. Odklad záloh daní vyčíslilo MF na 24,3 miliardy korun a výdaje na zdravotnictví v podobě nákupu ochranných prostředků, odměn zdravotníkům nebo oddlužení vybraných nemocnic na 63,1 miliard korun.

Podle ekonomů oslovených ČTK rok trvající pandemie koronaviru připravila českou ekonomiku o stamiliardy korun a desetitisíce pracovních míst. Ekonomika loni klesla o rekordních 5,6 procenta.

 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/

Komentář

 • Sedmý.7

  20. února 2021

  Každá sranda něco stojí, a ta covidová, to bude raketa. Každý chce nějaké náhrady, politické strany se v rámci předvolebního boje předhánějí kdo navrhne velkorysejší kompenzace a když přijde vrchní s účtem, připadám si, jak na maturitním večírku. Všichni měli jenom jedno pivo a česnečku. Jestli se komukoliv prokáže, že v době nouzového stavu oradl stát o tisíce, nebo miliardy, ať za to náležitě zaplatí, ale dejme si pozor na generály po bitvě. Postupně budou přibývat.
  PS: Paní Aleně Schillerové držím všechny palce. Za mě jako jediná v tomhle cirkusu obstála
  a to dokonce i kdyby si občas skočila ke kadeřníkovi.
  „S“

Odeslat komentář