JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Babiš má vážný problém a důvod pro pláč: Koalice bez ANO se množí

ČESKO: Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš po krajských volbách oznámil, že má z jejich výsledků velkou radost. Hned v 10 krajích totiž jeho hnutí získalo nejvíc hlasů a zvítězilo. Celorepublikově se ANO mohlo pochlubit výsledkem přes 20 procent hlasů voličů. Jenže i přes toto jasné vítězství nakonec hnutí ANO skončí v řadě krajů v opozici. Stane se tak v kraji Libereckém, Jihomoravském i v mnoha dalších.

Na první pohled může být Andrej Babiš se svými volebními výsledky spokojen. Ale druhý pohled už mu může na tváři prohloubit několik vrásek.

V největším kraji v republice, ve Středočeském kraji, skončilo hnutí ANO až třetí a nová koalice dává najevo, že s končící hejtmankou za ANO Jaroslavou Pokornou Jermanovou nechce mít nic společného.

V Libereckém kraji zvítězili Starostové pro Liberecký kraj v čele s Martinem Půtou. Ten mohl vytvořit koalici s druhým hnutím ANO, ale dal přednost koalici s ODS a s Piráty. Česká televizi informovala o tom, že tato tříčlenná koalice je již dojednána.

V Pardubickém kraji bylo krátce po volbách oznámeno, že bude pokračovat staronová koalice v čele s hejtmanem ČSSD Martinem Netolickým. ANO tak i tady končí v opozici. V sousedním Královéhradeckém kraji, což je po Libereckém a Středočeském třetí kraj, kde ANO nevyhrálo, povede kraj koalice v čele s hejtmanem Martinem Červíčkem z ODS. ANO znovu skončí v opozici.

Totéž platí o Jihočeském kraji, kde se také jednalo o koalici bez hnutí ANO. Platí to i o kraji Jihomoravském. Dosavadní hejtman Bohumil Šimek za hnutí ANO v ČT poznamenal, že je v poslední době asi běžné přecházet vítězné ANO, takže i tady Babišovo uskupení končí v opozici.

Taktéž v Olomouckém kraji podle ČTK začala jednání o koalici bez vítězného ANO. Na druhém místě zde skončili Piráti a STAN,

Podle serveru Hlídací pes.org může nakonec ANO skončit v opozici i v kraji Ústeckém.

Na Vysočině zvítězilo hnutí ANO, ale na post hejtmana si tu podle šéfa Pirátů Ivana Bartoše pomýšlí i tato strana.

Pokud se všechna tato jednání završí vznikem koalic bez účasti ANO, bude jasné, že Babiš může opravdu slavit jen hejtmanský post v Moravskoslezském kraji, kde s přehledem zvítězil Ivo Vondrák a již domluvil koalici.

V Karlovarském kraji, kde se jedná o koalici s účastí hnutí ANO, v Plzeňském kraji, kde jednání probíhají a ve Zlínském kraji, kde se strany chtějí spojit proti projektu dosavadního hejtmana za KDU-ČSL Jiřího Čunka.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář