JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Babiš stoupá, Okamura stoupá. TOP 09 stop. Lidovci stop. STAN také stop

Centrum pro výzkum veřejného mínění zveřejnilo nový průzkum. A příznivce hned tří stran nepotěší. STAN, lidovci a TOP 09 by se podle něj nedostali do Parlamentu. Babiš stále drží na 30 %. A ČSSD v něm má více, než jí dvoje minulé volby nadělily. Zato Trikolóra se nesetkala s důvěrou.

S třiceti procenty, které mu přisuzují i jiné průzkumy, vede stále Andrej Babiš a jeho hnutí ANO. Druhé místo drží Piráti s 13 %. Jsou těsně následováni ODS, která má v preferencích 12 %. Následuje ČSSD s 9,5 procenty, které průzkum přisuzuje výsledek vyšší, než dosáhla v parlamentních volbách, o evropských volbách ani nemluvě. KSČM má pak 8,5 %, což ji staví na stejnou úroveň s SPD. A následují tři další parlamentní strany, které by ovšem, pokud by se predikce z průzkumů potvrdily, parlamentními být přestaly. KDU-ČSL a STAN by získaly 4,5 %, TOP 09 dokonce pouhá 4 %. Průzkum také nedává velké naděje Trikolóře Klause mladšího, která by získala 2 % hlasů. Průzkum uzavírají Zelení s 1%.

Podle časového srovnání si hnutí ANO lehce polepšilo. Naopak ODS a Piráti si dle CVVM pohoršily, zatímco levicové strany a SPD si polepšily.

Celý průzkum ZDE

Odeslat komentář